Laptop dla firm

Laptop poleasingowy dla firm

Wybierając laptop poleasingowy dla firm, zapewniamy sobie nie tylko znaczną oszczędność, ale i legalne oprogramowanie Windows 10 Pro. Rozważamy zakup komputera przenośnego, czy to laptopa, czy też lekkiego i mocnego ultrabooka, który ma być używany przede wszystkim do pracy. Rozsądnie wynika więc pytanie, czy istnieją jeszcze jakieś istotne różnice między laptopami konsumenckimi i biznesowymi?

 

Laptop biznesowy, a tanie laptopy marketowe

 

Tradycyjne granice pomiędzy grupami produktowymi, na współczesnym rynku, są obecnie mocno zachwiane. Zdarzają się ultrawydajne modele „cywilne” i proste maszyny dla profesjonalistów. Ciągle jednak, istnieje kilka istotnych różnic między laptopami konsumenckimi, z marketów elektroniki, a komputerami przenośnymi klasy biznes:

 

Szyfrowanie danych i bezpieczeństwo w sieci

 

Laptopy biznesowe zawierają, praktycznie jako standard, szereg biometrycznych zabezpieczeń dostępu do urządzenia.  Są to ciągle doskonalone czytniki linii papilarnych, kamery 3d, skanujące twarz użytkownika i egzotyczne systemy uwierzytelniania, na bazie indywidualnego rozkładu naczyń krwionośnych, w naszej dłoni. Same urządzenia chronione są przed kradzieżą i dostępem niepowołanych osób, poprzez fizyczne zabezpieczenia, takie jak na przykład Noble Wedge Cock, czy Kensington Lock. Pozwalają one, trwale zamocować biznesowy laptop poleasingowy do bezpiecznego elementu biura lub otoczenia. Także oprogramowanie, często sprzedawane wraz z laptopem biznesowym, umożliwia łatwiejsze administrowanie bezpieczeństwem danych na komputerach firmowych.

 

Windows 10 Pro

 

System operacyjny Microsoft Windows, który jest dostarczany wraz z większością komputerów biznesowych, zawiera szereg praktycznych rozwiązań, których nie oferuje konsumencka wersja Home:

 

 • Bitlocker, czyli możliwość zaawansowanego szyfrowania i chronienia danych na dysku komputera,
 • Pulpit zdalny, czyli możliwość otrzymania pomocy od informatyka helpdesku podłączającego się z oddalonego komputera,
 • Praca w domenie firmowej,
 • Sklep Windows i Windows Update dla Firm,
 • Ustanawianie na komputerze wirtualnych maszyn Hyper-V,
 • Inne grupowe narzędzia administracyjne, jak na przykład ustanawianie określonych zasad użytkowania komputera dla wszystkich pracowników.

 

Komponenty i jakość wykonania

 

Laptop poleasingowy klasy biznes, jest zbudowany z daleko lepszych materiałów i przygotowany, do znacznie dłuższego cyklu życia, niż jednostki konsumenckie. Brutalna prawda na temat sprzętów, które kupujemy w marketach elektroniki, to fakt, że w większości wypadków wytrzymują one z trudem do końca 24 miesięcznej gwarancji dla osoby fizycznej. Potem często nie nadają się nawet do naprawy czy rozbudowy, jako że kluczowe elementy są zwyczajnie przylutowane, czy też przyklejone.

 

Wydajność komputera

 

Laptopy biznesowe powstają w oparciu o kompletnie inne założenia. Chociaż gwarancja dla przedsiębiorcy, to teoretycznie tylko 12 miesięcy, markowy komputer biznesowy nie ma prawa popsuć się, ani po dwóch, czy też po trzech latach pracy. Obudowy wykonane ze szlachetnych włókien węglowych, metali, takich jak aluminium, tytan czy polerowana stal. Solidne zawiasy, pięta achillesowa wszystkich laptopów, są zupełnie innej klasy niż w produktach konsumenckich. Zasadą jest, że sposób montażu laptopa biznesowego, umożliwia jego późniejszą modernizację. Możemy wymienić nie tylko proste elementy, jak pamięć RAM, czy magazyn danych, ale nierzadko pozwala wymienić procesor, czy kartę graficzną.

