Laptopy poleasingowe - co to znaczy?

Laptopy poleasingowe co to znaczy

 

Laptopy poleasingowe – co to znaczy?

 

Jeżeli ktoś odwiedza naszą stronę, to z reguły wie doskonale co to takiego poleasingowy sprzęt komputerowy i dlaczego warto rozważać go jako opcję zakupową do domu czy firmy. Często jednak trafiają do nas Klienci, którzy bądź to usłyszeli o nas od znajomych, bądź też ktoś z rodziny posiada i zachwala kupiony od nas laptop czy komputer stacjonarny. Postaramy się tutaj opisać wszystkie cechy takiego sprzętu oraz zalety takiego zakupu, w stosunku do kupna taniego sprzętu konsumenckiego z marketu elektroniki.

 

Leasing komputerów – pierwsze słyszę!

 

Praktycznie każdy z nas miał kontakt z leasingiem samochodów. Mógł to być samochód służbowy udostępniony nam przez pracodawcę, czy też forma finansowania środka trwałego, którego potrzebowaliśmy dla własnej działalności gospodarczej. Zaleta leasingu jest oczywista – płacąc stosunkowo niskie raty miesięczne, możemy od razu korzystać z drogiego urządzenia, a dodatkowo zaliczać te wydatki w koszty funkcjonowania biznesu. Leasingowi podlegają także urządzenia przemysłowe, w tym sprzęt komputerowy.

 

Laptop poleasingowy

 

Jeżeli idzie o laptopy, notebooki czy komputery stacjonarne PC, to z reguły są to całe partie sprzętu komputerowego kupowane jednocześnie dla kilkudziesięciu, kilkuset lub nawet kilku tysięcy pracowników i managerów danej korporacji. W związku z masowością tego procesu, pojawiają się tutaj pierwsze wyzwania i dodatkowe możliwości, których wymagają duże firmy i korporacje od komputerów i laptopów klasy biznes. Wszystkie te cechy powodują, że sprzęt biznesowy jest znacząco droższy niż teoretycznie analogiczne komputery konsumenckie i powodują, że laptopy poleasingowe cechują się znakomitym stosunkiem ceny do jakości.

 

Procesory Intel Core i5 i Core i7

 

Absolutnym liderem w zakresie procesorów w komputerach i laptopach klasy biznesowej jest amerykańska korporacja Intel. Udział w tym rynku jej głównego konkurenta, firmy AMD, rośnie, niemniej ciągle pozostaje poniżej 10%. Zwróćmy uwagę, że biznesowe laptopy poleasingowe wyposażone są co do zasady wyłącznie w najmocniejsze serie procesorów Intel, z rodzin Core i5, Core i7, Core i9 oraz serwerowych XEON. Jest to znacząca różnica w stosunku do sprzętu konsumenckiego, gdzie do laptopów trafiają często znacząco słabsze i co za tym idzie tańsze, procesory Intel z rodzin Atom, Pentium, Celeron oraz najsłabsi przedstawiciele rodziny Intel Core i3.

 

Wymiana procesora w laptopie

 

W zależności od zastosowania danego laptopa poleasingowego, mogą to być niskonapięciowe procesory z serii „U”, które cechuje bardzo długa praca na baterii oraz ultra wydajne jednostki serii „HQ”, które z uwagi na wysokie napięcie zasilania osiągają znaczną moc, niemniej cechują się krótkim okresem pracy na baterii. Ciekawostką, o której wielu użytkowników nie ma pojęcia jest fakt, że niektóre laptopy poleasingowe posiadają możliwość wymiany, a co za tym idzie upgrade’u także procesora. Jest to możliwe, bez lutowania, chociażby w popularnym modelu Lenovo ThinkPad T440.

 

Dyski SSD – szybkie i ciche

 

Laptopy poleasingowe w ofercie Scrascom to wyłącznie sprzęt wyposażony w nowoczesne (nowe) dyski półprzewodnikowe SSD. W odróżnieniu od swoich poprzedników, napędów HDD, dyski SSD nie posiadają żadnych części ruchomych. Wyposażony w nie laptop jest gotowy do pracy w około 15 sekund od naciśnięcia przycisku start.

 

Pamięci RAM DDR3 i DDR4

 

Niezależnie od generacji pamięci RAM, czy jest to standard DDR3, czy też DDR4, co do zasady wszystkie laptopy biznesowe posiadają możliwość wymiany i rozbudowy pamięci RAM. Jest to wykonywane przez nas, w oparciu o markowe moduły, najlepszych producentów takich jak Samsung, Hynix, czy Patriot. Jedynym wyjątkiem w zakresie rozbudowy pamięci RAM są ultralekkie konstrukcje klasy premium, takie jak Lenovo Thinkpad X1 Carbon, czy Microsoft Surface Book. Z uwagi na swoje minimalistyczne wzornictwo, mają one kości RAM wlutowane na stałe do płyty głównej. Nasi specjaliści doradzą Państwu jaki rodzaj pamięci i w jakim zakresie można rozbudować w wybranym laptopie.

