Laptopy Dell

Laptopy Dell

Komputer i laptopy Dell od lat są synonimem sprzętu komputerowego premium najwyższej jakości. Są one dostępne w wielu seriach produktowych, adresowanych do różnych grup użytkowników. Jeżeli pokusić się o rys historyczny, to ta amerykańska korporacja, już od 1984 roku produkuje najwyższej jakości sprzęt komputerowy. Ta założona przez jednego z pionierów rynku komputerowego, Michaela Della, firma zatrudnia ponad 100 000 osób w swoich fabrykach w USA i w innych krajach świata, z kwaterą główną w Round Rock w Teksasie.

 

Komputer Dell

 

Dell jest pionierem nie tylko na rynku komputerów przenośnych, ale także rozwiązań serwerowych, monitorów i rozwiązań sieciowych. Obok firm takich jak HP, czy Lenovo,  Dell praktycznie zmonopolizował dostawy profesjonalnego sprzętu komputerowego do korporacji i przedsiębiorstw. Stąd też, kiedy otrzymujecie Państwo komputer służbowy, w ponad 95% przypadków będzie on nosił logo jednego z tych producentów, a na czele tej listy będzie oczywiście Dell.

 

Laptop Dell

 

Komputery te cechuje nie tylko wysoka jakość wykonania, najlepsze materiały oraz bardzo atrakcyjne, przyjazne dla oka wzornictwo. Produkty firmy Dell mają wysoki prestiż i "trzymają wartość", co jest ważne, gdy tak jak przeciętny Polak kupujemy komputer do domu, czy do firmy, z zamiarem użytkowania go przynajmniej 5 lat. Notebooki Dell dzielą się na sprzęt do zastosowań profesjonalnych oraz amatorskich, a każda z tych kategorii rozgałęzia się na zróżnicowane półki cenowe, które zajmują wchodzące w nie komputery przenośne.

 

Biznesowe laptopy Dell: 

 

Dell Vostro

Najtańsza seria podstawowych laptopów biznesowych, adresowana głównie do sektora małych firm i indywidualnych przedsiębiorców. Jest wykonana lepiej niż serie konsumenckie, ale nie dorównuje sztandarowym notebookom klasy biznes.

Dell Latitude

Najszersza flagowa linia biznesowa, która dzieli się na pod segmenty, odpowiadające miejscu danego produktu w hierarchii marki. Zastosowano tutaj gradację podobną do znanej niemieckiej marki samochodowej, gdzie seria 3 to pojazdy klasy niższej, 5 limuzyny klasy średniej wyższej, a seria 7 to luksusowe pojazdy dla top managerów. W nazewnictwie serii Dell Latitude występuje także seria 6, łącząca pewne cechy przejściowe między segmentem podstawowym, a klasą wyższą. Kolejne cyfry w nazwie laptopa Dell Latitude będą oznaczały przekątną ekranu i generację zastosowanego procesora. Stąd też nazwę notebooka Latitude e7450 możemy bez trudu rozkodować jako przedstawiciela najwyższej, siódmej serii, wyposażonego w ekran o przekątnej 14 cali i procesor Intel Core i5 piątej generacji (w tym konkretnym wypadku, niskonapięciowy CPU i5-5300U).

Dell Precision

To seria komputerów dla profesjonalnych grafików, projektantów oraz osób zawodowo pracujących z multimediami. Znane także jako mobilna stacja robocza czy stacja graficzna. Te bezkompromisowe notebooki wyposażone są w najmocniejsze mobilne procesory Intel Core i7 oraz dedykowane, profesjonalne karty graficzne do renderowania zawartości 3D, najczęściej marki Nvidia Quadro. Za znaczną mocą tych urządzeń idą nie tylko bardzo wysokie ceny, ale także znaczna waga i krótki czas pracy na baterii.

