Laptop 17 cali – jaki wybrać?

cze03
Jaki wybrać laptop 17 cali?

Laptopy to wszechstronne komputery przenośne, do bardzo wielu zastosowań. W naszej ofercie znajda Państwo zarówno lekkie ultrabooki biznesowe, jak większe notebooki do prac biurowych i obróbki grafiki. Laptopy 17 cali, pojawiają się właśnie w tej ostatniej kategorii, jako mobilna stacja robocza dla grafika lub notebook gamingowy. Co ciekawe, ich przekątna ekranu, ma co do zasady dokładnie 17,3 cala.

 

Laptop 17 cali ranking

 

Laptop 17 cali ranking 2019 - 2020

 

Na naszym blogu publikowaliśmy już ranking laptopów, uwzględniający przede wszystkim stosunek ceny do jakości takich urządzeń. Jako, że naszą specjalizacje stanowi biznesowy sprzęt poleasingowy, skupimy się na propozycjach z tego obszaru rynku. Nie oznacza to bynajmniej, że będziemy proponować słaby sprzęt. Wręcz przeciwnie, pokażemy, że można nabyć potężny notebook 17 calowy, nie rujnując przy tym domowego czy firmowego budżetu.

 

Jaki laptop 17 cali wybrać?

 

Jeżeli interesuje nas notebook gamingowy, rynek pełen jest konstrukcji, które co do zasady dzielą się na kadłubki do modyfikacji i tradycyjne laptopy dla graczy. Pierwsza grupa, oparta najczęściej o modularną obudowę firmy Clevo, sprzedawana jest na rynku pod szeregiem marek, na przykład Dream Machines czy HyperBook. Ich konkurencja to laptopowe „gotowce” jak na przykład Acer Predator, Lenovo Legion czy Asus Tuf Gaming lub ROG. Nowy, 17 calowy laptop dla gracza, to wydatek od 4000 zł w górę. Wszystko zależy od tego, jaki procesor i karta graficzna do laptopa, mają znaleźć się na jego pokładzie.

 

Stacja robocza, czyli laptop 17 cali dla grafika

 

Jeżeli pracujemy z programami AutoCad, Sony Vegac, ArchiCAD czy pakietem Adobe, powinna nas zainteresować profesjonalna karta grafiki Nvidia Quadro. Jest ona znacznie lepiej przystosowana do takich zadań niż konsumencka seria GeForce GTX, którą wykorzystuje gamingowy sprzęt klasy HyperBook czy Dream Machines. Do tego potrzebny nam będzie wysokonapięciowy procesor Intel Core i7, dużo pamięci RAM oraz wysokiej jakości matryca LCD. Do pracy z grafiką, najlepsza będzie matryca IPS, o wysokiej skali odwzorowania barw RGB i sRGB. Niestety, tego rodzaju laptop 17 cali dla grafika może kosztować nawet ponad 10 000 zł.

 

Laptop 17 cali dla grafika

 

Tańsza alternatywa – poleasingowy laptop 17 cali do prac graficznych

 

Sprzęt poleasingowy ma szereg przewag rynkowych, które nie kończą się wyłącznie na cenie, stanowiącej często mniej niż jedną trzecią początkowego kosztu komputera. Laptopy 17 cali po leasingu to komputery dla profesjonalistów, z wiodących serii Dell Precision czy HP ZBook. Jakość ich wykonania oraz wykorzystane komponenty, są daleko lepsze niż prezentowane przez typowe laptopy gamingowe. Daleko lepiej rozwiązane są też kwestie chłodzenia, będące zmorą laptopów dla graczy, zarówno opartych o kadłuby Clevo jak i tradycyjnych. Thermal Throttling często „dusi” taki laptop, nie pozwalając mu osiągnąć pełni mocy procesora i grafiki.

 

Laptop 17 cali Dell M6800

 

Dell Precision M6800 – potężny laptop 17 dla profesjonalisty

 

Przejdźmy więc do konkretów i do sprzętu dostępnego w Scrascom Wrocław. Stacja robocza Dell M6800 ma wszystko, o czym może marzyć grafik czy projektant pracujący w środowisku 3D. Nie tylko AutoCad czy ArchiCad, ale także nowoczesne gry, nie stanowią dla niego trudnego wyzwania. Potężny procesor Intel Core i7, 16GB pamięci RAM, świetny dysk SSD, to recepta na niezawodny laptop dla grafika. W tym konkretnym modelu, pracę z projektami 3D, wspomaga najmocniejsza profesjonalna karta graficzna Nvidia Quadro K4100M. Posiada ona aż 4GB własnej pamięci VRAM. Taki 17 calowy laptop, jest u nas dostępny w cenie, w której trudno kupić przeciętny notebook gamingowy.

cze  03