Battle Royale Apex Legends wymagania PC

kwi06
Apex Legends wymagania Battle Royale

Gry strzelanki online wzniosły się na zupełnie nowy poziom, wraz pojawieniem masowych projektów takich jak Fortnite, PUBG czy właśnie Apex Legends. Gry FPS, w tym trybie survival, gromadzą na mapie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset graczy. Portal Twitch, od lat notuje stream z tych rozgrywek wśród topowych przebojów wśród oglądających. Jedną z głównych zasad tego rodzaju projektów, jest elastyczny silnik gry. Pozwala on zacząć grać (oczywiście w ograniczonej jakości), już na stosunkowo słabym PC. Grę możemy pobrać za darmo ze strony Origin Download

 

Battle Royale Apex Legends

 

Battle Royale Apex Legends

 

Nasza 20 osobowa drużyna wyląduje na wyspie uniwersum, które znamy z Titanfall 2. Będziemy podzieleni na 3 osobowe oddziały, możemy wejść do gry z kolegami lub dostaniemy partnerów z automatu. Season 4 pozwala nam wybrać jedną z 12 kategorii postaci, które zostają zbalansowane, by żaden zespół nie osiągnął niesprawiedliwej przewagi. Gra jest udostępniana w schemacie free-to-play, czyli możemy zacząć zabawę za darmo. System mikropłatności oraz dostępny w grze tzw. Loot Box, pozwala nam osiągać postępy w grze szybciej – kosztem prawdziwych pieniędzy.

 

Apex Legends wymagania minimalne

 

Silnik gry Titanfall 2 nie należy do przesadnie wymagających, tak więc zabawę z grą możemy zacząć już posiadając procesor Intel Core i5, od 4-tej generacji w górę i grafikę Nvidia GeForce 640. Pamięć RAM na początek, to 6GB, a niezbędna przestrzeń na dysku to 22GB. Obsługiwane są systemy operacyjne od Windows 7 64bit w górę.

 

Apex Legends wymagania rekomendowane

 

Apex Legends wymagania rekomendowane

 

Gra nie zależy mocno od wydajnego CPU, stąd też lepszej jakości tekstur i FPS, powinniśmy szukać po stronie GPU i RAM. GeForce 970 i 8GB RAM powinny dać nam dobrą jakość rozgrywki w rozdzielczości 1980 x 1080 pikseli. Gry strzelanki FPS online, świetnie pozwolą nam wykorzystać szerokokątny monitor ultra-wide. W trybie Battle Royale, możemy nawet uzyskać pewną dozwoloną przewagę, dzięki szerszemu kątowi widzenia.

 

Monitor 144Hz do gier

 

Zakrzywiony monitor 144hz

 

Wymagania sprzętowe Apex Legends Online są na tyle niskie, że można pokusić się o grę w wyższych rozdzielczościach niż Full HD. Graliśmy na zestawie wyposażonym w procesor AMD Ryzen 3600 oraz grafikę Nvidia GeForce 1070 z 8GB VRAM. Przy rozdzielczości 1440p nasz monitor gamingowy Samsung C32HG7 wyświetlał regularnie 144hz. Więcej na temat tego typu monitorów, możecie przeczytać na naszym blogu. Dowiecie się tam także więcej na temat rodzajów martryc LCD, OLED oraz QLED. Komputery biznesowe, to obecnie dominacja ekranów IPS, sprzęt konsumencki to często tańsze matryce TN i VA.

kwi  06