Aktualności

paź20
Laptopy dla dzieci

Laptop dla dzieci

Laptop dla dzieci, to wcale nie zawsze prosta zabawka. Obecna nauka zdalna, wymaga sprzętu, który poradzi sobie z obłsugą wideokonferencji. Ważna jest także, obsługa pakietu Microsoft Office. Dobrze, jeżeli będziemy mogli zagać w proste gry i obejrzeć filmy FullHD. Taki laptop edukacyjny, przyda się także w szeregu prac domowych. Kupiony jako biznesowy sprzęt poleasingowy, okaże się przyjazny, także dla kieszeni rodzica. Nie bez znaczenia są także waga i wytrzymałość takiego sprzętu. Mocne ultrabooki i laptopt dla dzieci, to także komputery Lenovo ThinkPad, posiadające wojskowy certyfikat odporności MIL-STD-810G

paź  20
Więcej
paź07
Jak sprawdzić parametry komputera?

Jak sprawdzić model laptopa i parametry komputera?

W wielu wypadkach, wcale nie jest oczywiste, jaki procesor czy karta graficzna funkcjonują w naszym komputerze PC czy laptopie. Dziś na blogu doradzamy więc, jak łatwo i efektywnie sprawdzić, jaki posiadamy model laptopa. Z naszego najnowszego wpisu, dowiecie się także, jak sprawdzić parametry komputera. Pomoże to zarówno wybrać dodatkowe komponenty, jak i określić, czy dalsze inwestowanie w dany laptop czy komputer, ma w ogóle sens. Zapraszamy do lektury i testowania swojego sprzętu.

paź  07
Więcej
wrz22
Gra na laptopa

Gry na laptopa

Laptop służy nam, nie tylko jako narzędzie do pracy zdalnej czy w podróży. Jest to także uniwersalne urządzenie rozrywkowe, które umożliwia nam przeglądanie Internetu, oglądanie filmów a także granie w proste gry. Dlaczego stawiamy na "proste" gry? Nie będziemy tutaj rozpisywać się na temat laptopów gamingowych. Naszą ofertę stanowią przede wszystkim poleasingowe laptopy biznesowe. Najczęściej na ich pokładzie znajduje się jedynie, zintegrowana karta graficzna Intel HD. Nie oznacza to, że nie nadają się one do gier. Postaramy się pokazać tutaj propozycje dla całej rodziny. Gry czołgi dla taty, pasjans Microsoft Solitaire dla mamy oraz Minecraft dla dzieci. 

wrz  22
Więcej
sie10
Ładowarka do laptopa

Jaka ładowarka i zasilacz do laptopa?

Komputer przenośny, pozwala nam pracować zarówno w domu, jak i podróży. Jego czas pracy, ogranicza jedynie pojemność baterii oraz dostępne gniazdo, gdzie możemy podłączyć zasilacz do laptopa. Taka ładowarka potrafi w pełni naładować ogniwa naszego notebooka, w około 2 godzin. Należy z dużą uwagą dobierać tego rodzaju akcesoria. Niskiej jakości zamiennik sprawi, że taki zasilacz może nie tylko uszkodzić nasz komputer, ale także spowodować pożar. Dobrej jakości ładowarka, to najczęściej oryginalny produkt, dostaczony przez wytwórcę danego laptopa. Stąd też w Scrascom, laptopy poleasignowe, są dostaczane wraz z dedykowanym zasilaczem, odpowiedniego producenta. Gwarantuje to ich długą, stabilną i przede wszystkim, bezpieczną pracę.

sie  10
Więcej
lip08
Nie działa klawiatura

Nie działa klawiatura w laptopie - co robić?

Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? Powodów może być wiele. Na naszym blogu przechodzimy przez wszystkie podstawowe rozwiązania tego problemu. Radzimy, co robić z zalanym czy zabrudzonym sprzętem. Jak naprawić ustawienia BIOS i sterowniki. A może po prostu rozłączyliśmy konektor klawiatury z płytą główną laptopa? Pokażemy, jak przywrócić Windows 10 i ustawienia początkowe komputera. Doradzimy też, co robić, jeżeli wszystkie te kroki okażą się nieefektywne. 

lip  08
Więcej
lip06
Co to jest sprzęt poleasingowy

Sprzęt poleasingowy co to znaczy?

