Aktualności

maj04
Wzmacniacz WiFi czy repeater WiFi Powerline

Jaki wybrać wzmacniacz WiFi? A może repeater czy powerline?

Sieć bezprzewodowa, to obecnie podstawowy element wyposażenia biura czy mieszkania. Problem zaczyna się, gdy ściany i stropy blokują sygnał, który potrzebny jest nam w dalej położonych pomieszczeniach. Przyda nam się wówczas wzmacniacz WiFi. Ten niewielki repeater radiowy, wzmocni i przekaże dalej sygnał generowany przez router WiFi. W większych domach warto wykorzystać wzmacniacz sygnału WiFi, działający w oparciu o system Mesh. Niektórzy docenią także Powerline, który może przekazać sygnał sieciowy poprzez standardową instalację elektryczną. Uzyskany w ten sposób transfer danych może być jednak niezadowalajacy by oglądać Netflix 4K czy grać w gry online. Pokażemy też, jak wykorzystać posiadany już stary router jako wzmacniacz WiFi.

maj  04
Więcej
maj03
HBO GO cennik w Polsce 2020

Ile kosztuje HBO program TV i HBO GO cena 2020?

Program HBO zadebiutował w Polsce w 1996 i od początku postawił bardzo wysoko poprzeczkę dla elektronicznej rozrywki. Produkcje własne, takie jak brawurowe seriale Sex w wielkim mieście, czy Prawo ulicy, przechodziły momentalnie do klasyki gatunku. Najnowsze produkcje są jeszcze bardziej spektakularne, jak na przykład wspaniała Gra o tron. Czarnobyl, serial z 2019 pokazał nam katastrofę elektrowni atomowej z 1986 roku, w zupełnie nowym świetle. Na naszym blogu piszemy ile kosztuje korzystanie z HBO GO. Porównujemy też konkurencyjną ofertę Amazon Prime i Netflix, filmy których konkurują z produkcjami własnymi HBO GO. Cennik obejmuje tutaj także 3 kanały filmowe, stąd też naszym zdaniem, jest to bardzo interesująca oferta. 

maj  03
Więcej
kwi29
Czarnobyl serial HBO online i inne seriale

Gdzie oglądać Czarnobyl serial online i najlepsze seriale HBO?

Reaktor jądrowy ulega 26.04.1986 awarii w elekrowni atomowej Czernobyl. Serial HBO pod tym samym tytułem pokazuje nam tą historię, w sześciu dramatycznych, i trzymających w napięciu odcinkach. Dziś na naszym blogu piszemy, gdzie można obejrzeć online ten, i inne, najlepsze seriale HBO. Takie hity jak Rodzina Soprano, Westworld czy wspaniała Gra o Tron, na długo pozostają w pamięci widzów. Scrascom jak zawsze szuka tanich rozwiązań, o możliwie najlepszym stosunku ceny do jakości. Stąd też, zarówno Prawo Ulicy, jak i Czarnobyl, można obejrzeć na dowolnym laptopie czy telewizorze smart, chociażby w serwisie CDA.pl. Jeżeli interesuje nas najwyższej jakości obraz 4K i technologia HDR, możemy zakupić te produkcje HBO także na płytach Blu-Ray.

kwi  29
Więcej
kwi28
Gry multiplayer Wolfenstein Youngblood

Wolfenstein Youngblood i gry strzelanki na Zamku Wolfenstein

Pandemia Covid-19, to czas by odświeżyć sobie nasze ulubione gry komputerowe. Jeżeli kogoś pasjonuje, tak jak nas, II Wojna Światowa i ceni dobre gry wojenne, polecamy serię Wolfenstein. Chociaż ta, zasłużona dla komputerowej rozrywki franczyza, ma już prawie 40 lat, ciągle się rozwija. Wolfenstein Youngblood wyszedł już daleko za ramki gry strzelanki. Za oknem mamy lata 80, gdzie ciągle panuje III Rzesza. I zamiast wiele rozmyślać, jak bohaterowie serialu Człowiek z wysokiego zamku, siostry Blazkowicz po prostu rozwalają wroga. Fanów znakomitej gry multiplayer Wolfenstein Enemy Territory ucieszy zapewne wiadomość, że projekt ET:Legacy ciągle rozwija jej klienta i serwery Open Source.

kwi  28
Więcej
kwi27
Jak wyłączyć aktualizacje Window 10 i usunąć KB4549951

Aktualizacja KB4549951 Windows 10 powoduje problemy: jak ją usunąć?

Regularne aktualizacje Windows 10 powodują, że jest to bezpieczny i popularny system operacyjny. Niestety czasami programiści Microsoft wypuszczają na rynek nie do końca dopracowane łaty, które powodują nieporządane efekty uboczne. Ostatnia aktualizacja KB4549951 dla wersji Windows 10 1903 i 1906 przyczyniła wielu użytkownikom sporo problemów. BSOD, czyli niebieski ekran śmierci systemu, często wyświetla liczne błędy. Użytkownicy raportują problemy z działaniem Bluetooth, Wi-Fi, WLAN oraz zarządzaniem energią, przez laptopy różnych firm. Na naszym blogu piszemy, jak dokonać odpowiedniego zgłoszenia na Support Microsoft. Epidemia Covid-19 spowodowała, że do odwołania będą wypuszczane jedynie krytyczne łaty bezpieczeństwa dla Windows. Stąd też na blogu Scrascom piszemy, jak ręcznie usunąć aktualizację KB4549951. Aby nie wróciła ona automatycznie na nasz komputer, radzimy także jak całkowicie wyłączyć aktualizacje Windows 10.

kwi  27
Więcej
kwi25
HDMI czy DisplayPort jak podłączyć laptop do telewizora

DisplayPort czy HDMI: jak podłączyć laptopa do telewizora?

