Sprzęt poleasingowy co to znaczy?

lip06
Co to jest sprzęt poleasingowy

Chociaż przy wielu okazjach objaśnialiśmy już, co to takiego laptopy po leasingu, warto jeszcze raz wskazać wszystkie cechy tego sprzętu. Co ważne, nie są to po prostu tanie laptopy używane. Komputer czy notebook, który trafia do leasingu, to maszyna zupełnie innej kategorii, niż tani laptop z marketu czy serwisu aukcyjnego. Zacznijmy jednak od początku, dlaczego firmy biorą komputery w leasing i co to takiego sprzęt poleasingowy. Wyjaśnimy też, dlaczego wszyscy starają się dbać o sprzęt w leasingu i co to jest remarketing.

 

Leasing laptopa – dlaczego to się opłaca?

 

Zakup drogiego sprzętu w leasingu, a dokładniej jego odpłatne użytkowanie z opcją wykupu, pozwalana znacznie lepiej zarządzać finansami i cash flow przedsiębiorstwa. Zamiast płacić od razu, kilkaset tysięcy za bardzo drogą maszynę lub kilkadziesiąt laptopów dla pracowników, znacznie lepiej opłacać wyłącznie małą ratę miesięczną, będącą opłatą za ich użytkowanie. Jeżeli wybierzemy opcję bez wykupu urządzenia, raty będą naliczane jedynie za utratę wartości sprzętu, która nastąpiła podczas jego wykorzystania. Oczywiście musimy zwrócić taki sprzęt w stanie, który pozwoli na jego późniejszą odsprzedaż w dobrej cenie. Stąd też firmy wykorzystujące leasing laptopa, wymuszają na pracownikach, którzy otrzymali je w użytkowanie, dbałość o taki sprzęt. Wszelkie uszkodzenia czy zniszczenie sprzętu, to z reguły dotkliwa kara finansowa dla sprawcy.

 

Po leasingu – co dalej?

 

Kiedy kończy się okres leasingu sprzętu, następuje jego zwrot do leasingodawcy. Firma leasingowa dokładnie sprawdza, w jakim stanie jest zwracany sprzęt. Jeżeli ktoś brał kiedykolwiek auto w leasing, to wie, że umowa wymusza na nim dbałość, większą czasami niż o własny samochód. Sprzęt poleasingowy jest następnie kategoryzowany, w zależności od stanu i trafia do dalszej odsprzedaży. Remarketing, bo tak nazywa się ten proces, to miejsce, gdzie zaczynają swoją pracę firmy takie jak Scrascom. Po nabyciu sprzętu od firmy leasingowej, przechodzi on proces regeneracji i odnowienia. W wypadku laptopów, wymieniane są dyski SSD, pamięć RAM czy pasta termoprzewodząca. Laptop poleasingowy klasy A+ ma w rezultacie wyglądać i pracować w sposób zbliżony do stanu nowego komputera.

Sprzęt poleasingowy

Sprzęt poleasingowy co to znaczy?

 

Wiemy już, że w wypadku komputerów i notebooków, są to biznesowe laptopy używane, które przeszły proces odnowienia i są tańsze niż nowe komputery z marketów. To jednak daleko nie wszystko. W leasing, brane są wyłącznie najwyższej klasy komputery i laptopy biznesowe. Jeżeli weźmiemy za przykład markę Lenovo, będzie to wyłącznie prestiżowa linia Lenovo ThinkPad. Przewyższa ona pod każdym względem, konsumencką serię Lenovo IdeaPad. To samo można powiedzieć o komputerach marek Dell, HP czy Toshiba. Wiąże się z tym oczywiście cena – nowy notebook tej klasy może być nawet trzykrotnie droższy niż podobny komputer marketowey. Stąd też sprzęt poleasingowy, to de facto klasa biznes, dostępna taniej niż klasa ekonomiczna.

Sprzęt poleasingowy Wrocław

Sprzęt poleasingowy Wrocław

 

Dolny Śląsk od lat kupuje komputery i laptopy po leasingu. Aktywny remarketing samochodów i maszyn przemysłowych, prowadzą wrocławskie firmy leasingowe, w tym jeden z liderów rynku, firma EFL. Aukcje takiego sprzętu cieszą się znaczną popularnością. Firma Scrascom oferuje głównie sprzęt poleasingowy klasy A+, czyli jak wyżej wspomnieliśmy, w znakomitym stanie wizualnym i technicznym. Wrocław to nasza siedziba i magazyn główny, z którego wysyłamy laptopy i komputery po leasingu na cały kraj. Opinie naszych zadowolonych Klientów dowodzą, że jest to znakomite rozwiązanie, zarówno dla przedsiębiorców, jak i użytkowników domowych.

lip  06