Kurier InPost i DHL śledzenie przesyłek

kwi04
DPD śledzenie przesyłek i kurier InPost

Epidemia strachu i kwarantanna spowodowana przez koronawirusa SARS-CoV-2, zwiększyły znacznie ilość przesyłek, które nadajemy za pomocą firm kurierskich. Zalecenia WHO oraz polskich władz, wprowadziły ograniczenia, co do niektórych procesów operacyjnych film spedycyjnych. Może to powodować opóźnienia w doręczeniu zakupionych u nas online laptopów i komputerów poleasingowych. Żeby ułatwić Państwu tracking przesyłek, przygotowaliśmy to zestawienie przydatnych adresów i portali, gdzie można uzyskać takie informacje.

 

DPD śledzenie przesyłki

 

DPD śledzenie przesyłki

 

Serwis Zlokalizuj paczkę pozwala namierzyć każdy ładunek transportowany przez DPD na terenie Polski. Wyszukiwać możemy przy wykorzystaniu jednego z czterech parametrów:

 

  • Numer paczki
  • Numer referencyjny
  • Numer Awizo/nadania
  • Numer zlecenia

 

Kurier InPost

 

Kurier InPost

 

Na stronie operatora InPost śledzenie paczek może dotyczyć jednocześnie aż 5 przesyłek. Nie mamy tutaj wielkiego wyboru kryteriów wyszukiwania. Należy podać dokładnie 24-cyfrowy numer przesyłki.

 

DHL śledzenie paczki

 

DHL śledzenie paczki

 

Odnalezienie bieżącego statusu przesyłek jest możliwe na dedykowanej stronie DHL poprzez podanie jednego z poniższych elementów:

 

  • Numer zlecenia
  • Numer przesyłki
  • Numer TRD
  • Numer referencyjny

 

Podobnie jak w przypadku InPost, możemy także dokonać masowego wyszukiwania przesyłek. W tym wypadku możemy wpisać naraz do 10 numerów TRD.

 

Czas dostawy

 

Pamiętajmy jednak, że przewidywany czas doręczenia, wyliczany przez algorytm komputerowy, może być obecnie niedokładny. Dodatkowe środki bezpieczeństwa, wprowadzone w związku z kwarantanną i epidemią wirusa Covid-19, mogą opóźnić doręczanie paczek. Śledzenie przesyłek ma obecnie charakter znacznie bardziej orientacyjny i może być obarczone błędami. Zwróćmy także uwagę, by ograniczyć do minimum kontakt z kurierem, przy odbiorze towaru.

 

Praca zdalna w domu

 

Praca zdalna w domu

 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zobowiązuje nas do ograniczenia wychodzenia z domu. Część zadań i prac może być wykonana zdalnie, wykorzystując sprzęt komputerowy i sieć Internet. W naszym poście na blogu zamieszczamy poradę, jak sprawić, by praca w domu była bardziej efektywna.

kwi  04