Gdzie oglądać filmy animowane i bajki Disneya za darmo?

maj08
Bajki dla dzieci i filmy Disneya za darmo

Bajki dla dzieci, które stworzył Walt Disney, ukształtowały całe pokolenia mieszkańców wszystkich kontynentów. Dziś pokażemy, gdzie można oglądać je w Polsce za darmo. Oczywiście, wiele zależy od naszych oczekiwań odnośnie jakości wideo i sposobu dostępu do zawartości. Najlepsze są platformy online, które pozwalają oglądać bajki i filmy animowane na różnych rodzajach urządzeń mobilnych.

 

Myszka Miki i Kaczor Donald - najlepsze bajki dla dzieci

 

Myszka Miki i Kaczor Donald – najlepsze bajki dla dzieci

 

Myszka Miki, przyszła na świat na deskach kreślarskich już w 1928 roku. Na początku, jej głos podkładał zresztą sam Walt Disney. Wkrótce dołączyli do niej Kaczor Donald i pies Goofy. Ich twórca, otrzymał podczas swojej imponującej kariery rekordową ilość 59 nominacji do Oscarów i 26 statuetek w różnych kategoriach. Filmy animowane, w których występuje Myszka Miki, Kaczor Donald i Goofy są dostępne za darmo na CDA.pl. Jeżeli chcemy uniknąć reklam i uzyskać lepszą jakość, warto rozważyć zakup CDA Premium.

 

Filmy animowane Disneya na HBO GO

 

Gdzie jest Nemo i filmy animowane Disneya

 

Kraina Lodu i najlepsze filmy animowane 2019 są dostępne w jakości Full HD na platformie HBO GO. Jak już pisaliśmy na blogu Scrascom, inaczej niż taryfy Netflix, ta platforma ciągle zapewnia darmowy okres próbny dla widzów z Polski. Pakiet HBO GO, cena którego stanowi 24,90zł miesięcznie, to obecnie jeden z najtańszych wariantów na rynku. Może więc okazać się, że oglądając bajki Disneya na próbę, przekonamy się do zakupu tej usługi.

 

YouTube bajki dla dzieci

 

YouTube – bajki dla dzieci na urządzenia mobilne

 

Polityka licencyjna YouTube, nie pozwala, by umieszczać tam całe filmy animowane. O ile kreskówki europejskie, jak Świnka Peppa czy Strażak Sam, mają wręcz własne kanały na YouTube, to trudno znaleźć tam dobrej jakości filmy Disneya. Zdarzają się za to oszuści, którzy bazując na popularności frazy Kraina Lodu czy Mulan, publikują z taka nazwą własne, nie związane z nimi filmiki.

 

Bajki dla dzieci w Mediateka Wrocław

 

Mediateka - filmy i bajki dla dzieci za darmo

 

Uwzględniając ograniczenia platform darmowych, warto wypróbować kreskówki i filmy animowane w ofercie CDA.pl i HBO GO. Niedługo w naszym kraju na pojawić się platforma Disney+, gdzie zapewne będzie dostępna największa biblioteka bajek i filmów tej wytwórni. Bajki Disneya, na płytach DVD można też wypożyczać za darmo z bibliotek publicznych. Mediateka Wrocław, ma w swojej ofercie także filmy animowane i bajki na płytach Blu-Ray.

maj  08