Aktualności

mar31
W polityce, w kosmosie i nauce Lenovo ThinkPad

Lenovo ThinkPad w kosmosie, nauce i w polityce

Laptopy biznesowe Lenovo ThinkPad to prawdziwa klasyka gatunku. Ta niezwykle wytrzymała konstrukcja została opracowana przez amerykański koncern IBM i wykupiona w 2005 przez Lenovo. ThinkPady świetnie sprawdzają się w kosmosie, podczas misji NASA. ONZ używa ich podczas misji pokojowej oraz w polityce zagranicznej. Najlepsze materiały i najnowsze technologie mają swoją cenę. Na szczęscie, w Scrascom są dostępne jako tanie laptopy poleasingowe, do tego z legalnym Windows 10 Pro, w cenie notebooka. Więcej o historii tej unikalnej marki na naszym blogu.

mar  31
Więcej
mar30
Symulator farmy Farming Simulator 2019

Farming Simulator – symulator farmy i inne gry 2020

Wiejskie życie, to marzenie wielu z nas. Zapewne ma to mało wspólnego, z realiami życia polskiego rolnika. Farming Simulator 2019, pozwala nam posmakować uroków prowadzenia traktora czy kombajnu. Będziemy też mogli planować uprawy i kontrolować przychody generowane przez gospodarstwo rolne. Sumulator farmy, to stosunkowo mało egzotyczna gra, podobnie jak Euro Truck Simulator 2. Poszukiwaczy bardziej abstrakcyjnej rozrywki, ucieszy zapewne możliwość wcielenia się w szaloną japońską uczennicę. Yandere Simulator to pozycja dla widzów dorosłych, podczas gdy Gimper Simulator 3 to polska produkcja dla miłośników zwariowanego poczucia humoru. Jeżeli mało Wam będzie naszych propozycji, Internet pozwoli znaleźć także symulator jazdy samochodem, kozy, policji, siłowni czy budowania komputera PC.

mar  30
Więcej
mar29
Faktura VAT marża, faktura bez VAT i proforma

FV 23% a faktura VAT marża i faktura bez VAT

Faktura VAT marża i faktura bez VAT, to formy dokumentów księgowych, które zdarzają się pośród tych, wystawianych przez podmioty sprzedające komputery poleasingowe. Są kategorie nabywców, dla których jest to w pełni neutralne. Płatnik VAT jednak, może nie osiągnąć w takiej sytuacji pełnych benefitow, w zakresie zaliczenia takiej transakcji, w koszty prowazenia działalności gospodarczej. Przyglądamy się też pojęciu "gwarancja rozruchowa". Przypominamy też, że Scrascom wystawia wyłącznie pełne faktury VAT ze stawką 23% podatku PTU. Na nasze komputery i laptopy poleasingowe, wystawiana jest roczna (lub krótsza, dla produktów kategorii outlet) gwarancja pisemna, realizowania poprzez strukturę serwisową Scrascom Sp. z o.o.

mar  29
Więcej
mar28
YT konwerter YouTube muzyka do mp3

Konwerter YT: mp3 z YouTube muzyka

Pisaliśmy już na blogu Scrascom, jak pobierać filmy i muzykę z YouTube. Dziś bierzemy na tapetę konwerter YT, czyli narzędzie, które pozwoli wyizolować ścieżkę audio z pobranego filmiku. Oczywiście wyszukujemy dla Was wyłącznie rozwiązania darmowe, bez ukrytych kosztów i dopłat. Sprawdzimy jak sprawdzi się jako konwerter YouTube Downloader. Pokażemy jak wykorzystać odtwarzacz multimedialny VLC do konwersji plików audio i wideo. Narzędzie to pozwoli nam uzyskać się tylko muzykę mp3, ale także bezstratne formaty OGG i VLC. 

mar  28
Więcej
mar27
Netflix filmy i seriale cena 2020 w Polsce

Ile kosztują Netflix filmy i seriale – cena w Polsce 2020

Epidemia koronawirusa, to zwiększony ruch w Internecie, ale także rozkwit popularności serwisów takiech jak HBO Go czy Netflix. Filmy i seriale na tej platformie, jak Wiedźmin, czy House of Cards, przyciągają przed telewizory miliony Polaków. Badamy, ile to obecnie kosztuje. Sprawdzamy także nowe, wprowadzone w lutym 2020, taryfy Netflix Mobile. Pozwalają one korzystać z pełnej zawartości serwisu, wyłącznie na urządzeniach mobilnych, jak tablet, czy telefon komókowy. Niestety w Polsce nie działa już miesięczny okres próbny, podczas którego mogliśmy oglądać Netflix za darmo. Piractwo i handel "kontami testowymi" na Allegro i w innych serwisach, sprawiły, że operator zamknął to okno możliwości dla polskich klientów.

mar  27
Więcej
mar26
WP poczta jak odzyskać hasło?

Jak odzyskać hasło do WP poczta?

