Lekcje zdalne, czyli Epodręczniki i Librus do nauki w domu

mar23
Portal Librus i Epodreczniki a nauka w domu

Portal Librus, od lat umożliwia rodzicom, dzieciom i nauczycielom, bieżący kontakt i wymianę informacji online. Kiedyś, można było schować dzienniczek i zachować nasze problemy w szkole w tajemnicy. Trik ten, działał przynajmniej do czasu następnej wywiadówki. Obecnie, narzędzia informatyczne umożliwiają, bieżącą obserwację postępów ucznia i szybkie reagowanie na możliwe problemy i zaległości.

 

Dziennik Librus

 

Librus e-Dziennik

 

Aby uzyskać dostęp do tego portalu, będziemy musieli utworzyć konto użytkownika, zarówno na poziomie „Uczeń”, jak i „Rodzic”. Do ich utworzenia potrzebne będą adres poczty i numer PESEL. Będą one różniły się uprawnieniami w zakresie dostępu do ocen, wymiany wiadomościami czy uwagami, z nauczycielami. Umożliwia on także obserwowanie ilości nieobecności, nieprzygotowań oraz innych istotnych parametrów, oceny nauki dziecka w szkole.

 

Kształcenie na odległość

 

W związku z epidemią koronawirusa Covid-19, Ministerstwo Edukacji Narodowej, wprowadziło nowe przepisy, które mają obowiązywać od 25 marca, do 10 kwietnia 2020. Regulują one sposób prowadzenia zajęć, jak i przeprowadzanie oceniania i egzaminowania uczniów. W szczególności określają one dostęp do bezpłatnych narzędzi i materiałów edukacyjnych poprzez platformę internetową.

 

Epodreczniki

 

Epodręczniki – bezpłatne, dostępne, multimedialne

 

Materiały udostępnione w tym serwisie, dostępne są poprzez standardową przeglądarkę internetową. Można z nich korzystać zarówno w systemie Microsoft Windows jak i Apple macOS. Dla wykorzystania pełni potencjału portalu, ważne jest, by nasz komputer posiadał głośniki i mikrofon. Przeglądarka powinna mieć zainstalowany najnowszy wariant darmowego oprogramowania Adobe Flash Player, który można pobrać jak na poniższym obrazku.

 

Adobe Flash Player - pobieranie

 

Laptop czy komputer stacjonarny

 

Zarówno portal Librus, jak i Epodręczniki, mają swoje wersje zoptymalizowane na smartfony i tablety. Nie oznacza to jednak, że lekcje zdalne, na 5 calowym ekranie, mogą być wystarczająco efektywne. Dochodzi do tego kwestia, negatywnego wpływu na wzrok ucznia. Jeżeli nie posiadamy w domu, gotowego stanowiska komputerowego do nauki, warto poszukać wariantów oszczędnościowych.

 

Laptopy poleasingowe Scrascom Wrocław

 

Laptopy poleasingowe

 

W odróżnieniu od taniej elektroniki z marketów, są to wysokiej klasy, biznesowe notebooki firm Dell, HP, Lenovo czy Toshiba. Już poniżej 1000zł, możemy kupić taki laptop "jak nowy", renomowanego producenta, z szybkim dyskiem SSD, dzięki któremu będzie on „wstawał do pracy” w około 15 sekund. W cenę takiego laptopa wchodzi też legalny Windows 10 Pro, który standardowo sam kosztuje znacznie więcej. Kupując sprzęt poleasingowy w Scrascom Wrocław, otrzymujecie Państwo roczną gwarancję. Możliwy jest także, zakup laptopa czy komputera na prawdziwe raty 0% (RRSO = 0%), realizowane przez naszego partnera PayU, znanego z serwisów Allegro i PayU.

mar  23