Aktualności

mar15
Majkraft i Robloks skiny do gry

Skiny do Minecraft i gry Roblox

Gry Roblox i Minecraft, to pradziwy fenomem online. Nawet małe dzieci, często wpisujące ich nazwy z błędem, jako Majkraft, czy Robloks, grają w nie i szukają skórek w internecie. My sprzedajemy laptopy, także dla dzieci, stąd też przygotowaliśmy poradnik, gdzie znaleźć fajne skiny do Minecraft. Vito i Bella, to kanał Youtube, który polecamy wszystkim, chcącym osiągnąć wyższy poziom w grze. Niezależnie, czy grasz na poziomie Noob, czy Pro, liczy się dobra zabawa. Od nas dowiesz się jak wgrać skiny, co to Roblox+ i jak wykorzystać możliwości darmowej platformy Tynker.

mar  15
Więcej
mar14
Jak zrobić zrzut ekranu laptopa czy komputera

Screenshot: jak zrobić screena na laptopie czy komputerze?

Zrzut ekranu, znany także jako anglojęzyczny Screenshot, pozwala nam zapisać całą, aktualnie wyświetlaną zawartość Windows. Czasem potrzebuje tego infolinia techniczna, by pomóc zdiagnozować dany problem. Może się to przydać, gdy chcemy skopiować fragment strony z Internetu, czy przesłać ją dalej, jako fotografię. Nasz poradnik pokaże, jak zrobić screena na laptopie z Windows 10 oraz, gdzie znajdziemy zapisane pliki. Doradzimy co robić, jeżeli na naszej klawiaturze nie ma klawisza Print Screen, ani żadnej innej formy PrtScr. Pokażemy też, jak wykonać zrzut ekranu w systemie macOS oraz na obcojęzycznych klawiwaturach QWERTZ i AZERTY.

mar  14
Więcej
mar13
Jak wejść do Bios i go zaktualizować

Bios – jak wejść, włączyć i zaktualizować?

BIOS to podstawowy zbiór informacji każdego komputera, pozwalający na między systemem operacyjnym, a jego poszczególnymi podzespołami. Zwykle, nawet nie zauważamy jego istnienia, chyba że wymiany wymaga, podtrzymująca go bateria CMOS. Może on pracować w trybie UEFI i Legacy. Tu podpowiadamy jak wejść do BIOS Lenovo czy Asus, a także jak dokonać jego aktualizacji. Pamiętajmy, że każda płyta główna i model laptopa, to dedykowany firmware, który warto dokładnie sprawdzić na stronie producenta. Polecamy tutaj bezpłatny program diagnostyczny Speccy. Dzięki niemu poznamy pełne nazwy wszystkich komponentów komputera, a także ważne parametry użytkowe, jak temperatura procesora, czy szybkość pracy chłodzenia CPU.

mar  13
Więcej
mar12
Słuchawki bezprzewodowe dla graczy

Słuchawki gamingowe bezprzewodowe i na kabel

Słuchawki dla graczy, to jak wszystkie inne sprzęty gamingowe, najwyższa półka akcesoriów komputerowych. Tak jak fotel gamingowy, klawiatura, czy super czuła myszka, również sprzęt audio do gier, musi spełnić szereg specjalnych wymagań. Liczą się tutaj szybkość transmisji danych, stabilność połączenia oraz tłumienie zewnętrznych hałasów. Niezależnie, czy będą to słuchawki bezprzewodowe, czy na kabel, koniecznie muszą być wyposażone w mikrofon. Taki headset, pomoże osiągnąć przewagę w grach multiplayer, gdzie team czy klan danego gracza, może lepiej koordynować głosowo, wspólne osiąganie celów w grze. Pomocne będą tu serwery Twitch, Discord czy TeamSpeak. O portfela i serca graczy, walczą tutaj giganci e-sport, tacy jak firmy Razer, Logitech czy Corsair. Scrascom poleca słuchawki do laptopa, które pozwolą nam korzystać z multimediów, bez zakłócania spokoju innych osób.

mar  12
Więcej
mar11
Allegro laptopy i jak uniknąć oszustwa OLX

Laptopy Allegro i OLX na co uważać przy zakupie

Laptopy używane to jeden z najbardziej chodliwych towarów na Allegro, czy OLX. Łowcy okazji szukają najlepszych cen, niestety nieuczciwi sprzedawcy i oszuści, także nie zasypują gruszek w popiele. Doradzamy, jak nie kupić przysłowiowej "cegły" oraz nie dać się nabrać na "najmocniejszy procesor, do najnowszych gier" z 2012 roku. Check lista, którą prezentujemy, pozwoli nam uniknąć większości typowych błędów kupujących. Pamiętajmy, by widząc podejrzane aukcje, zgłaszać je administracji portali. Jeżeli już padliśmy ofiarą oszusta, nie wahajmy się zgłosić to jak najszybciej właściwym organom ściagania.

