Aktualności

kwi27
Jak wyłączyć aktualizacje Window 10 i usunąć KB4549951

Aktualizacja KB4549951 Windows 10 powoduje problemy: jak ją usunąć?

Regularne aktualizacje Windows 10 powodują, że jest to bezpieczny i popularny system operacyjny. Niestety czasami programiści Microsoft wypuszczają na rynek nie do końca dopracowane łaty, które powodują nieporządane efekty uboczne. Ostatnia aktualizacja KB4549951 dla wersji Windows 10 1903 i 1906 przyczyniła wielu użytkownikom sporo problemów. BSOD, czyli niebieski ekran śmierci systemu, często wyświetla liczne błędy. Użytkownicy raportują problemy z działaniem Bluetooth, Wi-Fi, WLAN oraz zarządzaniem energią, przez laptopy różnych firm. Na naszym blogu piszemy, jak dokonać odpowiedniego zgłoszenia na Support Microsoft. Epidemia Covid-19 spowodowała, że do odwołania będą wypuszczane jedynie krytyczne łaty bezpieczeństwa dla Windows. Stąd też na blogu Scrascom piszemy, jak ręcznie usunąć aktualizację KB4549951. Aby nie wróciła ona automatycznie na nasz komputer, radzimy także jak całkowicie wyłączyć aktualizacje Windows 10.

kwi  27
Więcej
kwi25
HDMI czy DisplayPort jak podłączyć laptop do telewizora

DisplayPort czy HDMI: jak podłączyć laptopa do telewizora?

Telewizor Smart czy projektor laserowy zamienią nasz laptop w centrum kina domowego. Dzięki wysokiej przepustowości DisplayPort czy HDMI 2.1, możemy przekazać z laptopa obraz UHD 4K także w technologii HDR i Dolby Vision. To co będzie nam potrzebne to odpowiedni kabel DisplayPort lub przejściówka HDMI. Na naszym blogu napiszemy także jak podłączyć do telewizora laptopa bez HDMI. Poradzimy też co zrobić, gdy nasz starszy odbiornik TV posiada jedynie analogowe złącze SCART. Pomożemy też rozpoznać rożne standardy łącza DP. Ważne, by kupić właściwy kabel HDMI czy DisplayPort, nie myląc do na przykład z mniejszym łączem MiniDP.

kwi  25
Więcej
kwi24
Przyspieszanie komputera i laptopa

Jak przyspieszyć komputer i laptopa?

Dzisiejsza elektronika jest produkowana dla krótkiego, dwu lub trzyletniego cyklu życiowego. Komputery PC i laptopy, można jednak w różnym zakresie modernizować. Dziś na naszym blogu, doradzimy jak przyspieszyć laptopa i komputer stacjonarny. Chociaż najlepszą robotę zrobi dla nas dysk SSD, warto też wykonać czyszczenie systemu i rozważyć podkręcanie procesora i karty graficznej. Entuzjaści docenią eGPU, jednak zewnętrzna karta graficzna, to nie jest rozwiązanie na każdą kieszeń. Okazuje się też, że Windows 10 będzie działał lepiej na słabszym komputerze, niż jego pradziadek Windows XP. Wiadomo też, że laptopy bizensowe Dell czy Lenovo ThinkPad, pozwalają nam czasem nawet na wymianę procesora. Więcej na naszym blogu Scrascom.

kwi  24
Więcej
kwi22
Xiaomi Mi9 czy Xiaomi Mi 10 Note z Android 10

Xiaomi Mi9 z Android 10 versus Xiaomi Mi Note 10

Smartfony i flagowce Android i iOS, co roku toczą walkę o najwydajnieszy i najlepiej sprzedający się na rynku telefon komórkowy. Rok 2019, przyniósł premiery wielu bardzo wydajnych modeli, spośród których najwięcej emocji wywołał iPhone Killer Xiaomi Mi 9. Ten wyceniony poniżej 2000 zł smartfon, wyposazony został w najpotężniejszy wówczas na rynku, procesor Qualcomm Snapdragon 855. Do tego czytnik odcisków palców w ekranie i NFC. Były też wady, jak port USB type C, z szybkoscią jedynie 2.0 oraz niedostępne złącze słuchawkowe mini jack. Dziś na blogu porównujemy opłacalność Mi9 do nowej propozycji Xiaomi Mi Note 10. Te dwa smartfony dzieli mniej niż rok, powstały jednak w oparciu o zupełnie inne założenia marketingowe. 

kwi  22
Więcej
kwi21
PDF to Word i PDF to JPD konwerter

Konwerter PDF na JPG i zamiana PDF na Word

PDF i Word to najpopularniejsze obecnie formaty dokumentów tekstowych na świecie. Edytor tekstów MS Office służy do ich tworzenia, a Portable Document Format, do przekazywania dalej przez Internet i media elektroniczne. Posiadane przez format PDF zabezpieczenia, w tym nierzadko szyfrowanie DRM, znacznie utrudniają jego edycję. Oczywiście można kupić znakomity płatny program Adobe Acrobat Pro, dzięki ktoremu zamiana PDF na Word czy zmniejszenie rozmiaru pliku PDF będzie bajecznie proste. Na naszym blogu postaramy się tradycyjnie pokazać rozwiązania tańsze lub wręcz bezpłatne. Zwrócimy też uwagę, na pułapki na które możemy natknąć się w sieci Internet, jak na przykład zbierający od nas dane na handel "darmowy" antywirus Avast.

kwi  21
Więcej
kwi20
Serial Zniewolona VOD TVP i najlepsze seriale 2019

Zniewolona VOD TVP najlepsze seriale co obejrzeć?

