Aktualności

kwi21
PDF to Word i PDF to JPD konwerter

Konwerter PDF na JPG i zamiana PDF na Word

PDF i Word to najpopularniejsze obecnie formaty dokumentów tekstowych na świecie. Edytor tekstów MS Office służy do ich tworzenia, a Portable Document Format, do przekazywania dalej przez Internet i media elektroniczne. Posiadane przez format PDF zabezpieczenia, w tym nierzadko szyfrowanie DRM, znacznie utrudniają jego edycję. Oczywiście można kupić znakomity płatny program Adobe Acrobat Pro, dzięki ktoremu zamiana PDF na Word czy zmniejszenie rozmiaru pliku PDF będzie bajecznie proste. Na naszym blogu postaramy się tradycyjnie pokazać rozwiązania tańsze lub wręcz bezpłatne. Zwrócimy też uwagę, na pułapki na które możemy natknąć się w sieci Internet, jak na przykład zbierający od nas dane na handel "darmowy" antywirus Avast.

kwi  21
Więcej
kwi20
Serial Zniewolona VOD TVP i najlepsze seriale 2019

Zniewolona VOD TVP najlepsze seriale co obejrzeć?

Filmy i seriale 2019 podarowały nam wiele niezapomnianych przebojów. Wielką popularnością, nie tylko w Polsce, cieszy się obecnie ukraiński serial kostiumowy Zniewolona. Ta poruszająca histroria miłości i ograniczonej wolności osobistej, przypomniała nam brazylijski przebój z przed lat Niewolnica Isaura. Katerina Wierbicka wygląda i zachowuje się jak dama, ale jako chłopka pańszczyźniana, może być sprzedana, wraz z gruntem, czy wioską. W naszej pamięci żyje walka o emancypację niewolników, której epogeum była Wojna Secesyjna, gdzie starły się Północ-Południe USA. Nie zapominajmy jednak, że Cesarstwo Rosyjskie, dopiero w 1861 dało wolność ponad 25 milionom chłopów pańszczyźnianych. Na naszym blogu informacje, jak oglądać serial Zniewolona w serwisie VOD TVP.

kwi  20
Więcej
kwi17
YouTube filmy animowane Sąsiedzi, Reksio, Krecik

Sąsiedzi, Reksio, Krecik YouTube filmy animowane PRL

PRL nie był zdecydowanie najlepszym okresem w historii Polski. Pozostała jednak po tamtych czasach, pokaźna kolekcja kreskówek i filmów animowanych. Dzisiejsi czterdziestolatkowie, miło wspominają bajki z tamtych czasów. Reksio, Bolek i Lolek czy Krecik, byli kiedyś prawdziwym objawieniem. Także dziś, produkcje takie jak Sąsiedzi czy Wilk i Zając, mają znaczny walor edukacyjny i rozrywkowy. Na naszym blogu pokażemy jak za darmo oglądać te YouTube filmy po polsku. Z innych wpisów, możecie dowiedzieć się, jak zapisać filmy czy muzykę mp3 YouTube. Pokazujemy także bezpłatny i pełni funkcjonalny konwerter YT.

kwi  17
Więcej
kwi16
YouTube bajki Świnka Peppa i Strażak Sam po polsku

Świnka Peppa, Strażak Sam YouTube bajki dla dzieci po polsku

Bajki dla dzieci, to dobra forma spędzenia czasu podczas przymusowego pobytu w domu w ramach kwarantanny Covid-19. Serwis internetowy YouTube bajki, to sposób na w pełni darmowe i całkowicie legalne oglądanie nieśmiertelnych polskich hitów jak Reksio, Bolek i Lolek czy Porwanie Baltazara Gąbki. Młodsze dzieci to widownia seriali Świnka Peppa, Tomek i Przyjaciele czy Smerfy. Bajki dla dziewczynek, to przede wszystkim Masza i Niedźwiedź. Chłopcy docenią przygody jakie codziennie przeżywa bohaterski Strażak Sam. Na naszym blogu podajemy także informacje, jak pobrać film z YT, by oglądać go także offline, bez dostępu do internetu.

kwi  16
Więcej
kwi15
Rozdzielczość Full HD czy 4K

Rozdzielczość 4K vs Full HD 1920x1080 piksele

Ekrany LCD otaczają nas z każdej strony. Nie musi to być telewizor UHD, taki ekran zawiera obecnie każda kuchenka mikrofalowa, pralka a często nawet lodówka. Rozdzielczość ekranu, to wraz z częstotliwością odświeżania, jeden z najważniejszych parametrów oceny wyświetlaczy. W naszym wpisie na blogu porównamy technologie CRT i LCD. Zobaczymy, czym różni się HD Ready, od Full HD. Sprawdzimy także, dlaczego format 1080p jest prawie dwókrotnie przyjemniejszy w oglądaniu niż 1080i. Spróbujemy też pobawić się w przeliczenia, piksele na cm i odwrotnie. Z góry ostrzegamy, że nie jest to tak oczywiste jak zamienić anglosaskie cale na centymetry. 

kwi  15
Więcej
kwi14
Microsoft Surface czy iPad Pro?

iPad Pro czy tablet z Windows Microsoft Surface?

