Najlepsze tanie laptopy - ranking laptopów 2020

cze24
Laptopy ranking 2020

Jakie tanie laptopy poleasingowe są najchętniej kupowane? Oczywiście odpowiedź na to pytanie musi być zależna zarówno od tego, kto kupuje: osoba fizyczna, czy firma oraz jakie zastosowanie ma mieć dany komputer. Przygotowaliśmy zestawienie liderów poszczególnych kategorii, zarówno w ujęciu kwotowym, jak i w zakresie przeznaczenia laptopów do określonych zadań. Postaramy się pokazać najlepsze laptopy dostępne w ramach danego budżetu:

 

Laptop do 1000 zł

 

Laptop do 1000 zł

 

Dysponując budżetem do 1000 zł mamy praktycznie zerowe pole manewru w zakresie laptopów nowych. Dostępny w tym zakresie cenowym sprzęt nie może w pełni zasługiwać na tą nazwę zarówno pod kątem jakości wykonania, użytych komponentów oraz wydajności. Decydując się na sprzęt poleasingowy, otrzymujemy używany laptop biznesowy w perfekcyjnym stanie, w dodatku wyposażony we w pełni legalny system operacyjny Windows 10 Pro. Oczywiście z uwagi na zakres tej ceny musimy być gotowi na pewne kompromisy: trudno będzie tutaj znaleźć na przykład laptop z ekranem 15,6 cala w rozdzielczości FullHD, czy też dedykowaną kartę graficzną.

 

Ranking laptopów do 1000 zł

 

Zwycięża notebook biznesowy HP EliteBook 2170p, wyposażony w wydajny procesor Intel Core i5, 8GB pamięci RAM* oraz 120GB szybki dysk SSD. Za grafikę odpowiada karta IntelHD, a nad całością czuwa 64 bitowy system Windows 10 Pro. *w cenie 1000 zł powiększamy bazową konfigurację laptopa, dostępną w Scrascom Wrocław, z 4GB do 8GB pamięci RAM.

 

 Laptop do 1500 zł

 

Laptop do 1500 zł

 

Mając do wydania 1500zł, w zakresie laptopów nowych napotkamy budżetowe modele konsumenckie, wyposażone w najniższe serie procesorów AMD oraz tanie linie Intel Celeron, Pentium, Atom oraz Core i3. Jeżeli zwrócimy się w stronę laptopów poleasingowych, możemy liczyć na wydajny procesor topowej linii Intela Core i5 lub Core i7 oraz wyświetlacz wysokiej jakości, wykonany w najlepszej obecnie na rynku technologii IPS.

 

Ranking laptopów do 1500 zł

 

Wygrywa elitarny ultrabook Dell Latitude e7440, przedstawiciel najwyższej linii biznesowej tego prestiżowego producenta. Na jego pokładzie, znajdziemy szybki procesor Intel Core i5, 8GB pamięci RAM oraz 240GB dysk SSD. Za wyświetlanie obrazu odpowiada znakomita matryca FullHD, typu IPS, o średnicy 14 cali.

 

Laptop do 2000 zł

 

Laptop do 2000 zł

 

Za 2000zł można kupić w markecie elektroniki całkiem przyzwoity laptop, o akceptowalnych parametrach użytkowych. Miejmy jednak na uwadze, że w tym samym budżecie laptop poleasingowy będzie sprzętem, którego cena początkowa wynosiła nierzadko 6000 zł i więcej, jest to więc zakup porównywalny do wyboru 2 letniej limuzyny wysokiej klasy, zamiast nowego samochodu klasy budżetowej.

 

Ranking laptopów do 2000 zł

 

Dominuje wytrzymały ultrabook ThinkPad T460, przedstawiciel klasycznej linii komputerów biznesowych premium, wykupionej w 2005 roku przez Lenovo od amerykańskiego giganta IBM. Te znane większości użytkowników „kanciaki” wyróżnia konserwatywne wzornictwo, które nie zmienia się od lat, jak w wypadku terenowych samochodów marki Mercedes. Niesamowita wytrzymałość oraz odporność tego sprzętu potwierdzona jest wojskowym certyfikatem MIL-STD-810. Jakość ma swoją cenę, stąd też model ten w chwili swojego debiutu kosztował powyżej 6000 zł.

 

Laptop do 2500 zł

 

Laptop do 2500 zł

 

Laptopy do 2500zł dostępne na rynku, to najtańsze modele klasy laptop do gier oraz typowe sprzęty do użytku domowego czy prostej pracy biurowej. Wśród sprzętu poleasingowego, w tym zakresie cenowym zaczynają się już potężne stacje robocze, czyli laptopy dla profesjonalnych grafików oraz ultrabooki, przeznaczone dla bardzo długiej pracy na baterii dla podróżujących managerów. Ceny nowego sprzętu tej klasy nierzadko zbliżają się do 10000 zł.

