Zdalne lekcje

Zdalne lekcje na laptopie

 

Zdalne nauczanie wydaje się wkraczać w kolejną fazę, obejmując kolejne klasy i grupy wiekowe młodzieży. Nauka zdalna, ma uchronić zarówno dzieci, jak i nauczycieli od rozpowszechnienia zakażeń koronawirusem Covid-19. Współczesna technologia, umożliwia efektywne wideokonferencje, podczas których, klasa ma możliwość interakcji. Jest możliwy dwustronny kontakt z nauczycielem i innymi uczniami. Takie zdalne lekcje, wymagają jednak wyposażenia nauczycieli i uczniów w odpowiedni sprzęt komputerowy. Jako że naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości komputerów, w dostępnych cenach, zaprezentujemy tutaj tanie laptopy do nauki zdalnej. Oczywiście, w teorii nauka przez Internet i lekcje zdalne możliwe są także przez telefon komórkowy. Nie będzie to jednak zdrowe dla oczu. Nie przekaże także całości materiału, wyświetlanego przez nauczyciela, na tak maleńkim ekranie.

Zdalne lekcje na laptopie

Dzisiejszy rynek komputerowy w Polsce zdominowany jest przez sprzęt z systemem operacyjnym Windows. Stąd też, nie będą tutaj opisywane rozwiązania na komputery Apple i laptopy MacBook Pro czy Air. Warto jednak wiedzieć, że program opracowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i dostępny pod adresem gov.pl zdalne lekcje jest dostępny także dla użytkowników systemu macOS. Znaczna większość Polaków, korzysta jednak obecnie z systemu Windows 10, który do efektywnej pracy i nauki przez Internet będzie wymagał:

 • Procesor Intel Core i5, Core i7 lub AMD
 • Pamieć RAM DDR3 lub DDR4 8GB
 • Karta graficzna Intel HD lub lepsza
 • Dysk SSD 120GB lub większy
 • Kamera internetowa HD
 • Mikrofon kierunkowy i głośniki stereofoniczne

 

Nauka zdalna i laptopy poleasingowe

 

Nauka zdalna i laptopy poleasingowe

W przedziale do 2000zł, trudno jest znaleźć nowy laptop, wyposażony w wydajny procesor Intel Core i5, nie mówiąc już o elitarnym Intel Core i7. Jakość wykonania takich komputerów marketowych, także pozostawia wiele do życzenia. Zamiast dysku SSD, są w nich często montowane mechaniczne napędy talerzowe HDD. Taki komputer włącza się potem kilka minut i ma problemy z otwarciem najprostszych aplikacji. Plastikowa obudowa i zawiasy, wyginają się realnie na wszystkie strony. My oferujemy znacznie taniej, komputery klasy biznes. Chociaż były one używane przez jakiś okres w zagranicznym leasingu, to przeszły gruntowne odnowienie. W klasie A+, a taką praktycznie wyłącznie sprzedajemy, wyglądają bardzo dobrze i są absolutnie sprawne technicznie. W każdym wypadku, są to modele z najwyższej półki, topowych marek Dell, HP czy Lenovo ThinkPad.

 

Zdalne lekcje na laptopie

 

Zdalne lekcje na laptopie HP

Jako tańszą i lepszą alternatywę dla laptopa z marketu, przedstawiamy tutaj ciekawy model HP EliteBook 840 G3. Jak sama nazwa mówi, jest to elitarny notebook, przeznaczony dla kadry zarządzającej. U nas dostępny za ułamek ceny początkowej, z znakomitym stanie. Dzięki mocnym podzespołom, nie będą mu straszne takie zadania jak nauka zdalna, proste gry czy oglądanie filmów HD:

 • Wydajny procesor Intel Core i5
 • Pamięć RAM DDR4 8GB
 • Szybki dysk SSD 240GB
 • Kamera internetowa HD
 • Mikrofon i głośniki premium topowej marki Bang und Olufsen

Wykonanie takiego laptopa, daje kontakt z produktem z wyższej półki. Taki sprzęt będzie wydajnie pracował przez lata. Dodatkowa zaleta, to zawarty w jego cenie, legalny system Windows 10 64bit. Potwierdzony jest on nową i aktualną naklejką licencyjną firmy Microsoft. Scrascom jako oficjalny Third Party Reseller Microsoft, zapewnia pełne bezpieczeństwo zakupywanego sprzętu i oprogramowania. Dodatkowo, dla Państwa wygody na wszystkich laptopach instalujemy pakiet biurowy WPS Office w polskiej wersji językowej (do użytku niekomercyjnego).

Nauka zdalna i laptop do szkoły

Miejmy nadzieje, że lekcje zdalne pozostaną wkrótce wyjątkiem i nasze dzieci będą odbywać naukę standardowo w szkołach. Zdarza się wówczas, że trzeba zabrać laptop na lekcje, czy na wyjazd szkolny.  Chociaż wspomniany przez nas laptop HP EliteBook 840 G3 waży tylko 1,54kg, to w naszej ofercie są także lżejsze notebooki i ultrabooki biznesowe. Jeżeli Państwa dziecko ma tendencje do niszczenia rzeczy, polecamy do nauki zdalnej wytrzymałe laptopy Lenovo ThinkPad. Jeżeli posiadają one wojskowy certyfikat odporności MIL-STD-810G i latały w kosmos w misjach NASA, przetrwają więc także nasze polskie zdalne nauczanie. To oczywiście jedynie kilka propozycji sprzętu, na którym można odbywać zdalne lekcje czy pracować z domu. W naszej ciągłej ofercie, znajduje się kilkadziesiąt modeli komputerów i laptopów. Nasi doradcy, chętnie pomogą wybrać Państwu odpowiedni komputer, do każdego rodzaju zastosowań.