Lenovo ThinkPad T440p

maj15
Laptopy Lenovo ThinkPad T440p

Marka Lenovo ThinkPad to od wielu lat synonim, używany często jako zamiennik określenia „laptop biznesowy”. Obudowy tych słynnych z wytrzymałości notebooków, niewiele zmieniły się od 1990 roku. Ich charyzmatyczne, kanciaste kształty oraz charakterystyczna czerń, z niewielkim dodatkiem czerwieni, to dzieło słynnego projektanta przemysłowego Richarda Sappera. Jak już wcześniej pisaliśmy na blogu Scrascom, inspiracją artystyczną dla designera, było klasyczne japońskie pudełko Bento. W nim tradycyjnie serwowane jest sushi, sashimi oraz sałatki z wodorostów.

 

ThinkPad opuszcza Amerykę i wyrusza do Chin

 

Linia ThinkPad do 2005 była własnością amerykańskiego koncernu International Business Machines Corporation, z siedzibą w Armnork, w stanie Nowy Jork. Od piętnastu lat, marka ta wraz z całą Dywizją IBM, odpowiadającą za produkcję komputerów osobistych, znajduje się w posiadaniu chińskiej korporacji Lenovo. W 2014 dokupiła ona od IBM, takżę linię produktową serwerów komputerowych, bazującą na procesorach Intel.

 

Rodzina laptopów Lenovo ThinkPad

 

Laptopy Lenovo ThinkPad

 

Komputery przenośne ThinkPad to zarówno notebooki biznesowe, tablety z Windows, laptopy konwertowalne 2w1 oraz mobilne stacje robocze dla grafików. Dla uproszczenia, możemy podzielić tą rodzinę, na następujące linie produktowe:

 

 1. Lenovo Tablet - obejmująca 10 calowe urządzenia, pracujące pod kontrolą niskonapięciowych procesorów Intel Atom. Linia ta została obecnie zastąpiona przez serię ThinkPad 10,
 2. Seria X – zawierająca 12,5 calowe ultrabooki mobilne. Nazewnictwo, takie jak ThinkPad X270, oznaczało, że dany komputer przenośny, wyposażony był w procesor Intel 7-mej generacji,
 3. Seria E – zawiera budżetowe laptopy ThinkPad, przeznaczone dla rynku konsumenckiego oraz sektora małych i średnich firm,
 4. Seria L – to średnia półka powyżej E, niemniej wykonana i wyposażona gorzej niż flagowa linia T,
 5. Seria T – stanowi główną grupę laptopów Lenovo dla biznesu, występując w 3 podgrupach (dla uproszczenia, wyjaśnimy nazewnictwo na przykładzie modelu T440).

 

Lenovo T440

 

 1. ThinkPad T440, to typowy przedstawiciel rodziny, wyposażony w niskonapięciowy procesor Intel Core i5 lub i7. Obudowa nie zawiera miejsca na opcjonalny napęd DVD,
 2. ThinkPad T440s jak „slim”, odchudzona (1,59kg vs. 1,8kg) wersja T440, z węższymi ramkami wokół ekranu,
 3. ThinkPad T440p jak „power”, większa, cięższa (2,13kg) i mocniejsza wersja T440. Często wyposażana w wysokonapięciowe procesory Intel Core i5 lub i7, a także w dedykowane kartę graficzną Nvidia Quadro.

 

Lenovo Thinkpad X1 Extreme

 

Seria X – topowe ultrabooki biznesowe, zawierające wiodące w danym roku technologie, w możliwie najlżejszej obudowie. Cechuje je także bardzo długa praca na bateriach oraz zgodność ze standardem Ultrabook firmy Intel. Tutaj także występuje kilka podgrup:

 

 1. ThinkPad X1 Yoga – konwertowalne ultrabooki premium,
 2. ThinkPad X1 Carbon – ultralekkie ultrabooki premium,
 3. ThinkPad X1 Extreme – mega wydajne ultrabooki premium.

 

Stacje robocze Lenovo ThinkPad dla grafików

 

Seria P – zastąpiła ona serię W i zawiera mobilne stacje robocze, czyli laptopy dla grafików i projektantów. Na ich pokładach pracują wysokonapięciowe procesory, głównie Intel Core i7, ale także serwerowe Intel Xeon. Wysokiej klasy ekrany zapewniają wysoki poziom skali reprodukcji kolorów Adobe RGG i sRGB.

 

Lenovo ThinkPad T440p

 

Poleasingowe Laptopy Lenovo ThinkPad

 

Lenovo ThinkPad T440p to znakomita propozycja, pod względem ceny i wydajności w 2019 roku. Wydajny procesor Intel Core i5 i 8GB RAM, zapewnią szybką i wydajną pracę pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Pro. Matryca IPS o rozdzielczości FullHD oraz karta graficzna Intel HD, pozwolą nam cieszyć się rozrywką w postaci filmów 1080p oraz mniej wymagających gier komputerowych, jak na przykład World of Tanks, The Sims 4 lub Sid Meier's Civilization VI.

 

Lenovo T440 to podwójna bateria na cały dzień pracy

 

Dodatkowa zaleta tego modelu, to możliwość wykorzystania dodatkowej, wewnętrznej 3-ogniwowej baterii o pojemności 23,5Wh. Wraz z główną baterią laptopa, daje to możliwość prawie 10 godzinnej, autonomicznej pracy bez kabla.

 

Lenovo ThinkPad czas pracy na baterii

 

Tak jak pozostałe laptopy poleasingowe w ofercie Scrascom Wrocław, ThinkPad T440p jest objęty 12 miesięczną gwarancją oraz może być zakupiony na raty. W ofercie posiadamy także dedykowane stacje dokujące ThinkPad oraz monitory poleasingowe Full HD 1980 x 1080, które pozwolą tanim kosztem, zbudować wygodne stanowisko pracy w domu, lub w biurze.

maj  15