Zalukaj czy Cda? Filmy darmowe – jak to działa?

mar20
Cda filmy darmowy czy zalukaj TV całe filmy

Epidemia koronawirusa zamknęła wielu z nas w domach, gdzie trudno znaleźć jest ciekawe zajęcie. Kiedy skończy nam się już praca zdalna w domu, pozostaje poszukiwanie rozrywki w Internecie. Dziś sprawdzamy dla Was popularne platformy udostępniające filmy online. Wiadomo, że laptop i słuchawki, to bardzo dobre kino domowe, niezależnie od miejsca, gdzie się znajdujemy.

 

Zalukaj filmy za darmo

 

Zalukaj, Netflix czy CDA?

 

Zalukaj TV, to według serwisu Wykop, miejsce, gdzie najczęściej poszukiwane są całe filmy za darmo z lektorem. Jak wiadomo, piractwo ma krótkie nóżki, więc pokażemy Wam, legalną alternatywę, dostępną na bardzo dobrych warunkach. Polskie filmy i programy w naszym języku, ciągle stanowią małą część zawartości, platform globalnych Netflix, HBO Go czy Amazon Prime. Skupimy się więc, na rozsądnych rozwiązaniach z nad Wisły.

 

Love Island IPLA

 

Love Island IPLA

 

Wyspa Miłości i inne hity, będą dla nas dostępne na platformie Ipla, należącej do firmy Cyfrowy Polsat, w ramach kilku pakietów cenowych. Ipla Premium, to wydatek od 15zł za 30 dni. Możemy także dokupić pakiety specjalne, umożliwiające obejrzenie przed premierą, wszystkich odcinków ulubionego serialu. Obecne hity, dostępne w tej formule, to między innymi: „W rytmie serca”, „Zawsze warto”, czy „Przyjaciółki”.

 

M jak miłość VOD

 

M jak Miłość VOD

 

Telewizja Polska, to nie tylko Widomości TVP, ale także płatna platforma, udostępniająca zawartość premium za opłatą. Jeżeli interesują nas na przykład nowe odcinki „Barwy szczęścia”, VOD pozwoli nam uzyskać do nich dostęp po opłacie ok. 5-8zł. Możliwa jest także płatność poprzez SMS, ale wówczas cena wzrasta, o prowizję operatora płatności. Darmowe filmy z lektorem, dostępne są w tzw. Strefie Abo, która wymaga potwierdzenia, że mamy opłacony Abonament RTV. Jak informuje Poczta Polska, cennik miesięcznych opłat, za abonament RTV 2020: to 22,70 za telewizor + radio oraz 7zł, za sam radioodbiornik.

 

CDA filmy darmowe

 

CDA filmy darmowe

 

Serwis CDA, umożliwia oglądanie filmów za darmo oraz posiada odpłatną usługę VOD. Oczywiście, płacąc opłaty licencyjne twórcom udostępnianej zawartości, CDA musi otrzymywać coś w zamian. Bezpłatne filmy, to nie tylko reklamy, znacznie dłuższe niż w serwisie YouTube, ale także niższa jakość i priorytet transferu. Nie są też w tym wariancie dostępne najnowsze produkcje, do których mają dostęp jedynie płacący użytkownicy.

 

Smart TV i CDA Premium

 

CDA.pl (CDA) to polska firma, której akcje są notowane na warszawskiej giełdzie New Connect. Oferowana przez nią, usługa dostępu do płatnej zawartości, to na marzec 2020, ponad 7000 filmów i seriali Premium. Biznes model tego przedsiębiorstwa, zakłada udostępnianie wyłącznie materiałów, gdzie mamy dostępny dubbing PL, polskiego lektora lub napisy. Jest to więc znaczna przewaga, nad gigantami pokroju Netflix, HBO Go czy Apple TV Plus. Aplikacja CDA na Smart TV, jest dostępna na popularne telewizory LG (WebOS 3.0+), Philips, Panasonic, Sony Bravia, JVC, Toshiba oraz Manta. Dedykowana apka CDA, nie działa obecnie na systemie Tizen firmy Samsung, obsługuje ją za to konsola Xbox One. Aktualną listę obsługiwanych urządzeń, warto sprawdzać w serwisie WWW operatora.

 

Ile kosztuje CDA Premium?

 

Koszt tej usługi został skalkulowany na 66 groszy dziennie, czyli 19.90 zł miesięcznie. Jak widzimy, jest to znacznie mniej niż cena Netflix, szczególnie, że tutaj również mamy prawo oglądać zawartość, jednocześnie na 3 różnych urządzeniach. Mamy też do dyspozycji 14 dniowy, bezpłatny okres próbny.

 

Pobieranie z YT - YouTube muzyka i filmy

 

Pobieranie z YT: YouTube muzyka i filmy

 

Możecie sprawdzić także, nasz poprzedni artykuł, w którym pokazujemy darmowe sposoby, jak ściągać filmy z YouTube. Muzyka, bajki czy teledyski z tego popularnego serwisu, mogą zapewnić rozrywkę, podczas obecnej pandemii Covid-19. Pamiętajmy jednak o obowiązującym prawie. Wybierając Zaluukaj, IPLA czy CDA, należy mieć na uwadze, nie tylko cenę i dostępny materiał, ale także możliwe konsekwencje prawne.

mar  20