Poczta Interia czy o2.pl? A może Yahoo mail?

maj09
Poczta o2.pl czy poczta Interia? A może Yahoo Poczta?

Posiadanie konta poczty internetowej jest obecnie niezbędne do prowadzenia aktywnego życia społecznego i gospodarczego. Absolutnym liderem na świecie w tym zakresie, jest usługa Gmail dostarczana przez korporację Google. Polscy gracze na podium to WP Poczta i Onet Poczta. My przyjrzymy się kolejnym na liście usługom Poczta Interia i o2.pl.

 

Poczta o2.pl

 

Poczta o2.pl

 

Usługa pocztowa portalu o2.pl (dawny Tlen), zajmuje 4te miejsce w rankingu serwisów mailowych użytkowanych w Polsce. O ile druga po Gmail WP Poczta ma około 7 milionów użytkowników, a Onet Poczta ponad 4 miliony, to Poczta o2.pl może pochwalić się blisko 3 milionami realnych użytkowników.

 

Co ma do zaoferowania serwis mail o2.pl?

 

Ta szybko rozwijająca się usługa oferuje za darmo całkiem sporo. Dobrze napisany skrypt i szybkie serwery SSD, powodują, że poczta o2.pl działa bardzo szybko. Do naszej dyspozycji mamy za darmo aż 30GB na dane. Ciekawa jest możliwość wysyłania i odbierania załączników o rozmiarze aż 100MB. Pozwala to wygodnie przesyłać całe albumy zdjęć upakowane w archiwum RAR czy ZIP. Co ważne za darmo mamy wersję bez reklam i z ochroną przed spamem.

 

Poczta Interia

 

Poczta Interia

 

Chociaż jak pisał Niebezpiecznik, rok 2019 przyniósł kilka ataków na użytkowników serwisu Poczta Interia, to ciągle uznać można go za solidnego gracza na polskim rynku. Interia niewiele odstaje od serwisu mail o2.pl, także zbliżając się do około 10% udziału w runku pocztowym dla polskich internautów. Tutaj również możemy liczyć na załączniki 100MB i darmową ochronę przed spamem. By jednak całkowicie uwolnić się od reklam, musimy wybrać opcję płatną.

 

Yahoo Mail

 

Yahoo Mail

 

Jeżeli komuś nie wystarcza swojska WP Poczta czy Poczta Interia i chce pokazać swoją indywidualność, warto przetestować usługę amerykańskiego portalu Poczta Yahoo. Ta potężna kiedyś korporacja internetowa, ma obecnie jedynie 7% udział w światowym rynku email. Może to się jednak zmienić, jako że obecnie ponad 42% użytkowników poczty, korzysta z niej przez aplikacje mobilne. App Yahoo Mail nie odstaje ani od aplikacji Gmail, ani od Apple Mail na iPhone czy iPad. Z ciekawostek, obok typowego @yahoo.com, obecnie dostępne są też konta w domenach @ymail.com i @rocketmail.com.

 

Gdzie najlepiej założyć pocztę e mail?

 

Najlepsza poczta, to taka, która najlepiej wypełnia nasze oczekiwania. Jeżeli nie lubimy algorytmów szpiegowskich Google, warto wypróbować polskie platformy internetowe. Nam bardzo podoba się WP Poczta, niektórzy wybierają usługę Poczta Interia. Mail o2.pl to z kolei bardzo szeroki zakres darmowej usługi, za który gdzie indziej trzeba płacić. Nie dziwi więc, że jest to najszybciej obecnie rosnący polski gracz na rynku poczty elektronicznej.

maj  09