Filmy i seriale 2019 podarowały nam wiele niezapomnianych przebojów. Wielką popularnością, nie tylko w Polsce, cieszy się obecnie ukraiński serial kostiumowy Zniewolona. Ta poruszająca histroria miłości i ograniczonej wolności osobistej, przypomniała nam brazylijski przebój z przed lat Niewolnica Isaura. Katerina Wierbicka wygląda i zachowuje się jak dama, ale jako chłopka pańszczyźniana, może być sprzedana, wraz z gruntem, czy wioską. W naszej pamięci żyje walka o emancypację niewolników, której epogeum była Wojna Secesyjna, gdzie starły się Północ-Południe USA. Nie zapominajmy jednak, że Cesarstwo Rosyjskie, dopiero w 1861 dało wolność ponad 25 milionom chłopów pańszczyźnianych. Na naszym blogu informacje, jak oglądać serial Zniewolona w serwisie VOD TVP.

kwi  20
Więcej
kwi17
YouTube filmy animowane Sąsiedzi, Reksio, Krecik

Sąsiedzi, Reksio, Krecik YouTube filmy animowane PRL

PRL nie był zdecydowanie najlepszym okresem w historii Polski. Pozostała jednak po tamtych czasach, pokaźna kolekcja kreskówek i filmów animowanych. Dzisiejsi czterdziestolatkowie, miło wspominają bajki z tamtych czasów. Reksio, Bolek i Lolek czy Krecik, byli kiedyś prawdziwym objawieniem. Także dziś, produkcje takie jak Sąsiedzi czy Wilk i Zając, mają znaczny walor edukacyjny i rozrywkowy. Na naszym blogu pokażemy jak za darmo oglądać te YouTube filmy po polsku. Z innych wpisów, możecie dowiedzieć się, jak zapisać filmy czy muzykę mp3 YouTube. Pokazujemy także bezpłatny i pełni funkcjonalny konwerter YT.

kwi  17
Więcej
kwi16
YouTube bajki Świnka Peppa i Strażak Sam po polsku

Świnka Peppa, Strażak Sam YouTube bajki dla dzieci po polsku

Bajki dla dzieci, to dobra forma spędzenia czasu podczas przymusowego pobytu w domu w ramach kwarantanny Covid-19. Serwis internetowy YouTube bajki, to sposób na w pełni darmowe i całkowicie legalne oglądanie nieśmiertelnych polskich hitów jak Reksio, Bolek i Lolek czy Porwanie Baltazara Gąbki. Młodsze dzieci to widownia seriali Świnka Peppa, Tomek i Przyjaciele czy Smerfy. Bajki dla dziewczynek, to przede wszystkim Masza i Niedźwiedź. Chłopcy docenią przygody jakie codziennie przeżywa bohaterski Strażak Sam. Na naszym blogu podajemy także informacje, jak pobrać film z YT, by oglądać go także offline, bez dostępu do internetu.

kwi  16
Więcej
kwi15
Rozdzielczość Full HD czy 4K

Rozdzielczość 4K vs Full HD 1920x1080 piksele

Ekrany LCD otaczają nas z każdej strony. Nie musi to być telewizor UHD, taki ekran zawiera obecnie każda kuchenka mikrofalowa, pralka a często nawet lodówka. Rozdzielczość ekranu, to wraz z częstotliwością odświeżania, jeden z najważniejszych parametrów oceny wyświetlaczy. W naszym wpisie na blogu porównamy technologie CRT i LCD. Zobaczymy, czym różni się HD Ready, od Full HD. Sprawdzimy także, dlaczego format 1080p jest prawie dwókrotnie przyjemniejszy w oglądaniu niż 1080i. Spróbujemy też pobawić się w przeliczenia, piksele na cm i odwrotnie. Z góry ostrzegamy, że nie jest to tak oczywiste jak zamienić anglosaskie cale na centymetry. 

kwi  15
Więcej
kwi14
Microsoft Surface czy iPad Pro?

iPad Pro czy tablet z Windows Microsoft Surface?

Rewolucyjny tablet iPad jest z nami już 10 lat, dokładnie od kwietnia 2010 roku. Chociaż analitycy wróżyli, że szybko wyprze on z rynku tradycyjne laptopy i ultrabooki, stało się dokładnie odwrotnie. Był czas, gdy każdy producent musiał mieć swój tablet. Huawei, Sony, Samsung, HP czy Lenovo, prześcigały się, oferując tak naprawdę bardzo zbliżone produkty. Do walki pomiędzy platfomami iOS i Android, dołączył także Microsoft. Po porażce miariażu z firmą Nokia i Windows Mobile, rodzina Microsoft Surface, to bardzo udany sprzęt, który odniósł znaczny sukces rynkowy. Podczas gdy ogólnie sprzedaż tabletów maleje, tablet z Windows zapewnia możliwość pracy nie gorszą niż na pełnowymiarowym komputerze PC. Surface Pro i Surface Book są też dostępne znacznie taniej, jako komputery poleasingowe klasy A+, z licencjonowanym Windows 10 Pro.

kwi  14
Więcej