Gdzie oglądać Czarnobyl serial online i najlepsze seriale HBO?

kwi29
Czarnobyl serial HBO online i inne seriale

Katastrofa, której uległa 26 kwietnia 1986 sowiecka elektrownia atomowa, w ukraińskiej miejscowości Czarnobyl, zainspirowała serial HBO pod tym samumy tytułem. W 2019 uzyskał on najwyższą w historii ocenę społeczności IMDB z notą 9.4. Jest to wybitne osiągnięcie twórców tego projektu, jako że wszyscy widzowie od początku znali historyczną kanwę zdarzenia. Pomimo to, zarówno scenarzysta, jak i reżyser sprawili, że pokazujący Czarnobyl film HBO, trzyma nas w napięciu od pierwszego do szóstego odcinka.

 

Czarnobyl seria - Rotten Tomatoes

 

Czarnobyl serial online – ile odcinków i gdzie oglądać online?

 

Oczywisty sposób, by szybko i wygodnie oglądać filmy i seriale HBO, to wykupienie abonamentu na tej platformie. Na szczęście, w odróżnieniu od platformy Netflix, HBO GO ciągle oferuje na terenie Polski bezpłatny okres próbny. Co prawda został on skrócony do 7 dni i wymagana jest karta kredytowa do rejestracji, to można zrezygnować z niego, bez ponoszenia żadnych kosztów. Warto mieć na uwadze, że zyskujemy dzięki temu dostęp do bogatej biblioteki produkcji własnych HBO.

 

Najlepsze seriale HBO

 

Chociaż serial Czarnobyl pobił wszelkie rekordy oglądalności i wysokości ocen przez serwisy typu IMDB, czy Rotten Tomatoes, to kolejne miejsca na podium są okupowane przez inne produkcje HBO. Naprawdę trudno jest wybrać sześć najlepszych seriali, stąd też ta lista będzie wyrażać nasze subiektywne zdanie.

 

Rodzina Soprano - The Sopranos

 

Rodzina Soprano – The Sopranos

 

Włoska mafia w New Jersey nie ma lekkiego życia w domu. Nawet mafijny Boss Tony Soprano musi lawirować w złożonych relacjach z krewnymi i rodziną. Podczas 6 sezonów i 86 odcinków, James Gandolfini przekonywująco udowadnia, że nawet Ojciec Chrzestny mafii, może bać się wrócić do domu. The Sopranos został obsypany nagrodami filmowymi, otrzymując liczne Złote Globy i Nagrody Emmy.

 

Prawo uilicy - The Wire

 

Prawo ulicy – The Wire

 

O ile Rodzina Soprano prezentowała świat z perspektywy czarnych charakterów, tutaj mamy dość nietypowy serial kryminalny, pokazujący znacznie więcej niż pracę dzielnych policjantów z Baltimore. Każdy z 60 odcinków, spośród 5 wyemitowanych sezonów, ukazuje nieco inny problem społeczny. Są to tematy szersze niż typowy handel narkotykami czy przemoc na ulicach. Dominic West ani sam serial nie otrzymali żadnej nagrody środowiska filmowego. Prawo Ulicy, jest mimo to uważane, za jedną z najwybitniejszych produkcji filmowych w historii.

 

Gra o tron Sezon 8

 

Gra o Tron – Game of Thrones

 

Umieszczenie serialu Gra o tron na trzecim miejscu może wydać się skandalicznym błędem, ale w każdym wypadku pozostaje on nieco poza wszelką konkurencją. George R.R. Martin i jego Pieśń Lodu i Ognia, to wspaniały projekt literacki, który dał nam całkiem nowy świat, na kontynentach Westeros i Essos. Gra o tron sezon 8, była wyśmiewana za niespójną fabułę i wielu podejrzewało, że sagę kończyli już wyłącznie scenarzyści HBO. I tak jak Czarnobyl, nie był nas w stanie zakończyć niejasnym zakończeniem, tutaj świetnie się to udało. Emilia Clarke zyskała sławę dzięki Daenerys Targaryen. Peter Dinklage, jako Tyrion Lannister przekonał nas, że wybitny aktor, nie musi mieć 180cm wzrostu.

 

Serial Watchmen Strażnicy

 

Watchmen

 

Ten najnowszy fenomen 2019 roku, liczy do tej pory tylko jeden sezon i 9 odcinków. Za podstawę scenariusza posłużył DC Comics, a historia związana jest także z fabułą flimu z 2009 Watchmen: Strażnicy. Rorschach inspiruje nowe pokolenie czarnych charakterów w Tulsa, Oklahoma. Na straży społeczności, która zamieszkuje alternatywny XX wiek stoją jednak super bohaterowie i Don Johnson jako szef lokalnej policji. Serwisy IMBD, Rotten Tomatoes i Metacritic dały serialowi Watchmen bardzo wysokie noty. Na możliwe nagrody Emmy czy Złote Globy, przyjdzie jednak jeszcze zaczekać.

 

Serial Westworld

 

Westworld

 

Ten serial Science-Fiction, pokazuje najciemniejsze aspekty ludzkiej duszy. Tytułowy wirtualny park rozrywki, w klimacie Wild West, miał dać uczestnikom możliwość przeżycia nawet najbrudniejszych przygód, wykorzystując wyglądające jak ludzie androidy. Na szczęście jednak, Westworld to historia o odnajdywaniu tożsamości i walce o wolność, tych stworzonych przez ludzi istot rozumnych. Co ciekawe, twórcą Westworld jest Michael Crichton, a pierwszy film fabularny pod tym tytułem ukazał się w 1973. Jako tytułowy Rewolwerowiec, wystąpił w nim niezrównany Yul Brynner.

 

Zakazane Imperium - Boardwalk Empire

 

Zakazane Imperium – Boardwalk Empire

 

Serial kryminalny, którego pilot reżyseruje Martin Scorsese, a okres akcji to amerykańska prohibicja w latach dwudziestych XX wieku. Czego możemy chcieć więcej? Wybitny Steve Buscemi jako bezwzględny Nucky Thomson. Widzimy nie tylko bimbrownictwo, ale i budowę politycznej potęgi mafii. Atlantic City, New Jersey i walka FBI ze zorganizowaną przestępczością dały nam 5 sezonów i 56 odcinków. Pilot serialu Zakazane Imperium, pobił dotychczasowy rekord oglądalności w USA, który dzierżała inna produkcja HBO: Deadwod.

 

CDA filmy i seriale online - jak to działa?

 

Czarnobyl CDA – jak tanio oglądać najlepsze seriale HBO?

 

Oprócz HBO GO, serial Czarnobyl jest dostępny na innych platformach. Jeżeli posiadany odtwarzacz DVD lub Blu-Ray, możemy nabyć także jego wydanie na dyskach kolekcjonerskich. Na naszym blogu porównywaliśmy już różne platformy VOD, pozwalająca oglądać także filmy i seriale HBO. Z uwagi na długi okres próbny i niski abonament, rozsądnym rozwiązaniem wydaje nam się polska oferta CDA.pl.

 

 

 

kwi  29