 

Karta graficzna do laptopa

 

Laptopy biznesowe wraz z wysokimi generacjami procesorów Intel otrzymują z reguły w „pakiecie minimum” wydajną grafikę zintegrowaną Intel HD, która wystarcza do oglądania filmów FullHD oraz do pracy w środowisku biurowym oraz do zagrania w proste gry komputerowe. Laptopy poleasingowe dla grafików, czy też mobilne stacje robocze wyposażone są w dedykowane karty graficzne, najczęściej profesjonalne linie Nvidia Quadro. Podobnie jak wśród procesorów, zdarzają się także komputery wyposażone w karty graficzne AMD Fire Pro.

 

Matryca IPS i wysokiej jakości ekran LCD

 

Na rynku istnieje wiele rodzajów matryc LCD, które charakteryzują się różnymi skalami odwzorowania kolorów (mierzonych jako sRGB i Adobe RGB), jasnością, dynamiką barw, kątami widzenia, itp. Większość laptopów biznesowych w naszej ofercie są wyposażone w najlepiej oceniane i w oczywisty sposób droższe w produkcji ekrany IPS. Różnica w zakresie jasności, nasycenia kolorów i doskonałych kątów, pod którymi możemy oglądać obraz bez zakłóceń, jest widoczna na pierwszy rzut oka. W produktach konsumenckich znacznie częściej niż IPS spotkamy tanie matryce typów TN i VA. Jakość wyświetlacza i skala odwzorowania sRGB i Adobe RGB jest szczególnie ważna dla osób zawodowo pracujących z grafiką i projektantów, stąd też dedykowane w naszej ofercie dla nich mobilne stacje robocze często posiadają nawet ekrany dotykowe IPS o rozdzielczości 4K.

 

Materiały premium i wysoka jakość wykonania

 

Czy mieli Państwo w rękach laptop konsumencki, który kosztuje w markecie do 2000zł? Z reguły jest to konstrukcja, która dosłownie wygina się w rękach, a zawiasy budzą poważne wątpliwości, czy uda im się przetrwać do końca okresu gwarancyjnego. Polacy kupują laptop średnio na 5-7 lat, zatem taki produkt może zwyczajnie nie przetrwać połowy takiego okresu użytkowania. Laptopy poleasingowe, czyli sprzęt klasy biznes mają obudowy wykonane z włókien węglowych i metalu, zawiasy z tytanu lub stali i jako takie często jak serie Lenovo ThinkPad i Dell Latitude posiadają certyfikaty odporności wydane przez Departament Obrony USA. Jeżeli dodać do tego takie elementy jak podświetlane klawiatury, bogaty zestaw portów i podłączeń, możliwość zastosowania stacji dokujących i podłączenia czasem nawet do 4 monitorów zewnętrznych, przewaga sprzętu poleasingowego klasy biznes jest oczywista

 

Windows 10 Pro

 

Absolutnym liderem pośród systemów operacyjnych w Polsce jest Microsoft Windows. Jest to oprogramowanie płatne i nawet w wersji Home, dla użytkowników konsumenckich kosztuje ok. 400zł. Wersja profesjonalna PRO jest dwukrotnie droższa i zapewnia znacząco większe możliwości w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania danym komputerem w sieci firmowej. Kupując komputery poleasingowe nabywacie je Państwo wraz z licencją Windows 10 Pro, która zapisana jest na trwale w systemie BIOS danej jednostki. Oznacza to, że nawet jeżeli z jakichś przyczyn dokonają Państwo wymiany dysku systemowego, to instalacja Windows na nowym dysku samoczynnie pobierze klucz Windows z BIOS i aktywuje ten system. Mają też Państwo prawo do aktualizacji systemu, dostarczanych regularnie przez Microsoft.

 

Laptopy poleasingowe - czy to się opłaca?

 

Naszym zadaniem wybór laptopa poleasingowego jest podobny do zakupu dwuletniej limuzyny wysokiej klasy zamiast nowego „golasa” klasy niższej z salonu. Jest to produkt używany, ale z uwagi na znacząco wyższą klasę i standardy wykonania posłuży nam dłużej i lepiej niż tani, nowy odpowiednik. Komputery poleasingowe są też często znacząco tańsze od jakiegokolwiek „plastika” z marketu elektroniki, dając nam szansę zakupu i posiadania prestiżowego ThinkPada, Della czy Apple za ułamek ceny.