Poczta elektroniczna, to jedno z kluczowych narzędzi, potrzebne do efektywnego funkcjonowania we współczesnym świecie. Przy zakupie nowego komputera, czy laptopa, często okazuje się, że nie pamiętamy hasła do serwisu e-mail. Dziś pokażemy krok po kroku, jak odzyskać hasło, na przykładzie WP Poczta, popularnego serwisu, oferowanego przez portal Wirtualna Polska. Spróbujemy jednak najpierw, zrobić eksport zakładek i haseł ze starego systemu Windows. Przyjrzyjmy się też, jak działa oprogramowanie zarządzające hasłami, na przykładzie aplikacji LastPass. Poczta WP umożliwia łatwe odzyskanie hasła, pod warunkiem, że mamy dostęp do awaryjnego adresu e-mail lub numeru telefonu, ktore podaliśmy przy rejestracji. Więcej w naszym artykule, na blogu Scrascom.

mar  26
Więcej
mar25
Ładowarka bezprzewodowa Samsung i iPhone

Ładowarka indukcyjna Samsung i iPhone

Ładowanie bezprzewodowe, chociaż na pozór niesamowite, jest z nami już ponad 100 lat. Eksperymenty geniusza i wynalazcy, Nikola Tesla, dowiodły, że można przekazywać energię elektryczną, na znacznie większe odległości. Ładowarka indukcyjna Samsung czy Apple, to urządzenia stosunkowo drogie, proponujemy więc, bardziej rozsądne kosztowo rozwiązania. Szybkie ładowanie, Qualcomm Quick Charge, to także uchwyt magnetyczny do samochodu i ładowarka zasilana poprzez gniazdo zapalniczki 12V. Indukcja magnetyczna, to także kuchnia i płyta grzewcza, tak więc ta technologia, wynaleziona w 1831 przez Faradaya, otacza nas ze wszystkich stron.

mar  25
Więcej
mar24
RTS Call of War 1942 i najlepsze gry strategiczne

Call of War i najlepsze gry strategiczne PC

Epidemia Covid-19, zamknęła nas w domach, warto więc znaleźć sobie rozsądne zajęcie. Kiedy skończy się nam już praca zdalna w domu, zostają nam filmy, książki i gry komputerowe. Niektórym, podobają się strzelanki FPS, typu Doom czy Quake 2, my jednak preferujemy gry strategiczne na PC. Jako fani historii, a w szczególności okresu II Wojny Światowej, cenimy sobie zarówno serie Call of War, Call of Duty oraz Battlefield 1942. Tamten przełomowy rok, przyniósł nam rozwiązania konfliktu, aż na trzech teatrach zmagań: El Alamein i klęska Afrika Korps w Afryce, Bitwa o Midway i kocioł w Stalingradzie. Wtedy też, aktywnie rozwijał się Ruch Oporu w Polsce, poprzez Armię Krajową i NSZ - Narodowe Siły Zbrojne. Dla nas najlepsze gry strategiczne to gry RTS (Real Time Strategy). Osoby ceniące spokojniejszą rozgrywkę, mogą wybrać strategie turowe, chociażby słynną kosmiczną Ogame.

mar  24
Więcej
mar23
Portal Librus i Epodreczniki a nauka w domu

Lekcje zdalne, czyli Epodręczniki i Librus do nauki w domu

Nauka w domu, to konieczność, spowodowana epidemią koronawirusa Covid-19. Ministerstwo Edukacji Narodowej, zdecydowało, że uczniowie mogą być kształceni i oceniani zdalnie, podczas trwania kwarantanny. Portal Librus i Epodreczniki, to narzędzia olnline, dostępne zarówno uczniom, jak i rodzicom. My sprawdzamy, jaki sprzęt jest potrzebny do nauki online. Pomagamy pobrać niezbędny Adobe Flash Player. Sugerujemy także, laptopy poleasingowe, jako tani sposób na budowę domowego stanowiska do nauki zdalnej. Po zakończeniu epidemii, taki laptop może przydać się do dalszej nauki i zabawy, nie rujnując domowego budżetu.

mar  23
Więcej
mar22
FB Messenger na komputer

FB 2020 - Logowanie do Facebook Messenger na komputer

FB -  tak skrótowo nazywamy Facebook. Logowanie oraz opis instalacji, jego aplikacji na komputer: wszytko to wyjaśniamy w tym wpisie na blogu Scrascom. To częste pytania jakie, otrzymujemy od osób, nabywających u nas komputery i laptopy poleasingowe. Konto Microsoft, które da nam dostęp, także do MS Office, OneDrive czy Skype, będzie niezbędne, by sciągnąć aplikację Messenger na komputer. Prezentujemy także zalety, jaki ma uwierzytelnianie dwuskładnikowe, stosowane często, nie tylko przez banki, ale także Apple ID, czy Gmail. Pokażemy także, jak ustawić tryb ciemny Messenger, króry oszczędza zarówno baterie urządzenia, jak i wzrok użytkownika komputera. 

mar  22
Więcej