Laptop Dell czy Apple?

cze18
Laptop Apple czy Dell?

Laptop Dell, to od lat synonim, wysokiej klasy prestiżowego komputera biznesowego. Na takim sprzęcie, pracują nie tylko managerowie wyższego szczebla. Wybiera je także, szereg osób wykonujących pracę twórczą, jak dziennikarze, blogerzy czy adwokaci. Od lat, produkty tej firmy, cechują zarówno najwyższej klasy komponenty, wysoka jakość wykonania, jak i rozpoznawalne z daleka, eleganckie wzornictwo. Historia firmy Dell, przypomina drogę, jaką przeszła korporacja Apple. Wszystko zaczęło się od całkowitej zmiany, porządku funkcjonujacego na rynku na rynku komputerów PC i laptopów. Dell pokonał konkurencję, dając nabywcom możliwość dokonywania bardzo znaczących zmian konfiguracji i wyposażenia zamawianego komputera.

 

Laptopy Dell Latitude i Dell Precision

 

Jako, że sprzedajmy w Scrascom, wyłącznie laptopy biznesowe, nie będziemy tu wspominać o notebookach dla graczy, czy też tanich, konsumenckich liniach tej firmy. Serie, które będziemy rekomendować, to biznesowa, topowa linia Latitude oraz profesjonalne stacje graficzne z rodziny Precision.

 

Laptop Dell Latitude

 

Dell Latitude

 

Ta liczna grupa laptopów i ultrabooków, zawiera komputery o przekątnych ekranu od 12,5 do 15,6 cala. Podobnie jak niektóre marki samochodowe, także linia ma różne numery linii produktowych, w zależności od miejsca danego laptopa, na piramidzie prestiżu marki. Bardzo szybko, można nauczyć się tej terminologii, jako że podobna jest ona do oznaczeń samochodów pewnej bawarskiej marki motoryzacyjnej:

 

  • Seria 3, to linia produktów podstawowych, adresowana dla nabywców z najmniej zasobnymi portfelami,
  • Seria 5, to flagowa klasa średnia, która dominuje w większości polskich i europejskich biur korporacyjnych,
  • Seria 7, to najwyższa półka, najdroższe ultrabooki przeznaczone do bardzo długiej i wydajnej pracy na bateriach.

 

Ultrabook Dell

 

Druga z kolei cyfra, w nazwie Laptopa Dell Latitude, odpowiada za przekątną jego ekranu, trzecia za generację procesora, bądź rok produkcji danego notebooka. Tak więc, pod nazwą Latitude 7250 kryje się ultrabook, o przekątnej ekranu 12,5 cala, na pokładzie którego pracuje niskonapięciowy procesor Intel Core i5, piątej generacji, a konkretnie model 5300U.

 

Laptop Dell Precision

 

Dell Precision

 

Ta seria, to typowy laptop dla grafika, projektanta oraz do pracy z wideo oraz muzyką. Są to notebooki, zbudowane do osiągania maksymalnej wydajności, kosztem ograniczonego czasu pracy na bateriach. Zastosowane procesory to wysokonapięciowe, wielordzeniowe jednostki Intel Core i7 lub serwerowe procesory Intel Xeon. Za obróbkę grafiki, odpowiadają profesjonalne, dedykowane karty graficzne Nvidia Quadro lub Radeon FirePro. Niektóre modele, są wyposażone w znakomite panele LCD, wykonane w technologii IPS. Przykład, to znakomity Dell Precision M3800, dostępny w naszej ofercie, z unikalną matrycą 4K.

 

Laptop Apple MacBook Pro

 

Laptop Apple

 

Sprzęt tej firmy, to całkiem inna historia, tak jak cała marka, posiadając zarówno zagorzałych fanów, jak i zażartych oponentów. Korporacja założona przez Steva Jobsa, zawsze starała się robić wiele rzeczy inaczej. Stąd też można jak najdelikatniej i ogólnie napisać, że MacBook Pro, czy MacBook Air, są naprawdę INNE. Nawet, jeżeli praktycznie wszyscy wiedzą, że komputery i laptopy Apple pracują, nie pod systemem Windows, a pod autorskim oprogramowaniem macOS, to wiele różnic jest już mniej znanych.

 

Laptop Apple vs Laptop Dell

 

  • Inny układ klawiatury, z inaczej rozmieszczonymi klawiszami funkcyjnymi,
  • Niezgodność aplikacji Windows z macOS, czyli jeżeli posiadamy licencję, na jakieś oprogramowanie dla komputera PC, trzeba będzie zaopatrzyć się w nową, płatną wersję na komputer Mac. Można oczywiście używać emulatora środowiska Windows, niemniej będzie to okupione, znacznym spadkiem wydajności takiego systemu,
  • Brak obsługi płyt Blu-Ray na poziomie sprzętowym. Tak, nawet jeżeli kupicie Państwo, zewnętrzy napęd Blu-Ray i podłączycie go do komputera Apple, nie będzie on działał. Nie pomogą sterowniki. Jeszcze świętej, pamięci Prezes Apple zdecydował, że w dobie rosnącego streamingu wideo, takie urządzenie będzie użytkownikom zbędne,
  • Inny format plików, co spowoduje niemożliwość korzystania, z tych samych nośników pamięci USB oraz zewnętrznych dysków na dane,
  • Brak portu HDMI, który został zastąpiony mniejszym Mini DisplayPort, podczas gdy Dell ciągle stosuje standardowe łącze.

 

Laptop Dell czy Apple?

 

Typowa porada dla osoby, które zauroczona medialnym image osoby, siedzącej w kawiarni z laptopem ozdobionym nadgryzionym jabłkiem, to "czy na pewno wiesz, jak z takim sprzętem pracować"? Apple iPhone, posiada jeden z najlepszych interfejsów użytkownika w historii. „Przejście” z Androida na iOS, można opanować w kilka godzin. Jednak osoba, nauczona pracy z Windows, może bardzo długo, adaptować się do ekosystemu macOS. Z drugiej strony, środowisko to jest znane ze swojej stabilności i odporności na wirusy. Prestiż i elegancja tej marki, okupiona jest bardzo wysokimi cenami. Tajemnicą poliszynela jest, że kupując laptop czy komputer Apple, płacimy półtora czy nawet więcej razy drożej, niż za identycznie wyposażony sprzęt, pracujący pod kontrolą oprogramowania firmy Microsoft.

 

Laptopy poleasignowe

 

Taki sprzęt, to dobra metoda by kupić zarówno laptop Dell, jak i Apple, w bardzo okazyjnej cenie. Scrascom Wrocław, ma regularnie na stanie, po kilkadziesiąt modeli, każdej z linii produktowej tych notebooków. Macie u nas Państwo, unikalną szansę porównać i wypróbować te komputery, w jednym miejscu. Informatyka, to nie tylko nasza praca, ale także pasja. Odpowiedzmy więc na pytanie, jaki laptop kupić? Laptop Dell czy Apple? Jeżeli nie jesteś absolutnie pewien, że chcesz i musisz mieć sprzęt firmy Apple i nie masz doświadczenia w pracy w systemie macOS, wybierz laptop Dell. Scrascom, sprzedaje ich znacząco więcej, niż produktów Apple, a dodatkową zaletę zakupu w naszej firmie stanowi legalny system Windows 10 Pro. Przy zakupie nowego laptopa stanowi on dodatkowy koszt, około 1000zł.

cze  18