Ekino TV i eFilmy online za darmo vs. CDA.pl

kwi07
Efilmy online i Ekino TV za darmo

Epidemia koronawirusa Covid-19 zostawiła nas zamkniętych w domach, z nadmiarem wolnego czasu. Wszyscy staramy się by praca zdalna w domu, jakoś wypełniała nasze podstawowe obowiązki, a dzieci odbywają lekcje online. Szkoła z TVP to także seria zabawnych pomyłek, dzięki którym powstają śmieszne memy. Miejmy nadzieję, że ten kryzys zostanie szybko opanowany. Tym czasem, przyjrzyjmy się serwisom, które oferują polskie filmy i seriale za darmo. A przynajmniej tak twierdzą.

 

Ekino TV jak to działa?

 

Jak szereg podobnych pirackich serwisów, Ekino TV próbuje sprawiać wrażenie poważnego i legalnego serwisu internetowego. Portal zawiera sekcję Regulamin, która wszelako pomija tak istotne kwestie, jak identyfikacja podmiotu odpowiedzialnego i administratora naszych danych. Listkiem figowym ma być stwierdzenie, że „Ekino-tv.pl przechowuje tylko odnośniki do zewnętrznych stron hostingowych. Serwis jedynie indeksuje znalezione w sieci odnośniki. Serwis nie przechowuje oraz nie umieszcza bezpośrednio plików na serwerach ekino-tv”. Jak to działa? Niestety słabo:

 

Ekino TV filmy za darmo

 

Efilmy.tv czy tu obejrzymy najnowsze filmy i seriale za darmo?

 

Test poprzedniego serwisu pokazał, że nie jest łatwo uzyskać zadawalającą usługę tanim kosztem. eFilmy zainteresowały nas najnowszym filmem naszego ulubionego reżysera, odpowiedzialnego za takie przeboje jak Snatch czy Kryptonim UNCLE. Guy Ritchie, bo o nim oczywiście jest mowa, ma obecnie na rynku gorący przebój The Gentlemen. Znaleźliśmy go również w serwisie eFilmy. Klikamy i tutaj pojawia się niespodzianka. Nie żadna tam brytyjska czarna komedia, tylko swojscy Dżentelmeni i Wieśniacy. Sprawdźcie sami:

 

eFilmy TV online

 

Całe filmy i seriale za darmo?

 

Ja każdy z nas mógł się niejednokrotnie przekonać, „za darmo” często (zawsze?) obchodzi się nam drożej, niż towar czy usługa nabyte standardową drogą. Czy wzięlibyśmy na ulicy papierosa lub napili się otwartego piwa od nieznanej osoby, oferującej nam taką grzeczność? Raczej pomyślelibyśmy dwa razy. Internet sprawia wrażenie anonimowości i bezpieczeństwa, podczas gdy jedno i drugie jest mocno ograniczone. Darmowe serwisy, oferujące filmy czy torrenty, że reguły i tak chcą od nas pieniędzy w taki, czy inny sposób. Nawet jeżeli nie, to bombardują nas reklamami i  naruszają przepisy dotyczące plików cookie i administracji naszych danych logowania. Nie mówiąc już o tym, że któregoś dnia możemy dostać wezwanie do zapłaty, od ZAIKS, czy innej organizacji reprezentującej prawa twórców.

 

Zalukaj czy CDA? Filmy darmowe jak to działa?

 

Zalukaj czy CDA? Filmy darmowe – jak to działa?

 

Przed Ekino TV i eFilmy, porównywaliśmy już Zalukaj TV, z polską platformą komercyjną CDA. Filmy darmowe i to legalnie, można obejrzeć na CDA.pl – jako 14 dniowy okres próbny. Po jego zakończeniu, możemy zrezygnować z usługi, bez żadnych kosztów. Darmowy okres próbny (aż 30 dni) daje nam HBO Go. Niestety Netflix już od wiosny 2019, nie oferuje możliwości bezpłatnego testowania usługi na terenie Polski. Przyczyna? Handel na Allegro i OLX dostępami do kont testowych i niektórzy „testujący” tą usługę przez lata.

 

Netflix cena w Polsce 2020

 

Nowe tańsze taryfy Netflix od lutego 2020

 

Zabierając nam okres próbny, Netflix wprowadził ostatnio dwie znacznie tańsze taryfy, adresowane głównie do użytkowników mobilnych. Cena najtańszej zaczyna się już od 23 złotych miesięcznie. Więcej na naszym blogu. Naszym zdaniem lepiej jest płacić za legalną usługę, od której mamy wówczas prawo oczekiwać jakości, a od jej administratora, bezpieczeństwa naszych danych osobowych.

kwi  07