Laptopy poleasingowe – czy warto inwestować w taki sprzęt?

mar31

Laptop poleasingowy – czy warto?

Laptopy poleasingowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Choć są używane, to większości klientów zupełnie to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Komputery z drugiej ręki są znacznie tańsze niż nowe, a do tego mogą mieć bardzo dobre parametry. Czy warto kupić laptop poleasingowy? A jeśli tak, to jaki wybrać?

 

 

Laptop nowy czy poleasingowy – czym się różnią?

Przykładowy laptop Dell poleasingowy może być nawet o trzy czwarte tańszy niż taki sam model kupiony w standardowym sklepie. Pierwsza różnica pomiędzy nowym i używanym sprzętem dotyczy więc właśnie ceny. Czy to oznacza, że urządzenia z drugiej ręki są wyeksploatowane? Niekoniecznie. Najczęściej są w bardzo dobrym stanie, zarówno technicznym, jak i wizualnym.

Laptopami poleasingowymi określa się sprzęt, który był wykorzystywany najczęściej przez pracowników biurowych, ponieważ z leasingu w przeważającej większości korzystają firmy. Takie urządzenia są więc eksploatowane w niewielkim zakresie i zwykle do zadań typowo służbowych – pisania maili, księgowania faktur czy prowadzenia rozmów online.

Zastanawiasz się, czy warto kupić laptop poleasingowy „do zadań specjalnych”?  Dobrą wiadomością jest to, że wiele używanych komputerów ma bardzo dobre osiągi. Może to być na przykład sprzęt, który był używany z oprogramowaniem graficznym lub aplikacjami do obróbki wideo. Wszystko zależy od tego, czym zajmowała się firma, która wzięła go w leasing.

Co więcej, laptopy Dell poleasingowe oraz inne popularne modele, przed przeznaczeniem do sprzedaży są odnawiane. To oznacza, że usuwa się z nich wszystkie pliki i przywraca ustawienia fabryczne, wymianie podlega pasta termoprzewodząca na procesorze, termopady, każdy podzespół jest dokładnie testowany, a baterie w razie krótkiej pracy, wymieniamy na nowe.

Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej sprawdzi się laptop nowy czy poleasingowy, musisz więc wiedzieć, że wybierając drugi z nich, otrzymujesz komputer „jak nowy”. Nie znajdziesz w nim żadnych pozostałości po poprzednim użytkowniku.

Laptop poleasingowy – czy warto go kupić?

Wiele wskazuje na to, że taka inwestycja jest dobrym rozwiązaniem. Jest tak przede wszystkim ze względu na znacznie niższą cenę. Biorąc pod uwagę swoje założenia budżetowe, możesz kupić komputer o znacznie lepszych parametrach niż ten pochodzący ze sklepowej półki.

Laptopy poleasingowe, co zrozumiałe, są tańsze niż nowe. Jeśli zależy Ci na sprzęcie o doskonałych osiągach, ale nie chcesz przepłacać, zdecydowanie warto zainteresować się tymi z drugiej ręki.

Cena to jednak nie wszystko. Dlaczego warto kupić laptop poleasingowy? Poznaj najważniejsze zalety takiej inwestycji.

  • Masz do wyboru bardzo szeroką ofertę komputerów używanych. Możesz wybrać prosty model, albo taki o bardzo wysokich parametrach, na przykład pod względem obsługi grafiki czy wielkości pamięci operacyjnej.
  • Każdy laptop poleasingowy przeznaczony do sprzedaży jest dokładnie sprawdzany i odświeżany. Otrzymujesz więc urządzenie w 100% sprawne i nadające się do użytku od razu po zakupie.
  • Sprzedawcy dokładnie opisują każdy produkt. Nie ryzykujesz więc, że kupisz laptop poleasingowy uszkodzony czy z ukrytymi wadami. Jeśli na przykład obudowa będzie miała zadrapania, na pewno znajdziesz taką informację w opisie.
  • Zakup używanego urządzenia również jest objęty gwarancją. Nie musisz się więc obawiać, że wydajesz pieniądze „w ciemno” na sprzęt, który krótko po uruchomieniu się popsuje. Chroni Cię gwarancja – tak samo jak podczas zakupów nowego laptopa.
  • Sprzedawcy w sklepach z komputerami poleasingowymi udzielą Ci porady i pomogą podczas wyboru idealnego modelu. Nie musisz się znać na specyfice sprzętu komputerowego, by kupić dokładnie to, czego potrzebujesz.

Wciąż zastanawiasz się, czy warto kupić laptop poleasingowy? Dowiedz się więcej.

 

 

Czy warto kupić laptop poleasingowy, jeśli masz specyficzne potrzeby?

Wiele osób rezygnuje z zakupu używanego sprzętu, bo wychodzi z założenia, że nie spełni on ich potrzeb. Dotyczy to na przykład graczy w gry wideo czy grafików, którzy potrzebują urządzeń o ściśle określonych parametrach. Czy mają rację? Niekoniecznie.

Oferta używanych laptopów, którym zakończyła się umowa leasingowa, jest bardzo szeroka i zróżnicowana. W roli sprzętu do grania zwykle doskonale sprawdzają się komputery przeznaczone do obróbki obrazu. Mają bardzo dobre karty graficzne i pojemną pamięć. Wiele firm bierze w leasing właśnie taki sprzęt, a już po roku lub dwóch oddaje go właścicielowi. To dla Ciebie szansa na zakup modelu o świetnych osiągach, a jednocześnie w niskiej cenie.

Z takiej okazji mogą również skorzystać graficy i inne osoby pracujące w branży cyfrowej obróbki obrazu czy filmu. Weź pod uwagę, że każdy laptop poleasingowy jest dokładnie opisany. Możesz więc szybko ocenić, czy dany model spełni Twoje oczekiwania. Nie ma więc ryzyka, że zapłacisz za sprzęt, który okaże się zbyt mało wydajny.

Czy jest ryzyko podczas zakupu takich laptopów?

Ryzyko zawsze istnieje, jednak jest naprawdę niewielkie. Aby uchronić się przed nietrafioną inwestycją, wybieraj sprzedawców, którzy zapewniają gwarancję oraz mają jasną politykę sprzedażową. Unikaj także „zbyt okazyjnych cen”.

Jeśli laptop Dell poleasingowy kosztuje podejrzanie mało, źródło jego pochodzenia może być podejrzane – na przykład może być kradziony, bądź też mocno wyeksploatowany więc jego stan wizualny i techniczny będzie bardzo słaby. Korzystaj więc z oferty sprzedawców, którzy dokładnie opisują swoje produkty oraz mogą przedstawić ich dokumentację.

mar  31