 

Ranking laptopów do 2500 zł

 

Zdecydowanie wygrywa legendarny ThinkPad X1 Carbon, który zdobywa rynek dysponując szeregiem osiągnięć kategorii „naj”. Ten ultrabook kategorii premium jest: najlżejszy, najcieńszy, najwytrzymalszy. Oferuje najdłuższy czas pracy na baterii i co tu dużo kryć – jest to jeden z najdroższych laptopów na rynku. U nas można go nabyć za ułamek ceny, w najmocniejszej wersji wyposażenia ze wspaniałą matrycą dotykową IPS o rozdzielczości 2K oraz wbudowanym modemem sieci komórkowej WWAN 4G.

 

Laptop do 3000 zł

 

Laptop do 3000 zł

 

Za 3000zł możemy nabyć w markecie z elektroniką przyzwoitej jakości laptop do domu lub podstawowej klasy laptop dla gracza. Sprzęt biznesowy tej klasy, dostępny u nas jako poleasingowy, to najwyższa półka komputerów dla grafików oraz biznesowe ultrabooki, które w firmach otrzymują do użytkowania wyłącznie osoby na najwyższych stanowiskach jak Prezesi, Członkowie Zarządu oraz najwyżsi Dyrektorzy.

 

Ranking laptopów do 3000 zł

 

Zwyciężył prestiżowy HP EliteBook G3 840, który łączy w sobie szlachetne materiały obudowy, wzorowe wykonanie, najmocniejsze komponenty jak procesor Intel Core i7, czy 16GB pamięci RAM, jak i wspaniałe głośniki klasy premium, za które odpowiada legendarna duńska firma dla audiofilów Bang und Olufsen.

 

Laptop dla grafika

 

Laptop dla grafika

 

Komputer przenośny do pracy z grafiką, zarówno 2D, jak i 3D musi spełniać szereg wymagań: mocny, wysokonapięciowy procesor Intel Core i7, dużo pamięci RAM, dedykowana profesjonalna karta graficzna Nvidia Quadro oraz wysokiej jakości wyświetlacz LCD, który w dużym stopniu odpowiada standardom wyświetlania kolorów SRGB i Adobe RGB. Wszystko to sprawia, że laptop dla grafika, zwany też mobilną stacją roboczą, może kosztować dobrze powyżej 10000 zł.

 

Ranking laptopów w kategorii stacja robocza

 

Zwycięża Dell Precision M3800. W odróżnieniu od innych stacji roboczych ten komputer o przekątnej ekranu 15,6 cala waży tylko 1,88kg, dysponując przy tym unikalną wysokiej jakości matrycą dotykową IPS o rozdzielczości 4K. Moc tego smukłego urządzenia zapewniają potężny Intel Core i7, 16GB RAM oraz dedykowana karta graficzna Nvidia Quadro.

 

Laptop do gier

 

Laptop do gier

 

Laptopy dla graczy wymagają wysokiej wydajności procesora oraz karty graficznej wyposażonej w dużą ilość własnej pamięci VRAM DDR5. Wszystko to powoduje, że są to urządzenia drogie, ciężkie i silnie nagrzewające się. Ranking w kategorii laptop do gier wygrywa u nas niespodziewany bohater, a mianowicie przedstawiciel firmy Apple, a dokładniej mocny MacBook Pro, wyposażony w wydajny procesor Intel Core i7, 16GB RAM oraz wysokiej klasy kartę graficzną Nvidia GeForce. Warto pamiętać, że w środowisku MacOS możemy również korzystać z aplikacji Windows, używając dedykowanych aplikacji Parallels, Wine lub CrossOver.

 

Laptop 2w1

 

Laptop 2w1

 

Pod pojęciem laptop 2w1 rozumiane jest z reguły urządzenie, które łączy ze sobą dobrodziejstwa notebooka i tabletu, czy zarówno możliwość pracy dotykowej, jak i wpisywanie tekstu za pomocą klawiatury. Liderem tej kategorii produktowej jest Microsoft Surface Pro, którego jedyną wadą jest bardzo wysoka cena, zarówno urządzenia bazowego, jak i dedykowanych akcesoriów, takich jak Microsoft Surface Type Cover czy Surface Pen.

 

Ranking laptopów w kategorii laptop 2w1

 

Wygrywa więc poleasingowy Microsoft Surface Pro 4, który można kupić za ułamek ceny nowego urządzenia, już z oryginalną klawiaturą Type Cover, za którą normalnie trzeba dopłacić ok 500 zł. To unikalne urządzenie pozwala na w pełni wydajną pracę z Windows 10 Pro i pakietem Microsoft Office ważąc zaledwie 780 gram.

 

Najlepsze tanie laptopy 2020 - podsumowanie

 

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas zestawienie pomoże w podjęciu decyzji zakupowych oraz poszerza rozumienie szerokiego tematu, jaki stanowią komputery poleasingowe. Warto pamiętać, że nabywając taki sprzęt otrzymujemy także legalne oprogramowanie Windows. Kupując u nas, można skorzystać dodatkowo z prawdziwych rat 0% (RRSO 0%).

 

 

cze  24