Plecak na laptopa: miejski, rowerowy i do samolotu

maj22
Jaki wybrać plecak na laptopa

Jak już pisaliśmy na naszym blogu, torba na laptopa, jak etui na telefon komórkowy, stanowią zakup pierwszej potrzeby. Ochronią one nasz ulubiony gadżet przed skutkami upadku, a nasz budżet od znacznych wydatków, jakie może stanowić wymiana wyświetlacza lub innej uszkodzonej części. Niektórzy z nas wolą jednak wygodny plecak na laptopa, który pozwala zachować większą swobodę ruchów i nie odczuwać ciężaru, często kilku kilogramowego bagażu. Przyjrzymy się tu takim wariantom jak plecak miejski, rowerowy i turystyczny, które pozwolą zabrać laptop do biura, szkoły i w podróż.

 

Jaki laptop, taki plecak na laptopa

 

Słowo laptop czy notebook jest bardzo pojemne. Mieści się w nim zarówno lekki ultrabook biznesowy, jak Lenovo X1 Carbon oraz ciężka, wydajna stacja robocza dla grafika, na przykład Dell Precision M3800. Laptopy gamingowe są często wyposażane przez producentów, takich jak ASUS czy MSI, w plecak wliczony w cenę zakupu. Nic dziwnego, skoro laptop z zasilaczem waży często ok 4 kg, a jego cena przekracza 5000 zł i więcej. Przyda nam on się na pewno, jeżeli zechcemy wybrać się na konwent gamingowy, czy po prostu pograć u kolegi.

 

Plecak Kanken czy plecak Vans?

 

Plecak Kanken czy Vans?

 

Nasze dzieci i nie tylko one, lubią markowe akcesoria, wśród nich plecaki do szkoły. Miejski plecak Kanken, firmy Fjallraven, to ikona skandynawskiego minimalizmu. Co ciekawe, linia ta zawiera także plecak Kanken Laptop 13”, który tak naprawdę pomieści nawet laptop 14 calowy. Plecak Vans, także występuje w wersji na laptopa, tym razem aż do rozmiaru 15,6 cali. Świetnie sprawdzi się on w stylizacji młodzieżowej, co podkreśli klimat underground, do którego odwołuje się ta marka.

 

Plecak na laptopa do samolotu

 

Co można zabrać do samolotu?

 

Ogólne normy, jakie respektuje większość linii lotniczych, w tym LOT i Lufthansa, to łączne wymiary bagażu ręcznego, także na laptopa, poniżej 115 cm. W tanich liniach lotniczych jak Ryanair czy Wizzair, bagaż podlega dalszym ograniczeniom i jest jeszcze mniejszy (pasażer bez pierwszeństwa może zabrać torbę lub plecak, o wymiarach 40 x 30 x 20 cm). Nasz plecak na laptopa, musi więc pomieścić nie tylko notebook i jego zasilacz, ale często myszkę, kabel HDMI do projektora oraz podręczne drobiazgi. Portal The Wirecutter przetestował wiele wariantów i wybrał plecak Tortuga Outbreaker 45. Jeżeli lecimy Wizzair, jako bagaż podręczny zabierzemy jego wersję 35 litrów.

 

Plecak rowerowy na laptopa Targus Cycling

 

Plecak rowerowy na laptop 15,6’’

 

Typowy plecak na laptop ma na celu ochronę naszego sprzętu i wygodę noszenia. Plecak rowerowy musi dodatkowo trzymać się stabilnie podczas jazdy i pomieścić kask rowerowy. Najlepiej jednak, by po wejściu do biura, wyglądał „normalnie” i można było go wykorzystywać także przy innych okazjach. Wszystkie te cechy posiada plecak na laptopa Targus Cycling 15,6’’. Dodatkowo: osłona przeciwdeszczowa, komora na buty, pasek piersiowy i liczne elementy odblaskowe.

 

Przezorny zawsze ubezpieczony

 

My rozumiemy to przysłowie, nie jak reklamę towarzystwa ubezpieczeniowego, tylko wezwanie rozsądku, by jak najszybciej po zakupie, należycie zabezpieczyć nasz drogi gadżet elektroniczny. Torba czy plecak na laptopa, w każdym wypadku kosztują mały ułamek ceny tego urządzenia. Są też z reguły tańsze, niż chociażby wymiana wyświetlacza. Bezcenny będzie też nasz żal, kiedy wymarzony Apple MacBook czy Lenovo Thinkpad poobija się i będzie nas już zawsze smucił swoim wyglądem.  

maj  22