FB 2020 - Logowanie do Facebook Messenger na komputer

mar22
FB Messenger na komputer

FB Messenger na komputer, jest jedną z pierwszych aplikacji, które z reguły, instalujemy na nowym PC lub laptopie. Warto zauważyć, że aplikacja Messenger na Windows, została gruntownie przerobiona i obecnie można z niej korzystać, także bez posiadania konta Facebook. Logowanie do Messenger, możliwe jest zarówno, poprzez podanie danych konta, jak i poprzez wyrażenie zgody, na wykorzystanie danych, zapisanych w przeglądarce. Proces zaczyna się jednak od pobrania aplikacji, do czego należy zalogować się na swoje

 

Konto Microsoft

 

Konto Microsoft

 

Jeden login w tym systemie, daje nam dostęp do wszystkich popularnych usług, giganta z amerykańskiego Redmont. Przy pomocy jednego loginu i hasła, możemy logować się zarówno do Windows, Office 365, Skype, OneDrive, Bing, Xbox Live, Microsoft Store i MSN.

 

Do utworzenie konta potrzebny będzie nam aktywny adres poczty elektronicznej i numer telefonu, na który możemy uzyskać potwierdzenie rejestracji. Zapewni on także, bezpieczeństwo naszego konta, w razie próby włamania i zmiany hasła, przez osoby trzecie. Posiadając konto Microsoft, możemy pobrać i zainstalować na laptopie, czy PC, aplikację Facebook Messenger na komputer.

 

FB czyli Facebook: logowanie dwuetapowe czy zwykłe?

 

Jeżeli chcemy, zwiększyć bezpieczeństwo logowania, do jakiegokolwiek serwisu online, warto rozważyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Polega ono na tym, że każda próba wejścia na daną stronę, będzie wymagała podania jednorazowego kodu. W zależności od ustawień, możemy uzyskać go poprzez SMS lub oddzielną aplikację, działającą podobnie jak stosowany dawniej token do karty kredytowej. Podobne rozwiązania od lat stosują banki, na przykład MBank, logowanie, do serwisu którego, jest typowym przykładem procesu dwuetapowego.

 

Messenger na komputer

 

Messenger na komputer

 

Jeżeli już pobraliśmy aplikację z Microsoft Store i ustaliliśmy sposób, w jaki chcemy wykorzystywać logowanie, możemy przejść się przez aktualnie dostępne funkcje, pozwalające w sposób znaczny zoptymalizować pracę, na wielu urządzeniach i platformach. Wiadomości i przesłana zawartość, będą dostępne na wszystkich urządzeniach, gdzie będziemy zalogowani do danego konta. Obecnie funkcjonalność ta, działa między platformami Windows, macOS, Android oraz iOS.

 

Tryb ciemny Messenger

 

Tryb ciemny Messenger

 

Dzięki niemu, nie tylko oszczędzamy energię, zyskujemy większą czytelność w ciemności, ale i dbamy o własny wzrok. Możemy ustawić go w aplikacji, wchodząc do menu Preferencje, a następnie wybierając odpowiednią pozycję w menu Wygląd.

 

Zalukaj czy CDA? Filmy darmowe po polsku

 

Zalukaj czy Cda? Filmy darmowe – jak to działa?

 

Jeżeli interesują Was filmy darmowe po polsku, z lektorem czy dubbingiem, to polecamy nasz artykuł na ten temat. Sprawdzamy, gdzie można na najlepszych warunkach obejrzeć popularne hity, jak „M jak Miłość” czy „Wyspa Miłości”. Bierzemy pod lupę zarówno internetowy fenomen Zalukaj TV, jak i CDA Premium, polskiej firmy notowanej na giełdzie New Connect w Warszawie.

mar  22