Pobieranie z YT: YouTube muzyka i filmy

mar19
Pobieranie z YouTube - YT filmy i muzyka

Wiele osób pragnie korzystać z internetowej zawartości offline, także nie mając dostępu do sieci. Dlatego dużą popularnością cieszy się YouTube, muzyka, filmy i bajki, z którego, można łatwo pobrać na smartfon, czy komputer PC.

 

Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

 

Pobieranie filmów z YouTube, bo muzyka także zapisywana jest w tym formacie, jest bardzo proste. Płatna opcja YouTube Premium, cena której zaczyna się od 23.99 zł za miesiąc, umożliwia nam zapis zawartości w samej aplikacji i dostęp do niej offline. Jeżeli jednak, chcemy mieć pełną kontrolę nad danym plikiem, potrzebna nam będzie, dedykowana aplikacja lub serwis internetowy.

 

YouTube Downloader

 

Na rynku jest dostępnych wiele aplikacji, do ściągania muzyki i filmów z YT. Niestety, większość z nich skrywa płatne opcje premium lub inne formy opłat abonamentowych. Free YouTube Downloader 4.6.1094, bo ten program mamy na myśli, możecie pobrać bezpiecznie tutaj, z polskiej strony Komputer Świat.

 

YouTube downloader

 

Możecie znaleźć go także w serwisie Instalki, gdzie warto wybrać pobieranie bezpośrednie, rezygnując z opcji managera pobierania. Sprawdźcie też, by odhaczyć opcję, która próbuje instalować wraz z nim darmowy antywirus Avast. Jak pisał chociażby Niebezpiecznik, firma ta odsprzedaje potem innym podmiotom dane, jak użytkownik korzystał z Internetu. Taki bezpłatny antywirus stanowi też obciążenie komputera, podczas pracy w tle – chociażby zbierając dane o naszym surfowaniu w sieci.

 

Konwerter YT

 

Ściąganie z YT przy użyciu downloadera jest bardzo proste. Musimy jedynie wkleić w okno programu hiperłącze (link) do interesującej nas zawartości. Klikamy w tym celu w pasek adresu przeglądarki (możemy użyć opcji „zaznacz wszystko” przyciskając CTRL + A), po czym kopiujemy go, wciskając CTRL + C. Kiedy klikniemy w okno downloadera, wystarczy wkleić link, przyciskając CTRL + V, jak na obrazku wyżej. Jako, że możemy wybrać, czy chcemy zapisać całe wideo (mp4), czy tylko ścieżkę audio (mp3), programik ten sprawdzi się także jako prosty konwerter YT.

 

Pobieranie z YouTube Firefox

 

Istnieją także dodatki do przeglądarek, które pozwolą nam zapisać z Youtube filmy, bajki czy muzykę. Możemy znaleźć je zarówno dla Chrome, Firefox czy Opera. Ciągle jednak, mają one niższą funkcjonalność, niż wyżej pokazany YouTube Downloader, który możemy wykorzystać także, jak konwerter YT.

 

Pamiętajmy, że pobieranie z YouTube filmów czy muzyki, jest legalne tylko na własny użytek. Nie mamy prawa udostępniać, ani przesyłać takich plików dalej. Stanowi to, tak zwany, dozwolony użytek osobisty. Wszelkie rozpowszechnianie takiej zawartości, także poprzez sieci P2P, FTP czy protokoły Bit Torrent, narusza polskie prawo. Zapisane w ten sposób pliki, możemy wykorzystać w podróży, czy w sytuacji, gdy wymagana jest praca zdalna. Po wykorzystaniu, powinniśmy usunąć je z posiadanych nośników.

mar  19