Jak usunąć konto na FB? Bez hasła i zablokowane?

maj07
Jak usunąć FB? Facebook login i hasło

Portale społecznościowe, jak Facebook czy Instagram, pozwalają nam pozostawać w kontakcie z oddalonymi znajomymi. Czasami jednak przysłowiowy Wielki Brat Mark Zuckerberg to dla nas zbyt wiele i chcemy całkowicie usunąć swoje dane z Facebooka. Na naszym blogu pokażemy jak przejść ten proces krok po kroku. Wyjaśnimy także, jak działa dezaktywacja konta FB.

 

Jak usunąć FB?

FB czyli Facebook: logowanie dwuetapowe czy zwykłe

Aby usunąć FB, musimy najpierw zalogować się do tego serwisu. Na blogu Scrascom opisywaliśmy już zarówno logowanie dwuetapowe, jak posługiwanie się aplikacją Facebook Messenger na komputer. Jeżeli utraciliście hasło lub chcecie usunąć zablokowane konto na FB, przejdźcie do dalszej części artykułu.

 

Jak usunąć konto FB na stałe?

Facebook login i hasło

Po zalogowaniu się na nasze konto, wchodzimy w Panel ustawień, co może różnie wyglądać, w zależności od tego, czy korzystamy z wersji Nowy Facebook czy Klasyczny Facebook. W obu przypadkach musimy trafić do pozycji: Twoje informacje na Facebook, gdzie należy wybrać opcję Dezaktywacja i usunięcie. Klikamy Kontynuuj i wybieramy opcję Usuń konto.

Dezaktywacja konta FB

Dezaktywacja konta na FB

Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni, czy chcemy trwale usunąć konto na Facebooku, możemy wybrać opcję dezaktywacja. Da nam to większość zalet usunięcia konta, z możliwością jego późniejszego przywrócenia. Jeżeli interesuje nas co widzą wówczas nasi znajomi, to nie można znaleźć nas w wyszukiwarce i nasz profil jest niewidoczny. Mogą jednak ciągle być widoczne nasze komentarze do postów innych użytkowników.

Zablokowane konto na FB

Aby usunąć konto na FB, do którego nie mamy dostępu, musimy w pierwszej kolejności wykonać reset hasła. Gorzej, jeżeli utraciliśmy także dostęp do skrzynki email, na którą było zarejestrowane nasze konto. W takiej sytuacji pozostaje nam jedynie żmudna korespondencja z Support Facebook, który słynie ze powolnego działania. Tak samo, jeżeli nasze konto zostało zablokowane – musimy uzbroić się w dowody rzeczowe i mądrze przedstawić swój przypadek pracownikowi Facebooka. Administrator serwisu musi usunąć konto na FB, jako że zgodnie z RODO mamy pełne prawo do kontroli nad swoimi danymi osobowymi.

 

Blog komputerowy firmy Scrascom udostępnia informacje poglądowe, które mają na celu zwiększyć użyteczność oraz pomóc rozwiązać typowe problemy, osobom, które nabywają u nas sprzęt poleasingowy. Nasi pracownicy, zarówno w ramach czatu, jak i innych form kontaktu, nie stanowią żadnej formy infolinii, bądź wsparcia opisywanego na blogu oprogramowania, produktu czy usługi. Chętnie za to pomożemy Państwu wybrać komputer czy laptop poleasingowy.

maj  07