Laptopy poleasingowe do gier – jak wybrać dobry model?

maj05

 

Laptop gamingowy poleasingowy – jaki model wybrać?

Szukasz laptopa gamingowego? Taki sprzęt zwykle jest dosyć drogi. Doskonałe parametry pracy idą w parze z adekwatnymi do nich cenami. Czy jednak zawsze musi tak być? Niekoniecznie. Wielu graczy decyduje się na zakup laptopa gamingowego poleasingowego. Czy warto zainwestować w takie urządzenie? Jak wybrać idealny sprzęt? Sprawdź.

Laptopy gamingowe używane – czy to dobry pomysł?

Oferta używanych laptopów gamingowych jest dość obszerna. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że zakup takiego sprzętu będzie udaną inwestycją, zwracaj uwagę na źródło pochodzenia urządzenia. Sprzedawców jest wielu, a jakość oferowanych przez nich urządzeń może być różna. Trzeba także uważać na ryzyko związane z zakupem komputera pochodzącego na przykład z kradzieży. Co powinno wzbudzić niepokój?

 

Przede wszystkim nie warto dać się skusić na „super oferty” takie jak laptop gamingowy do 2000 zł. Pamiętaj, że sprzęt o dobrych osiągach zawsze ma adekwatną do nich cenę. Jeśli komputer jest podejrzanie tani, to albo jego parametry nie są zgodne z podawanymi przez sprzedającego, albo jego pochodzenie budzi wątpliwości. Wybieraj sklepy o dobrej renomie oraz takie, które mogą udokumentować właściwości oferowanych urządzeń.

 

Jeśli chcesz kupić sprzęt gamingowy i nie chcesz przepłacić, zwróć uwagę na laptopy do gier poleasingowe. Taka inwestycja jest pewna, a przede wszystkim pozwoli Ci cieszyć się urządzeniem o bardzo korzystnych osiągach w dobrej cenie. Sprawdź, co warto wiedzieć.

Poleasingowe laptopy gamingowe – czy warto?

Sprzęt komputerowy pochodzący z leasingu to laptopy, które były wykorzystywane przez firmy. Po zakończeniu umowy leasingu zostały zwrócone do właściciela, odnowione i przeznaczone do sprzedaży. Dzięki temu osoby poszukujące dobrej jakości laptopa dla graczy mogą skorzystać z oferty i kupić go dużo taniej niż w sklepie.

 

Dlaczego inwestycja w taki sprzęt się opłaca? Jest co najmniej kilka powodów – zobacz.

  • Urządzenia poleasingowe mają zwykle bardzo dobre parametry. Firmy inwestują w wysokiej klasy sprzęt, który sprawdza się w działalności biznesowej. Bardzo często są to komputery o świetnych kartach graficznych, bardzo wydajne i z matrycami zapewniającymi optymalne wyświetlanie kolorów. To sprawia, że są idealnymi laptopami poleasingowymi dla graczy.
  • Laptopy używane przez pracowników firm najczęściej mają niewielkie ślady użytkowania. Służyły przede wszystkim do wykonywania obowiązków biurowych, więc nie są mocno wyeksploatowane. Dodatkowo przedsiębiorcy wymieniają taki sprzęt dość często. To znaczy, że w sprzedaży znajdziesz aktualne modele, wyprodukowane maksymalnie kilka lat temu.
  • Jakość sprzętu jest sprawdzona – każdy model jest dokładnie weryfikowany przed przeznaczeniem go do sprzedaży. Wybierając poleasingowy laptop gamingowy, masz pewność, że kupujesz w pełni skonfigurowany komputer, gotowy do użytku od razu po włączeniu.
  • Cena gamingowego laptopa poleasingowego jest znacznie niższa niż nowego modelu. Jest to sprzęt używany, dlatego pomimo świetnych osiągów, jest sporo tańszy niż ten kupowany w sklepie. Jest to główny powód, dla którego tak wielu graczy decyduje się na sprzęt pochodzący z leasingu.

 

Zakup poleasingowego laptopa gamingowego to zatem świetny wybór dla każdego, kto szuka wydajnego urządzenia w dobrej cenie.

Laptopy gamingowe z leasingu – jaki model wybrać?

Jeśli interesuje Cię laptop poleasingowy dla graczy, przygotuj się na to, że w ofercie nie znajdziesz typowych komputerów oznaczonych jako sprzęt do gier. Dostępne modele były wykorzystywane przez pracowników biurowych. Miały więc zapewniać im przede wszystkim wydajną pracę z programami księgowymi, do komunikacji wewnątrz firmy czy do obrabiania grafiki.

 

Niektóre laptopy wykorzystywane biznesowo mają jednak parametry, które przypadną do gustu także graczom. Są to na przykład:

  • wysokiej klasy matryce LCD,
  • wysoka częstotliwość odświeżania,
  • dobre odwzorowanie kolorów Adobe RGB oraz sRGB,
  • wydajne procesory,
  • nowoczesne karty graficzne,
  • pojemne dyski twarde SSD.

 

To właściwości dobrego laptopa gamingowego – poleasingowy sprzęt używany w biurze także może je zapewnić. Zwracaj więc uwagę przede wszystkim na konkretne właściwości danego urządzenia, a nie tylko na to, jak określa je producent. Dzięki temu znajdziesz takie, które w pełni zaspokaja Twoje potrzeby związane z grafiką, wydajnością czy szybkością działania.

 

Polecanym modelem jest między innymi Dell G15 5511, który świetnie sprawdzi się jako laptop do gier. Ma kartę graficzną Nvidia RTX 3050, której wydajność jest wystarczająca do uruchomienia praktycznie każdej istniejącej gry na zadowalających ustawieniach graficznych.

 

Laptop ma Procesor Intel Core i5-11400H (6R/12W) z taktowaniem 4.50 GHz. Jego zaletą jest również matowa matryca 15.6 cali Full HD (1920x1080) o odświeżaniu 120Hz. Gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów, które jest tak ważne podczas rozgrywek w świecie wirtualnym. W wersji poleasingowej możesz go kupić znacznie taniej niż w sklepie.

 

W ofercie sklepu Scrascom znajdziesz również wiele innych atrakcyjnych modeli – przekonaj się.

 

maj  05