Konwerter YT: mp3 z YouTube muzyka

mar28
YT konwerter YouTube muzyka do mp3

Pobieranie filmów czy muzyki z YouTube, jest możliwe dzięki dedykowanym aplikacjom i serwisom online. Jeżeli jednak, chcemy wydzielić z pobranego filmu ścieżkę dźwiękową mp3, potrzebny nam będzie konwerter YT. Na rynku jest szereg rozwiązań płatnych i udających bezpłatne. My przedstawimy tutaj darmowe sposoby, nie ograniczające w żaden sposób użytkownika.

 

Pobieranie z YT

 

Pobieranie z YT – konwerter wbudowany w YouTube Downloader

 

Jeżeli od początku wiemy, że interesuje nas wyłącznie dźwięk z danego filmiku, możemy wybrać tą opcję, kiedy zaczynamy ściąganie pliku. Polecamy tutaj nasz wcześniejszy artykuł blogowy, gdzie opisaliśmy różne sposoby, jak pobierać filmy i muzykę z tego popularnego serwisu Google. Będzie nam potrzebny darmowy program YouTube Downloader 4.6.1094, który możemy pobrać bezpłatnie z polskiego serwera Komputer Świat. Jak na obrazku poniżej, dla przykładowego hitu Internetu, Mięsny jeż, powinniśmy wybrać wyłącznie plik wyjściowy mp3 i zapisać go na swoim komputerze.

 

Konwerter YT YouTube muzyka mp3

 

Konwerter mp3 z wcześniej zapisanych plików

 

Pewnym i w 100% bezpłatnym rozwiązaniem, będzie tutaj VLC Media Player. Ten darmowy kombajn multimedialny, świetnie sprawdzi się także jako odtwarzacz filmów i muzyki. Pobrać za darmo można go z serwera dewelopera, pod tym adresem: VLC Videolan. Warto wybrać wersję programu, dla posiadanej przez nas wersji okienek (obecnie większość z nas używa Windows 10 64bit). Jeżeli chcemy wyodrębnić ścieżkę dźwiękową, wystarczy, że wejdziemy do menu Plik/Konwertuj/Zapisz:

 

YouTube konwerter mp3

 

Wskazujemy lokalizację pliku, który chcemy konwertować i miejsce, gdzie ma być zapisany plik wyjścowy. Narzędzie to pozwala, nie tylko na wyizolowanie dźwięku, ale także na wybór szeregu formatów wideo. Poza mp3, możemy też wybrać bezstratne formaty OGG i FLAC:

 

YT konwerter mp3

 

Jak widzimy, konwerter YT nie musi być ani płatny, ani zajmować wiele miejsce na dysku twardym naszego komputera. VLC to tylko około 200MB oraz bardzo niskie wymagania sprzętowe. Pamiętajmy, że YouTube udostępnia filmy i muzykę, na określonych warunkach licencyjnych. Należy mieć je na uwadze, uwzględniając także przepisy polskiego prawa, odnośnie kopiowania i udostępniania zawartości w Internecie.

 

Konwerter mp3 wymagania sprzętowe

 

Konwerter mp3 - wymagania sprzętowe

 

Muzyka YouTube, konwerowana do mp3, nie wymaga znacznej mocy obliczeniowej procesora, ani tym bardziej mocnej karty graficznej. Dla wygodnej pracy, zdecydowanie wystarczy nam laptop, wyposażony w procesor Core i5 lub AMD Ryzen. Ważne, by posiadał on 8GB pamięci RAM oraz dysk SSD. Laptopy poleasingowe Dell czy HP, dostarczą nam tą moc do 70% taniej, niż nowy laptop z marketu. Konwerter YT, będzie mógł przetwarzać kilka plików na raz, pobierając je bezpośrednio z YouTube. Muzyka i teledyski zabrzmią też dobrze, na wbudowanych w biznesowe laptopy HP, audiofilskich głośnikach Bang und Olufsen.

mar  28