Laptopy poleasingowe Wrocław

Laptopy poleasingowe Wrocław

Od lat, laptopy poleasingowe Wrocław, to niemalże synonimy, jako że stolica Dolnego Śląska, to prawdziwe zagłębie biznesów technologicznych, finansowych i start-upów wszelkiego rodzaju. Miasto i cały region, to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów Polski. Jego mieszkańcy słyną z gospodarności i pracowitości. Wiedzą też oni, jak dobrze wydawać i inwestować pieniądze. Wysokiej jakości sprzęt komputerowy po leasingu, to tylko jeden z obszarów, w którym lokalni nabywcy, zarówno indywidualni, jak i biznesowi, znajdują nie tylko oszczędności, ale i znakomity stosunek ceny do jakości.

 

Komputery poleasingowe, nabywają różne grupy Wrocławian:

 

 • Firmy i przedsiębiorstwa, do pracy biurowej, na recepcjach i w kancelariach prawnych,
 • Biura projektowe, architekci i graficy do pracy z profesjonalnym oprogramowaniem, między innymi: pakietem Adobe (Photoshop, Publisher, Designer, Lightroom, itp.), Sony Vegas, AutoCad oraz innymi wyspecjalizowanymi aplikacjami, do obróbki grafiki 2D, 3D oraz wideo i muzyki,
 • Mechanicy i diagności, do pracy w warsztatach samochodowych oraz do obsługi dedykowanych urządzeń do diagnostyki motoryzacyjnej,
 • Uniwersytety, szkoły oraz przedszkola, wyposażając swoje pracownie komputerowe w sprzęt zakupywany z ulgową stawką podatku VAT,
 • Jednostki budżetowe, samorządowe oraz NGO (pozarządowe organizacje społeczne) do realizacji swoich zobowiązań statutowych,
 • Gracze komputerowi, którzy wykorzystują komputery przenośne nie tylko do pracy, ale także do oglądania filmów i rozrywki,
 • Gospodarstwa domowe, gdzie komputery i laptopy poleasingowe służą niezawodnie przez lata, nie tylko do przeglądania Internetu, opłaty rachunków i faktur, ale także często jako multimedialne centrum rozrywki – po podłączeniu do telewizora, poprzez port i kabel HDMI,
 • Uczniowie i studenci, nabywając komputery i laptopy do nauki, w znacznie lepszej cenie i o nieporównywalnie lepszej jakości, niż tani sprzęt konsumencki z marketów z elektroniką,
 • Mamy całkiem maleńkich dzieci, gdzie kluczowa jest odporność laptopa na intensywną zabawę i kreatywność małych rączek. Wytrzymałe laptopy Lenovo ThinkPad, są tutaj zdecydowanymi bestsellerami.

 

Laptopy poleasingowe Wrocław - najważniejsze cechy

 

Laptopy poleasingowe Wrocław - bateria

 

Bateria do laptopa - czas pracy

 

Długość pracy laptopa bez kabla, zależy od wielu czynników. Wbrew pozorom, znacznie ważniejsze, niż pojemność ogniwa, są procesor i karta graficzna, zainstalowane na pokładzie takiego komputera przenośnego. Nawet wielka i ciężka bateria, o znacznej pojemności, nie poradzi sobie zbyt długo z zasilaniem ultrawydajnego, wielordzeniowego i wysokonapięciowego procesora Intel Core i7 serii „HQ”. Jeszcze szybciej energia będzie zużywać się, jeśli w parze z takim procesorem pracować będzie, dedykowana karta graficzna Nvidia Quadro, czy AMD Fire Pro.

 

Ultrabook czyli laptopy poleasingowe klasy premium

 

Stąd też, szukając długiego czasu pracy baterii, powinna nas zainteresować kategoria ultrabook. Są to lekkie i płaskie laptopy, z niskonapięciowymi procesorami, Intel Core i5 i Core i7 serii „U”, które będą gotowe do wydajnej pracy na baterii przez kilka godzin, w wypadku niektórych modeli, nawet cały dzień roboczy. Zdecydowanym królem tej kategorii jest tutaj, legendarny ThinkPad X1 Carbon, który od lat jest najcieńszym, najlżejszym i jednym z najdroższych ultrabooków na rynku.

 

Laptopy poleasingowe Wrocław - waga

 

Przekątna ekranu i waga laptopa idą w parze tylko do pewnego stopnia. O ile praktycznie wszystkie notebooki o przekątnej ekranu do 12,5 cala można jednocześnie określić jako ultralekkie, to już w najbardziej popularnym rozmiarze 14 cali, będziemy mogli spotkać zarówno ultralekki ultrabooki ThinkPad X1 Carbon, jak i potężny laptop ThinkPad T440P, który jest od swojego flagowego imiennika prawie dwukrotnie cięższy. Powinniśmy mieć na uwadze, to do czego będzie głównie stosowany laptop, który planujemy zakupić i jaki będzie to miało wpływ na nasz wzrok.