Chociaż firma Scrascom, od lat sprzedaje komputery i laptopy po leasingu, ciągle trafiają nam się Klienci, którzy nie do końca rozumieją, co to znaczy sprzęt poleasingowy. Niektórzy uważają, że są to po prostu tanie, używane laptopy i komputery stacjonarne. Ważna jest świadomość, że leasing obejmuje jedynie sprzęt kategorii biznesowej. Oznacza to, że są to zupełnie inne notebooki, niż te które możemy nabyć w sklepach z elektroniką. Klasa biznes oznacza najlepsze podzespoły, ponadprzeciętną wydajność oraz bardzo dużą wytrzymałość. Takie komputery muszą niezawodnie pracować przez długie lata, stąd też jako nowe są bardzo drogie. Korporacje biorą je więc w leasing, a nabywcy z mniejszym budżetem, kupują jako sprzęt poleasingowy. 

lip  06
Więcej
lip01
Mobilna stacja robocza Dell Precision

Stacja robocza Dell Precision

Profesjonalny i bardzo wydajny laptop dla grafika, to właśnie tytułowa mobilna stacja robocza. Te potężne laptopy, są wyposażane w wydajne procesory Intel Core i7 oraz grafikę dedykowaną Nvidia Qudro. Jeżeli dodać do tego świetne matryce IPS, o wysokiej skali barw Adobe RGB i sRGB, wiadomo, że będzie to sprzęt drogi. Znacznie taniej można kupić stacje robocze Dell Precision, jako laptopy poleasingowe. Scrascom posiada szeroki wybór takich komputerów, również o przekątnej ekranu 17 cali. Jak wybrać taki laptop i na co konkretnie zwrócić uwagę? Więcej informacji na naszym blogu.

lip  01
Więcej
cze25
Jak włączyć touchpad

Touchpad nie działa? Jak go włączyć i wyłączyć?

Tak jak myszka dla komputera stacjonarnego, tak touchpad to podstawowe urządzenie sterujące laptopa. Jeżeli podłączamy do notebooka myszkę zewnętrzną, zdarza się, że chcemy wyłączyć touchpad, by zwyczajnie nie przeszkadzał. Zdarza się, że potem nie możemy go z powrotem włączyć. Dziś na blogu piszemy co robić, kiedy touchpad nie działa. Czasami to kwestia skrótu klawiszowego. Czasem wystarczy sterownik Synaptics Pointing Device Driver. Bywa, że przyda się czyszczenie komputera lub przywrócenie ustawień BIOS. Więcej w naszym artykule.

cze  25
Więcej
cze24
Windows 10 Home cena

Ile kosztuje Windows 10? Cena wersji home i professional

Kupując laptop poleasingowy, zyskujecie Państwo Windows 10 Pro, w jego cenie. Ile jednak kosztuje ten system operacyjny Microsoft, kiedy kupowany jest z nowym komputerem, lub niezależnie? Dziś na blogu Scrascom, Windows 10 - cena wersji Pro i Home w różnych konfiguracjach. Oczywiście, koszt licencji systemu Windows będzie zależał od rodzaju jego zastosowania. Na niższą cenę mogą liczyć studenci i użytkownicy domowi. Znacznie więcej zapłacą firmy i przedsiębiorcy. Wyjaśniamy też różnicę między Windows 10 Pro i Home. Sprawdzimy też, co to takiego niesławny Windows 10 w trybie S.

cze  24
Więcej
cze24
Ile kosztuje Microsoft Office

Ile kosztuje pakiet Microsoft Office? Cena 2020 w Polsce

Edytor tekstów MS Word i arkusz kalkulacyjny MS Excel, to codzienne narzędzia naszej pracy na komputerze PC. Chociaż istnieją także bezpłatne alternatywy, jak chociażby OpenOffice, ich udział w rynku jest minimalny. Na naszym blogu, analizujemy dziś dostępne warianty, w jakich możemy nabyć w Polsce pakiet biurowy Microsoft Office. Cena będzie zależała, zarówno od zastosowań (użytkownik domowy, student czy przedsiębiorca), jak i od sposobu opłaty. Office 365 działa w ramach płatności abonamentowej, pozwalając nam rozłożyć w czasie koszty jego zakupu. Na naszym blogu opisujemy nie tylko warianty MS Office, ale także alternatywne pakiety biurowe.

cze  24
Więcej