Laptop poleasingowy Lenovo ThinkPad czy IdeaPad z marketu?

cze08
Poleasingowy ThinkPad lepszy niż IdeaPad

Firma Lenovo, od 2016 jest największym na świecie dostawcą komputerów PC, zarówno stacjonarnych, jak i laptopów. Wśród nich znajdują marki różnych segmentów cenowych oraz przeznaczone dla różnych rodzajów odbiorców. Sprzęt poleasingowy, to co do zasady praktycznie wyłącznie, najwyższa seria laptopów Lenovo ThinkPad. Wśród nich, najwyższą pozycję zajmuje topowy ultrabook ThinkPad X1 Carbon. Na naszym blogu, porównywaliśmy już te laptopy z tanią serią Lenovo IdeaPad, dostępną w marketach elektroniki. Dziś dodamy kilka nowych cech, które wyróżniają laptop poleasingowy Lenovo ThinkPad od taniego komputera z marketu.

 

Stacja dokująca Lenovo ThinkPad

 

Stacja dokująca Lenovo ThinkPad

 

Laptop to przede wszystkim mobilność, ale przychodzi moment, kiedy chcemy wygodnie popracować stacjonarnie. Wtedy zaczyna się zabawa z kablami: Mini DisplayPort, by podłączyć monitor, klawiatura i mysz USB, do tego zasilacz do laptopa. Za chwilę okazuje się, że nie mamy już wolnego portu USB, by podłączyć pendrive z danymi. Jeżeli jednak posiadamy laptop poleasingowy Lenovo ThinkPad, pomoże nam każda stacja dokująca Lenovo. Jeden klik i wszystkie urządzenia są podłączone. Bezpieczeństwo naszego urządzenia zapewnia zamek na klucz. Ruszamy w drogę? Kolejny klik i nasz ThinkPad jest bezpiecznie odłączony. Lenovo IdeaPad nie posiada złącza stacji dokującej.

 

Cena Windows 10

 

Windows 10 Pro – lepszy niż Home

 

Laptop poleasingowy Lenovo, to także legalny system operacyjny Windows 10. Pisaliśmy już na blogu Scrascom, jaka jest obecnie cena Windows w Polsce i jakie są dostępne warianty. Nieprzypadkowo, wersja Pro, jest prawie dwukrotnie droższa niż Home. IdeaPad z marketu, to czasem Windows 10 w trybie S. Wtedy możemy zapomnieć o jakichkolwiek grach czy aplikacjach instalowanych spoza sklepu Microsoft. Żegnaj Steam i Battlenet. Jeżeli ma to być laptop do firmy, Windows 10 Pro zapewni nam zaawansowane zarządzenie bezpieczeństwem danych i uprawnieniami użytkowników w sieci firmowej.

 

Lenovo ThinkPad

 

Certyfikat bezpieczeństwa MIL-STD-810G

 

Odporność laptopów serii ThinkPad przeszła już do legendy. Na jej temat powstały liczne memy i filmy na YouTube. Potwierdza ją też militarny certyfikat, wydawany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Laptop poleasingowy Lenovo ThinkPad X1 Carbon może wyglądać delikatnie. Jest to jednak jeden z najbardziej wytrzymałych komputerów przenośnych na świecie. Tanie laptopy marketowe, nie posiadają, ani obudowy z włókien węglowych, ani tej klasy zawiasów. W ich wypadku, maksimum ambicji producenta, to pozwolić im dotrwać do końca dwuletniej gwarancji, dla nabywców indywidualnych.

 

Laptop poleasingowy Lenovo Thinkpad

 

Lenovo ThinkPad czy Lenovo IdeaPad?

 

Jedna firma, dwie zupełnie inne historie. Pierwsza to dziedzictwo amerykańskiego giganta IBM, wykupione przez chiński koncern w 2005 roku. Druga to masowe produkty dla każdego, gdzie kluczowym parametrem jest cena. Zmusza to producenta do szeregu kompromisów, które dotyczą jakości użytych materiałów, podzespołów laptopa i jakości wykonania. Nowy laptop ThinkPad, może być nawet 3 razy droższy niż IdeaPad. Poleasingowy Lenovo ThinkPad wyrównuje te szanse ekonomiczne. Można go często kupić znacznie taniej niż IdeaPad z marketu. Nikt, kto chociaż raz wziął do ręki sprzęt klasy Lenovo X1 Carbon, nie będzie miał problemu z podjęciem decyzji zakupowej w tym zakresie.

cze  08