GTA VI, kiedy premiera i jakie wymagania?

kwi02
GTA6 premiera i wymagania

RockStar Games słynie z trzymania w głębokim sekrecie wszelkich informacji na temat nie zakończonych produkcji. Premiera Red Dead Redemption 2 nie była ujawniona jeszcze w październiku 2018, na kilka tygodni zanim gra finalnie trafiła do sklepów. Może to być optymistycznym sygnałem dla fanów serii Grand Theft Auto, której szósta edycja generuje coraz więcej przecieków do mediów społecznościowych.

 

GTA6 premiera i wątek Narcos

 

Narcos i wątek meksykański

 

Powiązanie z przebojem Netflix i meksykański kartel narkotykowy w GTA VI może potwierdzać zamieszanie wynikłe na Twitterze, w związku z pewnym zapisem życiorysu aktora Jorge Consejo. Pojawiła się w nim informacja, że w 2018 wystąpił w produkcji RockStar Games Grand Theft Auto VI. Miała to być rola CGI (Computer Generated Imaginery), czyli aktor miał posłużyć za pierwowzór postaci w grze o pseudonimie The Mexican. Obecnie, wszystko to zniknęło z Internetu, a sam aktor przeprasza za brak możliwości wypowiedzi, wynikły z zobowiązań umownych.

 

Rio de Janeiro

 

Lokalizacja GTA VI wygenerowała już kilka mocno przeciwstawnych plotek. Był Londyn, Tokio oraz podejrzenia, że w produkcji pojawią się futurystyczne elementy Science-Fiction. Najnowsze plotki z portalu Reddit, gdzie pojawiło się całkiem sporo przecieków odnośnie poprzednich produkcji RockStar, nadają całemu projektowi nazwę kodową Project Americas. Może to dowodzić, że miejsce akcji to nie tylko fikcyjne miasto, bazowane na brazylijskim Rio de Janeiro, ale i pozostałe kraje ameryki środkowej. Być może także Kolumbia rozszerzy wątek a la Narcos. Możemy być prawie pewni, że to właśnie przemyt i handel narkotykami będzie główną osią narracyjną gry.

 

PlayStation 5

 

PlayStation 5

 

Niektórzy twierdzą, że GTA VI może być grą wydaną ekskluzywnie na nową konsolę Sony. Naszym zdaniem jest to mało prawdopodobne. GTA V uzyskała znaczną część wpływów ze sprzedaży na platformy Xbox oraz PC, czego RockStar nie powinien wyrzec się, wypuszczając nową edycję tej serii. Może jednak okazać się, że premiery obu produktów będą synchronizowane, i na przykład przez miesiąc GTA VI będzie dostępna wyłącznie z PlayStation 5. Premiera tego urządzenia została oficjalnie zaplanowana na koniec 2020. Mówimy tu więc o gorącym okresie sprzedażowym listopada i grudnia.

 

GTA6 wymagania

 

GTA VI wymagania

 

Możemy tutaj jedynie spekulować, ale pomocą może być domniemanie, że silnikiem będzie zmodyfikowany engine Red Dead Redemption 2: Rockstar Advanced Game Engine (RAGE). Zakładając, że rozsądne (zalecane) wymagania RDR2 na PC, to 4 generacja Intel Core i7, 12GB RAM i karta graficzna GeForce GTX 1060, to GTA VI może wymagać nieznacznego upgrade. Otwarty świat to zapewne 16GB pamięci RAM, a udoskonalona grafika będzie potrzebował karty GTX 1070 lub 1080. Oczywiście mamy ty na myśli wymagania dla gry w rozdzielczości 1980 x 1080. Zabawa w 1440p oraz 4K to już zapewne terytorium kart RTX.

 

Cyberpunk 2077 wymagania

 

Cyberpunk 2077 wymagania i premiera

 

Jeszcze bardziej niż premiera GTA VI interesuje nas tak naprawdę nasz polski hit studia CD Projekt Red. Po światowym sukcesie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon trzymamy kciuki, by epidemia koronawirusa Covid-19 nie przeszkodziła developerom dokończyć Cyberpunka. Więcej informacji na ten temat w naszym poprzednim wpisie na blogu.

kwi  02