Jak odzyskać hasło do WP poczta?

mar26
WP poczta jak odzyskać hasło?

Na początku wyjaśnijmy - jak nie uda się odzyskać hasła do WP poczta, czy innego serwisu internetowego. Nie dokona się tego pisząc lub dzwoniąc do nas. Jesteśmy firmą komputerową, która na swoim blogu, publikuje porady dla osób nabywających u nas komputery poleasingowe.

 

Hasło do konta poczty elektronicznej, to dziś jedna z najbardziej kluczowych informacji. W dobie, kiedy każdy z nas posiada wiele różnych kont na portalach społecznościowych, forach, sklepach internetowych czy bibliotekach, bardzo łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Klienci Scrascom, często zgłaszają, dość absurdalny, na pierwszy rzut oka problem, że przecież mieli wszystkie hasła zapisane na starym komputerze. Problem polega na tym, że nowy laptop ich nie zna.

 

Blog komputerowy firmy Scrascom udostępnia informacje poglądowe, które mają na celu zwiększyć użyteczność oraz pomóc rozwiązać typowe problemy, osobom, które nabywają u nas sprzęt poleasingowy. Nasi pracownicy, zarówno w ramach czatu, jak i innych form kontaktu, nie stanowią żadnej formy infolinii, bądź wsparcia opisywanego na blogu oprogramowania, produktu czy usługi. Chętnie za to pomożemy Państwu wybrać komputer czy laptop poleasingowy.

 

WP poczta, to jeden z najpopularniejszych serwisów pocztowych w Polsce, udostępniany przez portal Wirtualna Polska. Na jej przykładzie, pokażemy, jak możemy uzyskać ponownie, zapomniane lub zgubione, dane logowania. Zanim przejdziemy do tego, jak odzyskać hasło, spróbujmy najpierw przenieść je ze starego komputera.

 

Eksport zakładek i haseł

 

Eksport zakładek i haseł z przeglądarki

 

Z reguły korzystamy z poczty elektronicznej, poprzez przeglądarkę sieci WEB. Każda z nich, czy to Chrome, Firefox czy Opera, umożliwia łatwy eksport zakładek i zapisanych haseł. Wszystkie zapisane hasła otrzymujemy w wygodnym formacie CSV Microsoft Excel. Taki plik, możemy bez problemu zaimportować, także do innej przeglądarki. Jeżeli dana przeglądarka, utrudnia ten proces (jak na przykład narzędzie Firefox Lockwise), możemy hasła przepisać ręcznie z pliku Excel.

 

LastPass i inne programy typu Password Manager

 

Jak podaje serwis DIGITALGUARDIAN.COM, którego specjalność to kryptologia i bezpieczeństwo w sieci, każdy z nas ma obecnie do zapamiętania około 100 haseł, do różnych serwisów i portali. Nie wymaga wielkiej przenikliwości, by domyślić się, że większość z nas używa tych samych loginów i haseł, do wielu z nich. Jest to skrajnie niebezpieczne, jako że nawet tzw. Bezpieczne hasło, składające się z 8 znaków, w tym cyfry i znak specjalny, może być stosunkowo łatwo złamane. A kiedy pada jedno hasło, które jest powtórzone w wielu serwisach, łatwo o pełną katastrofę. LastPass to dodatek do przeglądarki (dostępny także jako App, na platformy mobile iOS i Android). Jego funkcja to nie tylko zapamiętywanie, ale i generowanie, unikalnych i bardzo trudnych do złamania haseł.

 

Poczta WP – jak odzyskać hasło?

 

Jeżeli jednak hasło, nie było zapisane ani w przeglądarce, ani w żadnym programie, przyjdzie nam je odzyskać. Procedura zależy od tego, jakie dane podaliśmy jako awaryjne, przy rejestracji konta pocztowego Wirtualna Polska. Optymalne jest, podanie zarówno numeru telefonu komórkowego, jak i drugiego adresu e-mail. Może to być konto zaufanej i bliskiej osoby trzeciej. Rozpoczynamy więc procedurę odzyskiwania hasła:

 

WP Poczta odzyskiwanie hasła

 

Tutaj wpisujemy adres, do którego chcemy odzyskać dostęp. Należy poprawnie rozwiązać zadanie antyspamowe Captcha, po czym możemy w kolejnym oknie podać swoje dane awaryjne, czy to adres email, czy też numer telefonu komórkowego.

 

Poczta WP jak odzyskać hasło?

 

WP poczta, pozwala bardzo łatwo odzyskać utracone hasło. Warunkiem jest jednak, że pamiętamy podane podczas rejestracji dane awaryjne (email, telefon) i mamy do nich dostęp. W razie niemożliwości skorzystania z tego sposobu, pozostaje nam osobisty kontakt z administratorami serwisu Wirtualna Polska. Pod tym adresem, możemy składać wszelkie reklamacje oraz dowodzić swoje prawa, do utraconego konta, którego nie możemy odzyskać: Poczta WP formularz kontaktowy

 

FB Logowanie do Facebook Messenger na komputer

 

FB 2020 - Logowanie do Facebook Messenger na komputer

 

Jeżeli na nowym komputerze trzeba skonfigurować komunikator Facebook Meseenger, to cały ten proces jest opisany na naszym blogu. Przechodzimy go krok po kroku: konto Microsoft, pobranie aplikacji Messenger na komputer, Facebook logowanie i ustawienia. Zalecamy, by stosować w FB mocne i unikalne hasło, które warto chronić poprzez Password Manager, na przykład LastPass.

mar  26