 

Certyfikat MIL-STD-810G

 

Same komputery przechodzą szereg testów, w tym, jak wypadku modeli Lenovo ThinkPad, o specyfikacji MIL-STD-810-G stworzonej przez Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Niektóre komputery mają klawiatury odporne na zalanie, wszystkie natomiast są sztywne i wytrzymałe, przygotowane do długiej pracy w korporacjach i SME.

 

Konfiguracja i szeroki wybór opcji:

 

Laptopy biznesowe, kupowane do firmy na dłużej, muszą wypełniać zróżnicowane potrzeby różnych kategorii pracowników. Muszą też być silnie zestandaryzowane, dla ułatwienia serwisowania i pracy, wewnętrznego zespołu informatyków przedsiębiorstwa. Standardem zatem stała się możliwość bardzo daleko idącej indywidualizacji takiego komputera, w ramach jednego modelu, na przykład Lenovo T440. Większość produktów wiodących firm, takich jak Apple, Dell czy Hewlett-Packard, oferuje klientom biznesowym niemal nieskończony wachlarz wyboru opcji konfiguracji laptopa biznesowego:

 

Procesory AMD i Intel

 

Od niskonapięciowych, po potężne jednostki desktopowe. Dostępne są tu warianty, o różnych liczbach jąder i wątków, dostarczane co do zasady przez firmę Intel (serie Intel Core i5 i Intel Core i7). Biznesowy laptop poleasingowy nie zawiera nigdy na pokładzie tanich serii procesorów jak Intel Atom, Pentium czy Pentium Gold.

 

Pamięć RAM do laptopa i rozmiary/rodzaje magazynów danych HHD i SSD.

 

Współcześnie, praktycznie każdy komputer biznesowy i laptop poleasingowy sprzedawany przez Scrascom, pracuje na półprzewodnikowych, szybkich dyskach bez elementów ruchomych (SSD). Wyparły one powolne dyski HDD (nawet w wypadku tych starszych rozwiązań, dyski HDD klasy biznes pracowały z prędkością 7200 obrotów na minutę vs. 5400 obrotów dysku konsumenckiego).

 

Rodzaje matryc i rozdzielczości ekranów

 

Nie tylko w zakresie typów wyświetlaczy LCD, ale również w zakresie  obsługi dotyku i piór ekranowych. Możliwość instalacji filtrów prywatyzujących wypełniających wymogi przepisów o Ochronie Danych Osobowych RODO.

 

Bateria do laptopa o różnej pojemności

 

Często są to aż dwie, niezależne baterie, w ramach jednego urządzenia. Technologia ta sprawdza się w laptopach Lenovo ThinkPad, wyposażonych w zasilanie Energy Bridge. Podobne rozwiązanie wykorzystują laptopy Microsoft Surface Book. Daje nam to często możliwość pracy ponad 10h, na jednym ładowaniu baterii.

 

Podświetlana klawiatura

 

Modem LTE sieci bezprzewodowej 4G czy inne elementy wyposażenia dodatkowego, niezwykle rzadko dostępne w produktach konsumenckich. Do tego dodać można szybkie połączenia Thunderbolt, czy złącze, które wykorzystuje stacja dokująca. Dzięki niej, laptop poleasingowy dla grafika może nierzadko obsłużyć, aż cztery zewnętrzne monitory Full HD.

 

Podsumowanie

 

Laptopy konsumenckie są często ładniejsze i mają bardziej ekstrawaganckie obudowy, niż notebooki biznesowe. Część z nich nadaje się też lepiej do zabawy, oferując dedykowane karty graficzne, do gier 3D. Jako że są one jednak często, do trzech razy tańsze niż podobne maszyny dla profesjonalistów, wiążą się z tym pewne kompromisy, z którymi użytkownik musi się liczyć:

 

 • Słabsza jakość wykonania, krótsze życie i daleko mniejsza niezawodność komputera,
 • Praktyczna niemożliwość lub ekonomiczna nieracjonalność rozbudowy, modernizacji czy naprawy,
 • Brak rozwiązań sprzętowych i programowych zwiększających efektywność pracy,
 • Minimalne możliwość konfiguracji i wyboru opcji.

