Cyberpunk 2077 wymagania i premiera

mar18
Cyberpunk 2077 premiera i wymagania

Najnowszy projekt polskiego studia, które zdobyło międzynarodową sławę, superprodukcją Wiedźmin 3, budzi wielkie oczekiwania graczy na całym świecie. Ostatni trailer, w którym wystąpił gwiazdor Matrix Reaktywacja, Keanu Reeves, zachwycił targi E3 2019 w Los Angeles. Kurs CD Projekt, akcje którego, to prawdziwy Blue chip Giełdy w Warszawie, silnie reaguje, na każdą nowość o premierze Cyberpunk 2077. Mike Pondsmith, twórca kultowego Cyberpunk 2020, zadba jako konsultant o zachowanie klimatu, tamtej legendarnej gry science-fiction, z 1988 roku.

 

Tutaj postaramy się przedstawić wszystkie informacje, które już znamy na pewno i pospekulować na temat tego, czego jeszcze nie wiemy.

 

Cyberpunk 2077 premiera Steam

 

PEGI 18+, czyli ograniczenia wiekowe dla graczy

 

Cyberpunk 2077 ma być wypuszczony na platformy: PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, jako produkt dostępny wyłącznie dla graczy pełnoletnich. W Ameryce północnej, gra przechodzi dopiero proces certyfikacyjny, niemniej oczekuje się, że uzyska rating M Rated.

 

Tryby gry i silnik graficzny

 

Cyberpunk 2077, podobnie jak inne nowoczesne gry RPG, zaoferuje nam możliwość interakcji z otwartym światem kalifornijskiego megacity Night City. Będą dostępne tryby gry multiplayer i singleplayer. Za renderowanie grafiki, będzie odpowiadał autorski silnik REDEngine 4, którego poprzednią wersję, mieliśmy przyjemność podziwiać w sławnym Wiedźminie 3. Będzie on wspierał najnowsze technologie dostępne w branży, jak Ray Tracing, DLSS czy teselacja.

 

Cyberpunk 2077 wymagania minimalne

 

Oficjalnie, CD Projekt Red, nie podał jeszcze listy wymagań dla PC.  Twórcy gry wspominają jedynie, na konferencjach prasowych, że „gra ma wyglądać dobrze, także na tańszych komputerach”. Oczywiście interesuje nas, przyzwoita ilość FPS, w rozdzielczości 1980 x 1080. My prognozujemy, że do takiego grania, powinna wystarczyć konfiguracja z procesorem Intel Core i5, od szóstej serii w górę i grafika Nvidia GeForce GTX 1060 i lepsza. Zakładamy, że ważna będzie pamięć VRAM karty graficznej, 6GB i więcej. Płynny transfer danych zapewni nam dysk SSD PCIe M.2 i 16GB pamięci RAM.

 

Cyberpunk 2077 wymagania rekomendowane

 

Jeżeli chcemy rozrywki, z maksymalnymi ustawieniami grafiki, jakie w Wiedźmin 3: Dziki Gon nazwano trybem Uber, musimy zacząć zbierać pieniądze na naprawdę potężny komputer. By wykorzystać w pełni, monitor 144Hz w rozdzielczości 2K, będzie zapewne wymagany CPU Intel Core i7 od 8 generacji w górę lub AMD Ryzen, z 6 i więcej, rdzeniami procesora. Grafika GTX 1080 nie potrafiła, wydusić więcej niż 70FPS na Uber, z Wiedźmina, zatem tutaj będzie trzeba sięgnąć po wyższe modele rodziny RTX. Nvidia powinna ogłosić na konferencji GTC datę premiery następcy architektury Turing, czyli serii Ampere. Nie znamy jeszcze specyfikacji kart RTX 3070, czy 3080. Wiemy jednak, że będą jeszcze droższe, od obecnie królującego RTX 2080Ti.

 

Cyberpunk 2077 edycja specjalna gog.com

 

Cyberpunk 2077 premiera

 

Chociaż ta jedna informacja jest pewna, lub przynajmniej była, zanim prace studia, mogła pokrzyżować pandemia wirusa Covid-19. Gra ma się ukazać 17 września 2020. W przedsprzedaży, także na platformie Steam, jest już dostępna specjalna Cyfrowa Edycja Kolekcjonerska. Możemy ją zakupić na Gog.com, uzyskując obok szeregu dodatków, także 30% rabat, na kolejne zakupy w oficjalnym sklepie CD Projekt Red.

mar  18