Rewolucyjny tablet iPad jest z nami już 10 lat, dokładnie od kwietnia 2010 roku. Chociaż analitycy wróżyli, że szybko wyprze on z rynku tradycyjne laptopy i ultrabooki, stało się dokładnie odwrotnie. Był czas, gdy każdy producent musiał mieć swój tablet. Huawei, Sony, Samsung, HP czy Lenovo, prześcigały się, oferując tak naprawdę bardzo zbliżone produkty. Do walki pomiędzy platfomami iOS i Android, dołączył także Microsoft. Po porażce miariażu z firmą Nokia i Windows Mobile, rodzina Microsoft Surface, to bardzo udany sprzęt, który odniósł znaczny sukces rynkowy. Podczas gdy ogólnie sprzedaż tabletów maleje, tablet z Windows zapewnia możliwość pracy nie gorszą niż na pełnowymiarowym komputerze PC. Surface Pro i Surface Book są też dostępne znacznie taniej, jako komputery poleasingowe klasy A+, z licencjonowanym Windows 10 Pro.

kwi  14
Więcej
kwi10
Kino WP Pilot i najlepsze filmy 2019

Najlepsze filmy 2019 w serwisie Kino WP Pilot

Filmy VOD przestały już być zjawiskiem niszowym. Podobnie jak profesjonalny boks, czy walki UFC, widzowie płacą za jednorazowy dostęp do interesującego ich materiału. Przewaga usługi Kino WP Pilot, nad projektami typu CDA, czy nawet Netflix i HBO, to najnowsze hity kinowe. Dziś, w Wielki Piątek 10.04 o 20.00, widzowie tej platformy będą mogli zobaczyć najlepszy film 2019 roku - Parasite. To dzieło koreańskiego reżysera Bong Joon-Hoo, pokonało najnowsze filmy Quentina Tarantino, Martina Scorsese oraz wspaniałego Jokera. Najlepsze filmy dostępne są w WP Pilot w bardzo atrakcyjnej cenie. Więcej informacji, na naszym blogu.

kwi  10
Więcej
kwi09
Tablet graficzny Wacom czy Huion

Jaki tablet graficzny do rysowania? Wacom czy Huion?

Myszka komputerowa świetnie sprawdza się w grach i przy kilkaniu w ikony, nie daje nam jednak dokładności niezbędnej podczas rysowania. Tablet graficzny, to kombinacja czułej powierzchni i pióra dotykowego. Pozwala on nam, by grafika komputerowa powstawała z naturalnym uczuciem kontroli nad narzędziem twórczym. Rezonans magnetyczny, który wykorzystuje tablet Wacom czy Huion, pozwala pracować rysikowi bez baterii. Działa to więc inaczej niż aktywne pióro Apple Pencil czy Microsoft Surface Pen. Pokażemy na blogu jak zorganizować rysowanie krok po kroku. Jaki wybrać tablet dla początkującego, a jaki z wyświetlaczem graficznym. Poruszymy też szeroki temat, jaki stanowi tablet dla dzieci.

 

kwi  09
Więcej
kwi08
YouTube filmy i muzyka ściąganie z YT

Ściąganie z YT mp4 YouTube filmy za darmo

Wielkanoc już blisko, a końca kwarantanny wirusa Covid-19 na razie nie widać na horyzoncie. Wszyscy staramy się wykonywać nasze obowiązki zdalnie, mamy jednak znacznie więcej czasu na rozrywkę w domu. Na naszym blogu opisywaliśmy już serwisy VOD CDA, Netflix czy HBO GO. Zaproponowaliśmy darmowy YT konwerter i kombajn multimedialny VLC. Dziś skupiamy się na firmacie MP4. Wideo w nim zapisane, natywnie pasuje do urządzeń marki Apple, jak iPad czy iPhone. Przypominamy też, że pobierane z Youtube muzyka i filmy, mogą być przez nas wykorzystane, wyłącznie na własny użytek. Zabronione jest jakiekolwiek udostępnianie tych treści, czy to poprzez protokoły torrent, FTP czy inne połączenia sieciowe. 

kwi  08
Więcej
kwi07
Efilmy online i Ekino TV za darmo

Ekino TV i eFilmy online za darmo vs. CDA.pl

Kwarantanna Covid-2019 sprawia, że spędzamy znacząco więcej czasu w Internecie. Operatorzy jak Netia, czy UPC, mają problem, by zapewnić odpowiednią przepustowość łączy. Serwery Netflix i HBO GO mają problem z obsłużeniem wzmożonego ruchu widzów. Rośnie także biznes naszego wrocławskiego operatora CDA.pl, za którego sukces trzymamy kciuki. Dziś bierzemy pod lupę pirackie serwisy Ekino TV i eFilmy. Czy naprawdę obejrzymy tam najnowsze filmy i seriale, za darmo i bez limitów? Z góry możemy zagwarantować, że będzie śmiesznie. Bo przecież Dżentelmeni, brytyjska komedia, którą nakręcił Guy Ritchie, to nie nie Dżentelmeni i wieśniacy? Napewno?

kwi  07
Więcej