Ładowarka indukcyjna Samsung i iPhone

mar25
Ładowarka bezprzewodowa Samsung i iPhone

Ładowanie indukcyjne, chociaż wydaje się technologią przyszłości, nie jest w żadnym stopniu bardziej „magiczne” niż radio czy telewizja. Geniusz i wynalazca, Nikola Tesla, już na początku XX wieku, eksperymentował z przesyłaniem energii elektrycznej, na znaczne odległości. Płyta indukcyjna, którą co raz częściej można spotkać w naszych kuchniach, opera się na tym samym zjawisku fizycznym. Indukcja elektromagnetyczna, bo o niej tutaj piszemy, została odkryta już w 1831 roku, przez brytyjskiego fizyka Michaela Faradaya.

 

Ładowarka bezprzewodowa Samsung

 

Ładowarka bezprzewodowa

 

Pierwsze, dostępne masowo ładowarki tego typu, sprzedawane były z telefonami HTC oraz Nokia. Nokia Lumia 920, to pierwszy smartfon, sprzedawany z dedykowaną ładowarką Qi, opracowaną wspólnie z designerską marką mebli i akcesoriów, Fatboy. Niestety, ten znakomity skądinąd smartfon, został wraz z Windows Mobile, pozbawiony wsparcia przez Microsoft w 2017 roku.

 

Szybkie ładowanie bezprzewodowe

 

Kiedy wiemy już, jak działa ładowarka indukcyjna, możemy przejść w stronę nowych technologii, obsługiwanych przez smartfon Samsung, Huawei czy iPhone. Standard Qi, opracowany jeszcze w 2008 roku, jest obecnie używany także przez telefony firm Asus, Google, HTC, LG Electronics, Motorola, Nokia, BlackBerry, Xiaomi i Sony. Pamiętajmy jednak, że ładowanie kablowe, szczególnie korzystające z technologii Qualcomm Quick Charge 3.0 i 4.0, będzie zawsze przynajmniej dwukrotnie szybsze.

 

Kabel USB C lub Lightning

 

Ładowarka indukcyjna, nie tylko zasila baterię naszego smartfona, ale zwalnia port połączeniowy, który przy braku gniazda jack dla słuchawek, możemy jednocześnie wykorzystać do słuchania muzyki lub transferu danych do innego urządzenia.

 

Ładowarka samochodowa i uchwyt magnetyczny

 

Ładowarka samochodowa

 

Audi Q7, BMW seria 7, Lexus NX czy nawet Toyota Prius, to pojazdy, które mają na pokładzie zintegrowaną ładowarkę indukcyjną w standardzie Qi. Dotyczy to modeli od 2017 roku i można założyć, że ten trend rozpowszechni się, także na pozostałe marki motoryzacyjne. Za dopłatą, możemy uzyskać taką opcję, także w Skoda Superb i Octavia. Ładowarka samochodowa 12V, zasilana przez typowe gniazdo zapalniczki, dostępna jest w cenie około 100zł. Modele firm Nillkin, Spigen czy Belkin, zapewnią nam ładowanie bezprzewodowe o mocy 10W, które wykorzystają w pełni nowe modele Samsung i iPhone. Niektóre z nich, funkcjonują także jako uchwyt magnetyczny do telefonu, co wymaga jednak posiadania odpowiedniego etui.

 

Ładowarka indukcyjna Samsung

 

Ładowarka indukcyjna Samsung i Apple

 

Koreański gigant, sprzedaje szereg ładowarek Qi, w standardzie Quick Charge. Nie są to urządzenia tanie, stąd też na polskim rynku, furorę zrobiły wyprzedawane z drugiej ręki, ładowarki bezprzewodowe Huawei P30. Dodawana do tego smartfona w pakiecie, szybka ładowarka bezprzewodowa CP60, o mocy 15W, była zwyczajnie zbędna części nabywców. Oferowana na Allegro, często poniżej 70zł, jest ona do 3 razy tańsza niż odpowiedniki marki Samsung. Kabel USB C, wchodzący w skład zestawu, tylko zwiększał atrakcyjność tego zakupu. Pracuje ona świetnie, także z najnowszymi modelami IPhone, zapewniając nam nie tylko szybkie ładowanie indukcyjne, ale również znaczną oszczędność. 

 

Ultrabook co to takiego

 

Ultraabook - co to jest i jakie kupić laptopy do 3000 zł

 

Nawet, kiedy nasz telefon jest już porządnie naładowany, często okazuje się, że jest nam potrzebny większy sprzęt, do pracy z dokumentami MS Office, czy do obróbki grafiki. Ultrabook, to idealny laptop dla posiadacza topowego smartfona Samsung lub iPhone. Ten standard premium, stworzony przez firmę Intel, gwarantuje ultra małą wagę, ultra dużą wydajność i bardzo długi czas pracy na baterii. Cechy te powodują, że ultrabook, jak Lenovo ThinkPad X1 Carbon, może kosztować nawet ponad 10 000 zł. Jako laptopy poleasingowe, te prestiżowe maszyny, można nabyć, wraz z Windows 10 Pro, za mały ułamek początkowej ceny,

 

mar  25