mar  11
Więcej
mar10
Monitor 144Hz do grania curved Samsung

Zakrzywiony monitor 144Hz do gier

Monitor 144Hz to nie tylko najnowszy krzyk komputerowej mody, ale także ulga dla oczu i prawdziwa przyjemność podczas elektronicznej rozrywki. W naszym artykule, porównujemy różne dostępne formaty ekranów Ultrawide oraz przyglądamy się ich użyteczności, w różnych zastosowaniach. Testujemy te monitory w naszych ulubionych grach: World of Tanks i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Oceniamy też, jaka karta graficzna jest realnie wymagana do komfortowej gry w 1440p. Czy zakrzywiony monitor 144Hz to rozwiązanie dla kazdego? Naszym zdaniem, każdy może znaleźć jakiś wariant takiego sprzętu, pasujący do typowych dla niego zastosowań. Dla jednego będzie to format 16:9, idealny do oglądania filmów, osoba edytujaca dokumenty i grafikę, doceni zalety układu 21:9. 

mar  10
Więcej
mar09
Dysk zewnętrzny SSD czy pendrive bootowalny

Pendrive czy dysk zewnętrzny SSD?

Z roku na rok, nasze komputery robią się coraz szybsze, przybywa danych i potrzebne są nam większe nośniki pamięci. W 2020 wymagania sprzętowe Windows 10, to już minimum 32GB na dane i aktualizacje. Stąd też, często wspomagamy się dodatkowymi magazynami, jak pendrive USB, czy dysk zewnętrzny. Podobnie, jak jest to w wypadku dysków systemowych, montowanych wewnątrz komputera, SSD jest wielokrotnie szybszy od napędu HDD. Z naszego artykułu można też dowiedzieć się, jak zrobić bootowalny pendrive Windows 10.

mar  09
Więcej
mar08
Program do czyszczenia komputera

Czyszczenie komputera z Windows 10

Przyszła wiosna, czas więc zabrać się za czyszczenie komputera po zimie. Paradoksalnie, dużą część roboty załatwi właśnie odkurzacz, jako że krytycznym dla pracy laptopa, czy stacjonarnego PC, jest czysty układ chłodzący. Pokażemy też sposoby jak pozbyć się niechcianych cyfrowych robaków oraz zwiększyć efektywność wykorzystania dysku SSD, czy pamięci RAM. Zadbany laptop czy komputer, to także okresowa defragmentracja dysku, a czasem wręcz czyszczenie rejestru Windows 10. Pamiętajcie, by każdą ingerencję w kluczowe funkcje systemu, poprzedzała jego pełna i aktualna kopia zapasowa.

mar  08
Więcej
mar07
Rosyjska klawiatura cyrylica język rosyjski

Klawiatura rosyjska z cyrylicą

Rosyjska klawiatura z cyrylicą jest używana przez około 300 milionów osób, w tym liczną populację Ukraińców w Polsce. Jej układ, jest co do zasady dodatkiem do typowego układu QWERTY US, używanego także w naszym kraju. Nie jest łatwo nabyć taki sprzęt, stąd też ciekawą opcją są laptopy poleasignowe Scrascom, gdzie bez dodatowych opłat możemy zaopatrzyć notebook w estetyczne naklejki pozwające wygodnie pisać i przeglądać strony w języku rosyjskim i ukraińskim.

mar  07
Więcej
mar06
Klawiatury mechaniczne

Klawiatura mechaniczna gamingowa czy bezprzewodowa?

Klawiatura mechaniczna to marzenie nie tylko gracza, ale także każdego użytkownika komputera, ceniącego znakomitą dokladność wpisywania nawet dłuższych tekstów. Te drogie, ciężkie i hałaśliwe urządzenia, szturmem zdobywają nasze domy, dając radość korzystania z technologii, która solidnością przypomina mechaniczny, szwajcarski zegarek. Na rynku występują różnorakie przełączniki do klawiatur mechanicznych, głównie firmy Cherry MX. Postaraliśmy się przetestować kilka dostępnych wariantów i przedsatawić rekomendacje dla różnych zastosowań. 

mar  06
Więcej