Telewizor Smart czy projektor laserowy zamienią nasz laptop w centrum kina domowego. Dzięki wysokiej przepustowości DisplayPort czy HDMI 2.1, możemy przekazać z laptopa obraz UHD 4K także w technologii HDR i Dolby Vision. To co będzie nam potrzebne to odpowiedni kabel DisplayPort lub przejściówka HDMI. Na naszym blogu napiszemy także jak podłączyć do telewizora laptopa bez HDMI. Poradzimy też co zrobić, gdy nasz starszy odbiornik TV posiada jedynie analogowe złącze SCART. Pomożemy też rozpoznać rożne standardy łącza DP. Ważne, by kupić właściwy kabel HDMI czy DisplayPort, nie myląc do na przykład z mniejszym łączem MiniDP.

kwi  25
Więcej
kwi24
Przyspieszanie komputera i laptopa

Jak przyspieszyć komputer i laptopa?

Dzisiejsza elektronika jest produkowana dla krótkiego, dwu lub trzyletniego cyklu życiowego. Komputery PC i laptopy, można jednak w różnym zakresie modernizować. Dziś na naszym blogu, doradzimy jak przyspieszyć laptopa i komputer stacjonarny. Chociaż najlepszą robotę zrobi dla nas dysk SSD, warto też wykonać czyszczenie systemu i rozważyć podkręcanie procesora i karty graficznej. Entuzjaści docenią eGPU, jednak zewnętrzna karta graficzna, to nie jest rozwiązanie na każdą kieszeń. Okazuje się też, że Windows 10 będzie działał lepiej na słabszym komputerze, niż jego pradziadek Windows XP. Wiadomo też, że laptopy bizensowe Dell czy Lenovo ThinkPad, pozwalają nam czasem nawet na wymianę procesora. Więcej na naszym blogu Scrascom.

kwi  24
Więcej
kwi22
Xiaomi Mi9 czy Xiaomi Mi 10 Note z Android 10

Xiaomi Mi9 z Android 10 versus Xiaomi Mi Note 10

Smartfony i flagowce Android i iOS, co roku toczą walkę o najwydajnieszy i najlepiej sprzedający się na rynku telefon komórkowy. Rok 2019, przyniósł premiery wielu bardzo wydajnych modeli, spośród których najwięcej emocji wywołał iPhone Killer Xiaomi Mi 9. Ten wyceniony poniżej 2000 zł smartfon, wyposazony został w najpotężniejszy wówczas na rynku, procesor Qualcomm Snapdragon 855. Do tego czytnik odcisków palców w ekranie i NFC. Były też wady, jak port USB type C, z szybkoscią jedynie 2.0 oraz niedostępne złącze słuchawkowe mini jack. Dziś na blogu porównujemy opłacalność Mi9 do nowej propozycji Xiaomi Mi Note 10. Te dwa smartfony dzieli mniej niż rok, powstały jednak w oparciu o zupełnie inne założenia marketingowe. 

kwi  22
Więcej
kwi21
PDF to Word i PDF to JPD konwerter

Konwerter PDF na JPG i zamiana PDF na Word

PDF i Word to najpopularniejsze obecnie formaty dokumentów tekstowych na świecie. Edytor tekstów MS Office służy do ich tworzenia, a Portable Document Format, do przekazywania dalej przez Internet i media elektroniczne. Posiadane przez format PDF zabezpieczenia, w tym nierzadko szyfrowanie DRM, znacznie utrudniają jego edycję. Oczywiście można kupić znakomity płatny program Adobe Acrobat Pro, dzięki ktoremu zamiana PDF na Word czy zmniejszenie rozmiaru pliku PDF będzie bajecznie proste. Na naszym blogu postaramy się tradycyjnie pokazać rozwiązania tańsze lub wręcz bezpłatne. Zwrócimy też uwagę, na pułapki na które możemy natknąć się w sieci Internet, jak na przykład zbierający od nas dane na handel "darmowy" antywirus Avast.

kwi  21
Więcej
kwi20
Serial Zniewolona VOD TVP i najlepsze seriale 2019

Zniewolona VOD TVP najlepsze seriale co obejrzeć?

Filmy i seriale 2019 podarowały nam wiele niezapomnianych przebojów. Wielką popularnością, nie tylko w Polsce, cieszy się obecnie ukraiński serial kostiumowy Zniewolona. Ta poruszająca histroria miłości i ograniczonej wolności osobistej, przypomniała nam brazylijski przebój z przed lat Niewolnica Isaura. Katerina Wierbicka wygląda i zachowuje się jak dama, ale jako chłopka pańszczyźniana, może być sprzedana, wraz z gruntem, czy wioską. W naszej pamięci żyje walka o emancypację niewolników, której epogeum była Wojna Secesyjna, gdzie starły się Północ-Południe USA. Nie zapominajmy jednak, że Cesarstwo Rosyjskie, dopiero w 1861 dało wolność ponad 25 milionom chłopów pańszczyźnianych. Na naszym blogu informacje, jak oglądać serial Zniewolona w serwisie VOD TVP.

kwi  20
Więcej