Lenovo X1 Carbon topowy ultrabook do 3000 zł

kwi23
Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Laptop Lenovo X1 Carbon to topowy ultrabook, przejętej przez chińskiego giganta od amerykańskiego koncernu IBM, linii ThinkPad dla profesjonalistów. Bezkompromisowe zastosowanie najdroższych i najszlachetniejszych materiałów rodem z promów kosmicznych i zastosowań militarnych, sprawiło, że ThinkPad X1 Carbon to jednocześnie: jeden z najlżejszych, najcieńszych i najwytrzymalszych notebooków dostępnych na rynku. Przy masie na poziomie 1,3kg i grubości ok. 18mm ten laptop posiada certyfikat wytrzymałości MIL-STD 810 amerykańskiego Departamentu Obrony. Wydawany jest on urządzeniom, które z sukcesem przeszły serię skomplikowanych testów użytkowania w trudnych warunkach.

 

ThinkPad X1 Carbon taniej jako sprzęt poleasingowy

 

Jako nowy, ten ultrabook biznesowy kosztował około 10000 zł. Jako laptop poleasingowy jest dostępny w ofercie Scrascom Wrocław za 1/4 tej ceny, stanowiąc bardzo atrakcyjną propozycję dla wszystkich osób i firm poszukujących najwyższej wydajności, elegancji wykonania i prestiżu posiadanego sprzętu komputerowego. Tak jak wszystkie laptopy poleasingowe Lenovo, X1 Carbon również wyróżnia się dyskretnym i surowym wzornictwem, przypominających wojskowe samochody terenowe.

 

Lenovo X1 Carbon inspirowany japońskim pudełkiem Bento

 

Unikalne wzornictwo laptopów Lenovo ThinkPad X1 Carbon

 

Ikoniczny design linii Thinkpad bardzo niewiele zmienił się od 1990 roku, kiedy zaprojektował go, słynny kreator wzornictwa przemysłowego, Richard Sapper. Chociaż ta linia produktowa dopiero w 2005 została przejęta przez azjatyckie Lenovo, to także oryginalne, amerykańskie wzornictwo IBM miało swoje duchowe korzenie na Dalekim Wschodzie. Inspiracją dla designu Sappera było tradycyjne japońskie pudełko śniadaniowe Bento, które rozkrywa swoją naturę dopiero, kiedy zostanie otwarte. ThinkPady bardzo często wyznaczały kierunek rozwoju całej branży komputerów przenośnych. Kiedy firma Apple montowała pierwszy Touch Bar w notebooku MacBook Pro z 2016, mało kto pamiętał, że podobne rozwiązanie pojawiło się trzy lata wcześniej w modelu ThinkPad X1 Carbon Touch.

 

Lenovo Thinkpad X1 Carbon w wojsku i w kosmosie

 

Sztywna i wytrzymała obudowa ultrabooka ThinkPad dobrze leży w ręce, nie odkształca się nawet przy trzymaniu za klawiaturę i nie palcuje się. Każdy kto kiedykolwiek miał w ręce jakiś laptop tej serii doskonale pamięta ich lekko gumowatą i świetnie leżącą w dłoni powierzchnię. ThinkPad Carbon jest tak cienki, że sprawia wrażenie bardzo delikatnego, co nie przeszkodziło mu uczestniczyć z powodzeniem w szeregu misji kosmicznych NASA. Cienkość obudowy niesie ze sobą pewne ograniczenia w zakresie rozbudowy laptopa w przyszłości. Dysk SSD jest bardzo trudno dostępny a kości pamięci RAM przylutowane na stałe do płyty głównej i nie podlegają wymianie. Zatem wybierając tego typu komputer przenośny, należy od razu kupić model z docelową pojemnością na dane, ilością i rodzajem pamięci operacyjnej oraz procesorem.

 

Lenovo X1 Carbon ultrabook do 3000 zł

 

Ten wyjątkowy ultrabook do 3000 zł jako laptop poleasingowy, jest dostępny wraz z systemem operacyjnym Windows 10 Pro za ułamek ceny. Jako że jest to jeden z naszych ulubionych notebooków, Lenovo X1 Carbon, jest dostępny w Scrascom w wielu wariantach i wersjach wyposażenia.

kwi  23