Ile kosztują Netflix filmy i seriale – cena w Polsce 2020

mar27
Netflix filmy i seriale cena 2020 w Polsce

Kiedyś byliśmy skazani na oglądanie filmów w telewizji lub poprzez zakup płyt DVD czy Blu-Ray. Pierwsze rozwiązanie, skazywało nas na długotrwałe pasma reklamowe. Nawet Pogoda TVN czy Wiadomości TVP, potrafią być poprzedzone wielominutowymi spotami, atakującymi naszą wyobraźnię i portfel. Filmy przerywane reklamami, to naprawdę średnia przyjemność, szczególnie, że u niektórych stacji, trwały one często łącznie po kilkadziesiąt minut. BR, czy nawet Blu-Ray UHD, sporo kosztuje i wymaga drogiego odtwarzacza. Zajmuje też potem, cenne miejsce w domu.

 

Netflix filmy i seriale oryginalne

 

Zaletą nowych platform cyfrowych, jest nie tylko brak reklam, czy dostęp do starych hitów typu, To właśnie miłość, czy nowości, Avengers: koniec gry. CDA i inne platformy, również udostępniają filmy, ale nie posiadają (przynajmniej na razie) produkcji własnych. Wiedźmin Netflix czy HBO Gra o tron, zasługują na szacunek rozmachem produkcji i wspaniałą grą aktorską. Człowiek z wysokiego zamku, pokazał, że Amazon Prime, także nie będzie słabym graczem w tym zestawieniu. Jako że do tej walki, dołączają obecnie Apple TV+ i Disney+, to możemy liczyć na ciekawą ofertę w przyszłości.

 

Netflix za darmo?

 

Rynkowa praktyka tej firmy na świecie (podobnie jak HBO Go), to miesięczny okres próbny, po którym można zrezygnować z płatnej subskrypcji, bez żadnych kosztów. Działa to tak w większości krajów, poza Polską. Od marca 2019, nie ma możliwości przetestowania tego serwisu za darmo. Przyczyny? Netflix Allegro i inne serwisy, gdzie sprzedawano hasła to kont testowych i niektóre osoby, latami korzystały wyłącznie z okresów próbnych.

 

Netflix cena w Polsce 2020

 

Netflix cena 2020

 

Koszt dostępu do serwisu zależy od wybranego pakietu. Możemy wybierać spośród, następujących wariantów:

 

  1. Plan Podstawowy za 34 złote,
  2. Plan Standard za 43 złotych,
  3. Plan Premium za 52 złote miesięcznie.

 

Cena zależy od ilości użytkowników i urządzeń, na których chcemy jednocześnie oglądać Netflix.

 

Filmy i seriale w pakiecie podstawowym, może oglądać jedna osoba, na jednym urządzeniu. Co ważne, może to być zarówno telewizor, laptop, tablet czy telefon komórkowy. Nie będzie tam jednak, dostępna jakość HD, wyświetlanego wideo.

 

Pakiet standardowy, to obraz HD oraz możliwość jednoczesnego wykorzystywania usługi, przez dwóch użytkowników. Również możemy korzystać z różnych rodzajów urządzeń i kontynuować oglądanie rozpoczęte na TV, na tablecie czy telefonie.

 

Plan Premium, pozwala nam wykorzystać dobrodziejstwa formatu UHD i wyświetlać zawartość Netflix, seriale, filmy i programy na telewizorach 4K. Możemy jednocześnie wyświetlać obraz, aż na 4 różnych urządzeniach. Przed podjęciem decyzji o zakupie pakietu 4K, warto przeprowadzić test prędkości internetu. Narzędzie Fast.com przeprowadzi go darmowo i błyskawicznie. Dla komfortowego odbioru takiego sygnału, nasze łącze powinno mieć prędkość 25Mb/s lub większą.

 

Netflix cena - pakiety mobilne

 

Netflix Mobilny i Mobilny Plus

 

Jeżeli oglądanie na telewizorze, nie jest dla nas priorytetem, możemy skorzystać z tańszych pakietów Mobilny za 24 złote i Mobilny Plus za 38 złotych miesięcznie. Pierwszy pozwala oglądać zawartość na jednym urządzeniu mobilnym (smartfon lub tablet), drugi na dwóch. Te pakiety nie pozwalają na korzystanie z oferty NF na telewizorach. Pakiet Plus, to także jakość Full HD. Żaden z tych pakietów nie udostępnia zawartości UHD 4K.

 

Pobieranie z YT: YouTube muzyka i filmy

 

Pobieranie z YT: YouTube muzyka i filmy

 

Darmowe filmy i seriale po polsku, są też dostępne (w ograniczonym zakresie) na YouTube. W naszym artykule na blogu Scrascom, prezentujemy przydatne narzędzia i aplikacje. Ściąganie muzyki czy filmów z tego serwisu, jest możliwe przy wykorzystaniu odpowiednich programów. Konwerter YT pozwoli nam przerobić pliki, do pożądanego formatu audio lub wideo.

 

 

 

mar  27