 

Laptop poleasingowy w tym zestawieniu

 

Z leasingu sprzętu IT, co do zasady, prawnie i ekonomicznie, korzystają głównie firmy, finansując w ten sposób zakup profesjonalnych narzędzi do pracy i zarabiania. Leasing laptopów, obejmuje wyłącznie najwyższej jakości komputery biznesowe, wiodących producentów. Użytkowanie takiego komputera trwa często do roku, 5 dni w tygodniu, po 8 godzin pracy biurowej. Zarówno pracownik, jak i firma leasingobiorca, odpowiadają finansowo, za zachowanie sprzętu w dobrej formie, jak i jego późniejszy zwrot do leasingodawcy.

 

Laptopy używane, a realny czas pracy urządzenia

 

De facto więc, te wytrzymałe urządzenia, przepracowują w leasingu około połowy czasu, który w tym samym okresie, byłyby użytkowane komputery konsumenckie. Po zakończonym okresie leasingu, zwrócone komputery są sprzedawane do wyspecjalizowanych dealerów, takich jak SCRASCOM. Dokonują oni, gruntownego sprawdzenia i przygotowania komputera do sprzedaży, nowemu użytkownikowi:

 

 • Czyszczenie i wymiana elementów chłodzących i past termoprzewodzących,
 • Reinstalacja systemu operacyjnego, w oparciu o licencję zapisana w BIOS komputera,
 • Ewentualna wymiana dysku HDD na szybki, nowy magazyn danych SSD,
 • Dodatkowa pamięć RAM lub inne opcje wybrane przez kupującego,
 • Kompleksowe sprawdzenie wszystkich elementów i portów laptopa.

 

Laptopy poleasingowe: zalety

 

Laptop poleasingowy dla firm, ma zalety wszędzie tam, gdzie pojawia się główna wada komputerów klasy biznes: cena. Najtańszy laptop biznesowy producenta klasy Dell, Lenovo czy Hewlett-Packard to wydatek od ok 4 000 złotych.  Aż 12 000 złotych i więcej, trzeba jednak czasem zapłacić, za wyspecjalizowane mobilne stacje robocze, czy potężne ultrabooki, takie jak Lenovo ThinkPad X1 Carbon.

 

Laptopy i komputery poleasingowe Wrocław

 

Dealer sprzętu poleasingowego, taki jak SCRASCOM Wrocław, jest w stanie dostarczyć porównywalny laptop poleasingowy, w idealnym stanie technicznym i wizualnym do 70% taniej. Gdy dodać do tego 12-miesięczną gwarancję, możliwość finansowania zakupu ratami czy też leasingiem operacyjnym, rozwiązanie wydaje się oczywiste. W cenie jednego, nowego komputera klasy biznes, przedsiębiorca może nabyć niejednokrotnie, aż trzy podobne urządzenia.

 

Klasa A+ to laptopy poleasingowe które wyglądają i pracują praktycznie jak nowe

 

Jeżeli do tego zaopatrujemy się w komputery poleasingowe klasy A+ (tylko takie sprzedaje Scrascom), to nie musimy obawiać się, że taki sprzęt zdemotywuje naszego pracownika, lub wpłynie negatywnie na wizerunek firmy, podczas spotkania biznesowego. W dobie, kiedy płynność finansowa liczy się najbardziej w życiu przedsiębiorcy, laptopy poleasingowe to interesująca opcja pozwalająca obniżyć ogólne koszty funkcjonowania, a w szczególności tworzenia nowych miejsc pracy. Szereg rozwiązań w tym zakresie może być współfinansowane przez odpowiednie Fundusze Europejskie. Pracownicy Scrascom są w stanie przedstawić konkretne i korzystne rozwiązanie zarówno przedsiębiorcy indywidualnemu, który potrzebuje jednego komputera, jak i firmie, która zamierza wyposażyć kilkudziesięcioosobowy zespół.