 

Tablet z Windows Surface Pro

 

Ekran o powierzchni 12,5 cala jest świetny do pracy w podróży, może być jednak niewygodny na co dzień. 14 cali to typowy format biurowy, a 15,6 cala to rozmiar ekranu używany zwykle w mobilnych stacjach roboczych dla grafików. Jeżeli natomiast interesuje nas najmniejsza możliwa masa i mobilność komputera z Windows 10 Pro, to polecamy zwrócić uwagę na członków rodziny Microsoft Surface Pro. Te zgrabne laptopy konwertowalne – tablety z doczepianą klawiaturą Microsoft Type Cover, oferujemy w Scrascom Wrocław, w bardzo szerokim wyborze. Co ważne, u nas nie muszą Państwo dopłacać za oryginalną klawiaturę, której rynkowa cena wynosi ok. 400zł.

 

Laptopy poleasingowe Wrocław - grafika

 

Karta graficzna do laptopa

 

Laptop poleasingowy, to zawsze wysokiej klasy urządzenie biznesowe. Na jego pokladzie, najczęściej znajdować się będzie, zintegrowana grafika Intel HD, będąca częścią najwyższych linii produktowych, procesorów tej firmy, Intel Core i5 oraz Intel Core i7. Laptopy dla grafików, będą wyposażone w dedykowane karty grafiki, występujące w dwóch podgrupach:

 

 • Profesjonalne karty graficzne Nvidia Quadro oraz AMD Fire Pro,
 • Uniwersalne karty graficzne, także dla graczy Nvidia GeForce

 

Karta graficzna do laptopa

 

Pamiętajmy, że karta graficzna wpływa bardzo znacznie na cenę, wagę, zużycie baterii oraz temperaturę, do której może nagrzewać się laptop. Zastanówmy się więc dobrze, czy naprawdę potrzebujemy sprzętu z grafiką dedykowaną. Większości użytkowników profesjonalnych, w firmach oraz nabywcom indywidualnym, w zupełności wystarczy grafika Intel HD. Pozwala ona płynnie oglądać filmy FullHD oraz grać w proste gry. Dedykowane karty graficzne, niezbędne są biurom projektowym, grafikom oraz zapalonym graczom komputerowym.

 

Laptopy poleasingowe Wrocław - klawiatura

 

Klawiatura podświetlana

 

Laptopy poleasingowe, jako sprzęt biznesowy, są w większości wyposażone w podświetlenie klawiatury. Bardzo ułatwia to pracę i rozrywkę wieczorami oraz w warunkach gorszego oświetlenia. Nasi konsultanci, pokażą Państwu, wygodne skróty klawiszowe, które uruchamiają tą funkcję w laptopach linii Lenovo ThinkPad, Dell Latitude czy HP EliteBook.

 

Windows 10 wymagania

 

Jeżeli zamierzacie Państwo, wykorzystywać arkusz kalkulacyjny pakietu MS Office, MS Excel, itp., to warto rozważyć zakup sprzętu wyposażonego w klawiaturę numeryczną. Będzie to wówczas, dość duży i ciężki laptop, o przekątnej ekranu 15,6 cala. Jeżeli chcecie Państwo, zachować mobilność laptopa i jednocześnie mieć wygodę z korzystania z dodatkowej klawiatury numerycznej, w placówce Scrascom Wrocław możecie ją nabyć, także w formie zewnętrznego modułu USB.

 

Laptopy poleasingowe Wrocław - HDMI

 

Kabel HDMI i przejściówka z Mini DisplayPort

 

Często laptop czy notebook, jest podłączany do zewnętrznych urządzeń wyświetlających obraz: telewizora, projektora, monitora. Czasami jest to kilka odbiorników jednocześnie. Warto uważnie zapoznawać się ze specyfikacją poszczególnych, dostępnych w Scrascom Wrocław laptopów. Niektóre z nich, zgodnie z trendem miniaturyzacji, zapoczątkowanym przez legendarnego CEO firmy Apple, Steva Jobsa, zastąpiły większe porty HDMI, maleńkimi Mini DisplayPort.

 

Stacja dokująca zamieni laptopa w stacjonarne stanowisko pracy

 

Oczywiście, w naszej ofercie znajdują się również wszelkie przejściówki, które umożliwiają połączenia, między tymi standardami. Dla użytkowników, którzy potrzebują jeszcze szerszego zakresu portów, w naszej ofercie znajdują się stacje dokujące Dell, HP i Lenovo, pozwalające podłączyć więcej odbiorników i wygodniej pracować z laptopem, w biurze czy w domu.