Praca zdalna w domu

mar17
Praca w domu przez Internet

Chałupnictwo, to słowo, które przypomina nam czasy dalekiego PRL.  Składanie długopisów, wypełnianie ankiet i inne sposoby, na zarabianie w Internecie, są od lat magnesem dla naiwnych. Na szczęście, wraz z rozwojem techniki komputerowej oraz powszechną globalizacją, można z domu wykonywać, znacznie poważniejsze zadania. Potrzebujemy do tego, kilku niezbędnych narzędzi i umiejętności.

 

Laptop czy komputer stacjonarny?

 

Praca zdalna, może być z definicji wykonywana, nie tylko w domu, ale także w podróży, czy na egzotycznych wakacjach. Tak więc, notebook, czy ultrabook, ma oczywistą przewagę, nad stacjonarnym PC. Oczywiście, lepiej jest pracować na dużym monitorze, a klawiatura laptopa nie jest tak wygodna, jak ta używana stacjonarnie. Na szczęście laptop biznesowy, jak Dell Latitude czy Lenovo ThinkPad, to także dedykowana stacja dokująca. Dzięki niej, możemy jednym kliknięciem, zamienić laptop, w stacjonarne stanowisko pracy.

 

Modem LTE i internet do laptopa

 

Karta sieciowa i Internet mobilny do laptopa

 

W domu, czy w biurze, łączność ze światem, zapewnia nam router WIFI. W podróży, korzystamy z reguły, z limitów danych, jakie daje nam operator komórkowy. Czasem, dochodzi do tego roaming danych za granicą. Tutaj pojawia się kolejna przewaga, jaką mają laptopy biznesowe: wbudowany modem LTE, inaczej nazywany WWAN. Nie musimy więc, bawić się mobilny hotspot, dzieląc Internet, dostarczany przez nasz smartfon. Także za granicą, wystarczy nowa karta SIM, i już mamy gotowy komputer do pracy.

 

Windows i pakiet Office

 

Legalne oprogramowanie, zapewnia nam dostęp do aktualizacji i możliwość komercyjnego wykorzystania, w działalności przedsiębiorstwa. Możemy także korzystać z bezpłatnych zamienników Windows 10 i MS Office. W naszej ofercie posiadamy także laptopy, wyposażone w Linux Debian i pakiet biurowy OpenOffice. Zapewnia on całkowitą zgodność zapisu i odczytu plików, w popularnych formatach Microsoft Excel, Word i PowerPoint.

 

Laptopy poleasingowe

 

Biznesowe notebooki, takie jak Lenovo ThinkPad X1 Carbon, czy Dell XPS, potrafią kosztować nawet 10 000zł. Kupując je jako sprzęt poleasingowy, możemy nabyć je, często za jedną czwartą, początkowej ceny. Co ważne, taki zakup wlicza w siebie, także licencję Windows 10 Pro, która standardowo, kosztuje ponad 1000 zł.

 

OLX praca dodatkowa

 

Praca dodatkowa

 

Jeżeli chcemy dorobić, jako copywriter, czy pracować zdalnie, jako prawnik, czy księgowy, wystarczy przejrzeć popularne portale internetowe. OLX praca, czy Gumtree praca, to najpopularniejsze w Polsce zakątki Internetu, dla osób poszukujących dodatkowego zajęcia.

 

Praca za rogiem

 

Jak podaje GUS, dojazdy do pracy, zajmują nam średnio, ponad godzinę czasu dziennie. Są jednak osoby, którym transfer zajmuje dwukrotnie i więcej, czasu. Mordor Warszawa, na Domaniewskiej, to koronny przykład tysięcy ludzi, tkwiących w korkach, rano i wieczorem. Modny obecnie trend, to poszukiwanie pracy jak najbliżej domu, dokąd możemy dojść na piechotę lub dojechać na rowerze.

 

Obecna epidemia koronawirusa Covid-19, sprawia, że praca zdalna w domu, to wręcz obywatelski obowiązek. Wielu specjalistów, przy odrobinie samodyscypliny, może osiągać znakomite rezultaty z domu, oszczędzając czas i pieniądze wydawane na dojazdy do pracy. TeamViewer już teraz umożliwia zdalną obsługę poprzez helpdesk i administratorów IT. Czas pokaże, czy dalej postępująca globalizacja, nie rozszerzy tego procesu, o elementy takie, jak wirtualna rzeczywistość, czy zespół zdalny.

 

mar  17