 

Konsumenckie laptopy Dell:

 

Dell Inspirion

Najtańsza i podstawowa linia laptopów, zawierająca także podgrupę, w którą wchodzą tańsze laptopy gamingowe. Tak jak wszystkie produkty firmy Dell, są one dobrze wykonane i wyposażone, stanowiąc kompromis cenowy pomiędzy zadowalająca jakością, a ceną, znacznie niższą niż tą, którą trzeba zapłacić za laptopy biznesowe.

Dell XPS

Droga seria konsumencka, adresowana do nabywców z zasobnym portfelem, którzy docenią wykonanie premium i niestandardowe parametry techniczne. W tej serii znajdziemy bardzo eleganckie ultrabooki, stworzone do konkurowania z Apple MacBook Pro oraz mocne jednostki, często wyposażone w topowe karty graficzne i matryce 4K, o wybitnych parametrach Adobe RGB i sRGB.

Dell Alienware

Legendarne laptopy dla graczy, które zamiast logo producenta noszą wizerunek głowy kosmity, sugerując także nazwą, że ich poziom zaawansowania jest „nie z tego świata”. Faktycznie, są to z reguły najmocniejsze laptopy gamingowe dostępne w danym okresie na rynku, co potwierdzone jest zawsze bardzo wysoką ceną. Niektórzy nabywcy, preferujące bardziej dyskretne wzornictwo, mogą czuć się zniesmaczeni krzykliwym designem tych niemożliwych do pomylenia z żadnym innym sprzętem, ultra notebooków.

 

Laptop gamingowy Dell Alienware

 

Chociaż producent ten, sprzedaje także laptopy do gier oraz sprzęty kategorii konsumenckiej, główna nisza rynkowa tej firmy, to laptopy biznesowe. Pośród szerokiej palety tych sprzętów są między innymi:

 

Ultrabooki

 

Czyli najwyższej klasy laptopy biznesowe przeznaczone do długiej pracy na baterii. Przedstawicielami tej linii są topowe notebooki Dell Latitude serii 7, na przykład model e7470 wyposażony w 14 calową matrycę IPS. Te wysokiej klasy laptopy potrafią przepracować cały dzień roboczy na baterii. Standard Ultrabook to wspólna inicjatywa amerykańskich gigantów Intel i Microsoft, którzy wydali w ten sposób wojnę coraz mocniej rozpychającym się na rynku notebooków premium komputerom Apple MacBook Air i MacBook Pro.

 

Ultrabook Dell Latitude e7470

 

Laptop Dell dla grafika

 

Mobilna stacja robocza do pracy w środowisku Adobe oraz innych profesjonalnych aplikacji graficznych. Dedykowana do tego seria Dell Precision zawiera model wyposażone w dedykowane karty graficzne Nvidia Quadro oraz wysokiej jakości wyświetlacze, o wysokim procencie pokrycia skali barw Adobe RGB oraz sRGB. Ciekawy laptop do pracy z grafiką to Dell Precision M3800, który wyróżnia się bardzo niską w swojej kategorii wagą oraz wyjątkową matrycą dotykową o rozdzielczości 4K. 

 

Laptop dla grafika Dell Precision M3800

 

Laptop Dell do gier

 

Komputer biznesowy, na pokładzie którego pracuje wysokonapięciowy procesor Intel Core i7 oraz wydajna karta graficzna firmy AMD, sprawdzi się nie tylko jako sprzęt komputerowy do pracy, ale także notebook dla gracza.

 

Laptop do gier Dell Latitude e6540

 

Laptopy Dell, dostępne w ofercie Scrascom to wyłącznie najwyższe serie biznesowe laptopów Latitude i Precision oraz najwyższej klasy komputery stacjonarne. Są to także unikalne konstrukcje All-in-one, gdzie komputer i monitor wysokiej klasy są rozmieszczone w jednej obudowie.

 

Laptopy poleasingowe Dell

 

Będą świetnym wyborem niezależnie od rodzaju przeznaczonego im zastosowania. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości związane z wyborem danego laptopa, prosimy o kontakt z naszym konsultantem, bądź też o posłużenie się konfiguratorem.