Monitory poleasingowe

Monitory poleasingowe Scrascom

 

Podobnie jak laptopy i komputery stacjonarne klasy biznes, monitory dedykowane dla odbiorców korporacyjnych cechują się jakością i funkcjami, których próżno szukać wśród wyświetlaczy LCD dostępnych na półkach marketów z elektroniką konsumencką. Chociaż niektóre z cech tego sprzętu wymagają szerszego opisu, co też dalej przedstawimy, niektóre przewagi takich monitorów są ewidentne i widoczne dosłownie na pierwszy rzut oka. 

 

Monitory poleasingowe - matryce wysokiej jakości

 

Jak być może Państwo wiedzą rynek wyświetlaczy komputerowych jest obecnie praktycznie w 100% zdominowany przez wyświetlacze LCD. które zastąpiły znane nam kiedyś z podobieństwa do zwyczajnych telewizorów, monitory kineskopowe CRT. Chociaż wszystkie panele LCD wyglądają podobnie, są jednak zbudowane w oparciu o szereg technologii, które wpływają na jakość wyświetlanego obrazu oraz kąty, pod którymi użytkownik może oglądać obraz, bez wyraźnego pogorszenia jego jakości.

 

Matryca IPS versus tanie panele LCD TN i VA

 

Tutaj skupimy się na najczęściej funkcjonujących na rynku typach paneli: matryca TN, matryca VA i matryca IPS. Te dwa pierwsze formaty to domena tańszej elektroniki konsumenckiej, ten ostatni, IPS charakteryzuje się najlepszym odwzorowaniem barw, kontrastem oraz kątami widzenia. Jest wyraźnie droższy w produkcji, stąd też najczęściej trafia do sprzętu klasy premium, dla użytkowników biznesowych bądź monitorów dla graczy.

 

OLED czy QLED?

 

Oddzielne firmy lansują jeszcze własne standardy ekranów ciekłokrystalicznych. LG dostarczając ekrany OLED i Samsung produkujący wyświetlacze QLED, które ciągle jednak są na szerokim rynku dość znaczną rzadkością. Na obrazku tytułowym tego artykułu widzicie Państwo porównania tego samego obrazu wyświetlanego na matrycach o różnej jakości. W naszym sklepie stacjonarnym możecie Państwo osobiście wypróbować i zakupić w najlepszych cenach.

 

Monitory poleasingowe do różnych zastosowań

 

  • Zaawansowane monitory poleasingowe do pracy z grafiką (serie profesjonalne HP Z Display dedykowane do stacji roboczych HP ZBook),
  • Monitory Viewsonic, zarówno o rozdzielczości FullHD, jak i HD+, świetne do użytku domowego, oglądania filmów i pracy w Internecie,
  • Profesjonalne monitory biurowe Dell i NEC, wyposażone w funkcję PIVOT, umożliwiającą wyświetlanie obrazu i pracę także w pionie,
  • Monitory dla grafików AOC i BenQ, z wysokim pokryciem skali odwzorowania barw sRGB i Adobe RGB,
  • Monitory dla graczy, z szybkim odświeżaniem panelu LCD

 

Monitory poleasingowe zestaw

 

Dwa monitory poleasingowe Full HD za 600zł brutto?

 

Kupujący u nas markowe tanie laptopy poleasingowe, mogą wyposażyć je w podobny układ do dwóch (a w laptopach dla grafików nawet więcej) monitorów FullHD. Przy rozdzielczości natywnej 1980 na 1080 pikseli, będą to ekrany renomowanych producentów takich jak HP, Dell, NEC czy Samsung, w bardzo korzystnej cenie. Z uwagi na gabaryty oraz delikatność monitorów komputerowych, nie prowadzimy sprzedaży ich sprzedaży wysyłkowej. W naszych salonach sprzedaży możecie Państwo nabyć je osobiście, a szeroka oferta w tym zakresie jest dostępna także na naszej firmowej stronie OLX

 

Pivot - swobodny obrót ekranu

 

Funkcja PIVOT czyli obracanie ekranu i praca w pionie

 

Cennym elementem wyposażenia monitorów poleasingowych klasy biznesowej jest funkcja Pivot, pozwalająca swobodnie regulować kąt, pod którym umieszczony jest ekran LCD, włącznie z ustawieniem do w pozycji pionowej. Daje to szereg dodatkowych możliwości, w zakresie pracy z materiałami tekstowymi, wyświetlania reklam w punktach handlowych, czy też prezentacji graficznych.

 

Standard VESA 100x100

 

Nie bez znaczenia jest też posiadanie przez monitory poleasingowe, standardu montażu VESA 100x100, który pozwala na łatwe umocowanie tego typu monitora do ściany bądź zbudowanie zestawu dwumonitorowego, w oparciu o dedykowane uchwyty biurkowe. Pozwala to na bardzo znaczną oszczędność miejsca w domu lub w biurze.

 

Monitory poleasingowe złącza VGA, DVI i HDMI

 

DVI podłączenie cyfrowe i port analogowy VGA

 

Monitory klasy biznes pozwalają podłączyć sygnał źródłowy z komputera poprzez szereg złączy. Z reguły są to port analogowy VGA oraz kilka alternatywnych złącz cyfrowych, pozwalający podłączyć laptop lub komputer stacjonarny poprzez kabel HDMI, DVI, Mini DisplayPort czy też DisplayPort. Przy podłączeniu laptopa do więcej niż jednego monitora przydatna może być dedykowana stacja dokująca, bądź też przejściówka HDMI – Mini DisplayPort, które również znajdują się w naszej ofercie.

 

Monitory poleasingowe to nie tylko oszczędność

 

Podsumowując, zakup tego rodzaju sprzętu to świetne rozwiązanie zarówno do biura, firmy, jak i do użytku domowego.  Nasze monitory po leasingu dają szansę zakupu markowego sprzętu dla profesjonalistów, taniej niż podstawowa elektronika z marketów. Wysokiej jakości matryce IPS, funkcja PIVOT i bogaty zakres portów DVI, HDMI oraz VGA, świetnie sprawdzą się w pracy i w domu. Zapraszamy do odwiedzenia naszych placówek, gdzie konsultanci doradzą Państwu konkretny model, najlepiej spełniający stawiane przed nim wymagania.