Słuchawki gamingowe bezprzewodowe i na kabel

mar12
Słuchawki bezprzewodowe dla graczy

Gry multiplayer, które gromadzą na wirtualnych arenach, często po kilkadziesiąt tysięcy graczy jednocześnie, spopularyzowały słuchawki gamingowe z mikrofonem. Headset pozwala połączyć się z członkami danego klanu czy plutonu. Umożliwia to lepszą koordynację wspólnego osiągania zespołowych celów w grze. Serwisy takie jak TeamSpeak, Discord czy Mumble, mają także opcję wymienianie się komentarzami podczas gry, wynosząc ją czasami na wyższe poziomy komizmu. Także dzięki możliwości porozmawiania i pośmiania się na czacie, tak popularne stały się klany WOT, czy CS GO.

 

Jakie słuchawki bezprzewodowe?

 

Sprzęt dla graczy, taki jak myszka gamingowa, jest najczęściej przewodowy, jako że ciągle funkcjonuje przekonanie, że kabel szybciej i bardziej niezawodnie przekaże sygnał do komputera. Audiofil, podobnie jak gracz, traktuje z dużym podejrzeniem wszelkie słuchawki bezprzewodowe i głośniki Bluetooth. Oczywiście, kiedyś te przekonania miały sens, zarówno jeśli idzie o myszki bezprzewodowe, używające sygnału 2,4GHz, jak i stratny format muzyki, przekazywany przez pierwsze urządzenia radiowe firm Sennheiser, Samsung czy AKG. Obecnie, zarówno wydajny standard Bluetooth 5.0, strumieniowanie DLNA czy AirPlay, zapewniają jakość dźwięku, która może rozczarować tylko zatwardziałego, analogowego purystę.

 

Słuchawki gamingowe

 

Słuchawki do biegania muszą być wodoodporne, a te do telefonu, czy dla gracza, obowiązkowo powinny być wyposażone w mikrofon. Najpopularniejszy obecnie port, to wtyczka mini jack 3,5mm. Zdarzają się także wersje na USB C, a wzmacniacz Marantz czy Yahama, to najczęściej grube złącze jack o szerokości 6,3mm. Podobnie jak kabel AUX, wtyczka mini jack z mikrofonem, może być wykonana w kilku standardach połączenia pinów. Stąd też urządzenia Sony, mogą nie współpracować z produktami Apple, czy Samsung. Niektóre systemy Car Audio, mogą nie rozpoznawać sygnału wyjściowego z urządzeń Android, będąc natywnie przystosowane do formatu iPod. Dotyczy to głównie modeli aut japońskich, dedykowanych na rynek USA. Problem taki przejawia jednak także szereg modeli Toyota dostępnych w Polsce, na przykład popularny samochód terenowy, Land Cruiser 150.

 

Słuchawki bezprzewodowe Jabra Elite 65t

 

Słuchawki bezprzewodowe douszne True Wireless

 

Nasz wybór, w kategorii słuchawki bezprzewodowe dla gracza, może Was nieco zaskoczyć. Chociaż jak wiecie z naszego bloga, jesteśmy wiernymi fanami sprzętu gamingowego firmy Razer, to urzekły nas douszne Jabra Elite 65t. Te wykonane w technologii True Wireless Earbuds, są znacznie droższe, od swoich klonów, produktów chińskiej firmy Mi. Przy cenie około 700zł, ich bezpośrednim rywalem rynkowym, są bez wątpienia Apple AirPods, czy akcesoria sektoru premium firm Bose, czy Harman Kardon.

 

Słuchawki Bluetooth dla gracza

 

Ale to nie są słuchawki gamingowe, możecie powiedzieć. To prawda, nie jest to typowy headset, podobny do sprzętu używanego przez pilota wojskowego. Bluetooth 5.0 umożliwia łatwe sparowanie Jabra Elite 65t z komputerem. Da nam też szybki transfer danych, także z dwóch urządzeń jednoczesnie i stabilny zasięg, do 10 metrów. Cztery mikrofony kierunkowe pozwolą nam świetnie przekazywać komendy głosowe, a aktywny system Noise Cancelling zapewni nam ciszę i spokój podczas grania. Słuchawki te, bez problemu możemy też zabrać na siłownie, na rower, czy do samolotu. Nadają się także, by prowadzić w nich biznesowe konferencje wideo Skype, czy Google Hangouts. Power bank, który otrzymujemy w zestawie, jako pokrowiec na nasze słuchaweczki, pozwala na ich dwukrotne pełne doładowanie, przedłużając czas aktywnego użytkowania z 5 do 15 godzin.

 

Słuchawki przewodowe do gier

 

Słuchawki z kablem dla gracza, które rekomendujemy, to znacznie bardziej oczywista opcja. Fotel gamingowy potrafi być tańszy, niż drogie słuchawki, więc skupiliśmy się na produktach, które będą kosztować niewiele więcej, niż przysłowiowe 100 zł. Razer Kraken Essential to wydatek poniżej 200 zł, pozwalający wejść do elitarnego klubu użytkowników sprzętu, spod znaku ze splecionymi zielonymi wężami.

 

Słuchawki gamingowe Razer Kraken Essential

 

Słuchawki Razer Kraken

 

Mimo niskiej ceny, otrzymujemy produkt wysokiej jakości, wyposażony w magnesy neodymowe o średnicy 32mm. Czułość na poziomie 105dB, pozwala słuchać na nich także muzyki, czy oglądać filmy z wysokiej jakości dźwiękiem kodowanym Dolby Digital, czy DTS. Wykonanie jest solidne, waga na poziomie 235gr, pozwala na komfortowe granie nawet przez kilka godzin. Wbudowany mikrofon posiada redukcję szumów, a słuchawki Kraken Essential są kompatybilne nie tylko z Windows, ale także z Xbox One oraz PlayStation 4.

 

Słuchawki do laptopa

 

Słuchawki bezprzewodowe JBL czy Bose? 

 

Niezależenie, czy wybierzecie słuchawki gamingowe w wariancie z kabelkiem, czy też bezprzewodowe, warto szukać urządzeń, które nadają się nie tylko do grania. Inwestycja w drogie systemy nauszne, z dźwiękiem 7.1, czy Surround, nie da się wykorzystać do niczego innego. Nasze propozycje mają duży zakres życiowej użyteczności. Jabra sprawdzi się świetnie zarówno w domu, na siłowni, do samolotu i biegania. Razer to domowy sprzęt do słuchania także ze źródeł takich jak telewizor, wzmacniacz stereo czy konsola do gier. Warto kupić słuchawki do laptopa, by móc korzystać z dobrodziejstw multimediów, w biurze czy w podróży, nie zakłócając spokoju osób postronnych.

mar  12