Gry na laptopa

wrz22
Gra na laptopa

Laptopy gamingowe, są często znacznie potężniejsze niż przeciętny stacjonarny komputer do gier. Z miniaturyzacją takiego urządzenia, wiążą się jednak znacznie wyższe koszty i szereg ograniczeń technicznych. Małe wymiary ograniczają rozmiar i efektywność chłodzenia takiego laptopa, co prowadzi do jego przegrzewania się, a w perspektywie ogranicza jego wydajność w grach. Chociaż w naszej ofercie znajdują się także laptopy dla graczy (w tym legendarne Dell Alienware), omówimy tu gry na laptopa, bez ambicji gamingowych.

 

Pasjans Microsoft Solitaire

 

Pasjans pająk i inne gry karciane

 

Jeżeli zdarzy nam się zerknąć czasem na ekran komputera rejestratorki w przychodni, czy innego pracownika biurowego, często zobaczymy na nim ten czy inny rodzaj pasjansa. Jego popularność brała się z faktu, że już 1990 pasjans Microsoft Solitaire, był dostarczany wraz z każdą dystrybucją systemu Windows. Z jego popularnością naprawdę musiało być coś do rzeczy, bo tygodnik Time nazwał go jedną z przyczyn, dla których komputery mogły powodować wręcz spadek wydajności niektórych obszarów pracy przedsiębiorstw. Wierzymy w to czy nie, pasjans Solitaire czy jego popularne klony, zapewni nam długie godziny rozrywki, jako prosta gra na laptopa.

 

Gry strzelanki na laptopa

 

Gry strzelanki online

 

Chociaż każdemu z nas marzy się komputer, na którym „pójdzie” Cyberpunk 2077 „na ultra”, to de facto, większość gier pozwoli nam na rozgrywkę, także na bardzo prostym sprzęcie. Twórcy takich przebojów jak Fortnite czy Apex Legends, dbają o to by barierą dla nowych graczy, nie stały się zbyt wielkie wymagania sprzętowe. Oczywiście musimy zgodzić się wówczas na wiele kompromisów: karta graficzna biurowego laptopa na pewno wygeneruje znacznie mniej szczegółów i tekstury niższej jakości.

 

Gry czołgi na laptopa

 

World of Tanks i gry czołgi

 

Popularność tematyki związanej z bronią pancerną II Wojny Światowej sprawiła, że na rynku funkcjonują aż trzy duże projekty, gdzie głównymi bohaterami, są właśnie czołgi i pojazdy opancerzone. Także w tym wypadku, popularny WOT, Warthunder czy Modern Warfare, pozwolą nam zagrać nawet na laptopie wyposażonym jedynie w zintegrowaną grafikę Intel HD lub AMD Navi.

 

Gry na laptopa dla dzieci

 

Gry dla dzieci i młodzieży

 

Na naszym blogu opisywaliśmy już zarówno popularny Minecraft, który świetnie sprawdzi się jako gra na laptopa. Podobnie, dużo zabawy da nam Roblox, czy popularny głównie wśród żeńskiej publiczności, MovieStarPlanet 2. Także The Sims 4, bez problemu są grywalne na laptopach, nie pretendujących do sprzętu gamingowego.

 

Karta graficzna do laptopa

 

Zewnętrzna karta graficzna do laptopa

 

Jeżeli jednak mamy ambicje, by nasz biurowy laptop pokazał nam takie hity jak: Wiedźmin 3 Dziki Gon czy Red Dead Redemption 2, w jakości high i wyżej, z pomocą może nam przyjść eGPU. Jak już to opisywaliśmy na blogu Scrascom, będzie to jednak rozwiązanie kosztowne i nie da się go zastosować do każdego laptopa. Często najlepszy kompromis, to posiadanie oddzielnego komputera czy konsoli do gier oraz lekkiego laptopa do pracy mobilnej. Świetnie sprawdzą się w tej roli ultrabooki biznesowe, dostępne w naszej ofercie jako laptopy poleasingowe.

 

wrz  22