Ile kosztuje pakiet Microsoft Office? Cena 2020 w Polsce

cze24
Ile kosztuje Microsoft Office

Pakiet biurowy Microsoft Office to dla większości użytkowników komputerów osobistych synonim dla programów tupy edytor tekstu czy arkusz kalkulacyjny. Część osób uważa wręcz, że jest on częścią systemu operacyjnego Windows, ale tak naprawdę i od zawsze, były to dwa oddzielne i co ważne, płatne produkty komercyjne firmy z Richmond. Przez lata, zakup oprogramowania kojarzył nam się z jednorazową licencją, po której nabyciu mogliśmy wieczyście posługiwać się danym programem na jednym, lub większej ilości urządzeń.

 

SaaS - oprogramowanie jako usługa

 

Obecnie, wraz z rozwojem usług sieciowych, wiele firm oferuje software w formie abonamentu, za który płacimy miesięcznie lub rocznie, uzyskując także dostęp do dodatkowych zasobów on-line oraz dodatkowych usług w chmurze, jak na przykład dedykowana przestrzeń dyskowa na dane. Co ważne, system Office można używać obecnie nie tylko na komputerze PC, ale na wielu platformach jednocześnie. Logując się na różnych urządzeniach na swoje kono Microsft Office 365 Personal lub Home, można kontynuować pracę rozpoczętą na laptopie z systemem Windows, przełączając się na tablet lub smartfon z systemami iOS lub Android.

 

Microsoft Office cena dla użytkowników domowych

 

W lutym 2020, na rynku polskim możemy zakupić licencję Microsoft Office w trzech różnych pakietach i wariantach cenowych, co prezentuje poniższa infografika. W zależności od wybranego pakietu różnice będą dotyczyć aplikacji, które będą oddane do naszej dyspozycji oraz sposobu płatności za udzielaną nam licencję. Warto zauważyć, że dla użytkowników niekomercyjnych, ciągle dostępna jest nieograniczona czasowo licencja Home & Student, która w ramach pakietu Office 2019 może dostarczyć nam najpotrzebniejsze i większości całkowicie wystarczające aplikacje Word, Excel i PowerPoint:

 

Infografika Microsoft Office cena dla użytkowników domowych

 

Jaki pakiet Office wybrać?

 

Jeżeli w naszym gospodarstwie domowym funkcjonuje kilku użytkowników Office i chcemy wykorzystywać tą platformę na kilku urządzeniach, jak komputery, tablety i telefony, zdecydowanie warto zainwestować w pakiet Office 365 Home. Dla osób samotnych, które będą jedynym użytkownikiem danego systemu na wielu urządzeniach, dedykowana jest wersja Office 365 Personal. Office Home & Student 2019 jest dedykowany dla użytkowników, którzy chcą zainstalować ten program tylko na jednym komputerze Mac lub PC i nie używać go na innych urządzeniach.

 

Microsoft Office cena dla firm

 

Propozycje cenowe dla użytkowników profesjonalnych są zbudowane na podobnych zasadach abonamentowych, jak dla użytkowników domowych, tylko są znacznie bardziej kosztowne. Jak prezentuje to poniższa infografika, co do zasady płacimy wówczas zawsze za licencję za każdego pojedynczego użytkownika, a liczba dostępnych aplikacji pakietu, różni się w zależności od wybranego pakietu Office 365 Business czy Business Premium. Pozostawiona została ścieżka zakupu jednorazowego, niemniej cena takiego rozwiązania jest wówczas ponad dwukrotnie droższa niż dla użytkowników domowych i wynosi 1299zł za jedno stanowisko pracy.

 

Infografika Microsoft Office cena dla firm

 

Microsoft Office cena dla uczniów, nauczycieli i małych firm

 

Istnieją rozmaite programy pozwalające uzyskać legalne oprogramowanie Microsoft taniej. Szereg uczelni i szkół współpracuje z tą firmą, udostępniając swoim studentom klucze programowe na czas nauki. Warto więc zawsze sprawdzać aktualne promocje na stronie internetowej wydawcy tego oprogramowania.

 

Laptopy poleasingowe z systemem OpenOffice

 

Alternatywy dla Microsoft Office

 

Tak jak Linux jest pełnowartościowym zamiennikiem systemu operacyjnego Windows, tak istnieją bardzo dobre i łatwe w obsłudze alternatywy dla MS Office. Spośród kilku dostępnych dystrybucji, zdecydowanie polecamy OpenOffice. Ten rozwijany od 2001 pakiet biurowy jest całkowicie darmowy, zarówno dla użytkowników komercyjnych, jak i domowych.  Jego instalacja i obsługa nie wymagają żadnych szczególnych umiejętności informatycznych. Zapewnia on całkowitą zgodność z formatami plików systemu Office, czyli można w nim zapisywać i odczytywać pliki Word, Excel czy PowerPoint, które będą mogli otworzyć i edytować także użytkownicy Office. Interfejs użytkownika jest bardzo podobny, do tego, do którego przywykliśmy w pakiecie Microsoft. Kupując w Scrascom laptop czy komputer poleasingowy, możecie Państwo uzyskać taki, w pełni skonfigurowany do użytku pakiet biurowy.   

cze  24