Aktualności

maj11
Moduł Bluetooth i NFC w telefonie

NFC: co to jest i co ma z nim wspólnego moduł Bluetooth?

Moduł Bluetooth i NFC, umożliwiają płatności bezdotykowe i bezpieczne parowanie urządzeń. Często wykorzystują je słuchawki gamingowe i urządzenia typu smartwatch, czy opaska sportowa. Dziś na blogu przedstawiamy technologie NFC. Co to jest i jak działa. I dlaczego niezbednym elementem jej funkcjonowania jest równoczesne funkcjonowanie połączenia Bluetooth. A że w naszej ofercie są głównie biznesowe laptopy poleasingowe, pokażemy że NFC to nie tylko smartfon czy smartband - ale także laptop Dell Latitude czy Lenovo ThinkPad. 

maj  11
Więcej
maj10
Zmiana rozmiaru zdjęciaJPG, PNG i RAW

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia JPG, PNG i RAW?

Nowoczesne telefony komórkowe miewają czasem aparaty cyfrowe 48Mpix i lepsze. Jakość zdjęć jest coraz lepsza, niemniej równie szybko rośnie rozmiar plików uzyskiwanych fotografii. Chociaż załączniki poczty o2.pl czy Yahoo, to obecnie nawet 100MB, to często szukamy sposoby jak zmniejszyć rozmiar zdjęć w formatach JPG, PNG czy RAW. Zmniejszanie zdjęć online, to ryzyko że nasze materiały przestaną być prywatne. Drogie programy typu Photoshop czy Lightroom, to narzędzia pracy dla profesjonalistów. My pokażemy, że by zmniejszać rozmiary fotografii wystarczy zwykły Paint 3D, dostępny za darmo w Windows 10. Pokażemy też sprytny trick, jak pomniejszać jednorazowo wiele zdjęć w programie poczta Windows

maj  10
Więcej
maj09
Poczta o2.pl czy poczta Interia? A może Yahoo Poczta?

Poczta Interia czy o2.pl? A może Yahoo mail?

Poczta elektroniczna to od dawna nie luksus, a niezbędne narzędzie pracy i komunikacji. Epidemia Covid-19 dowiodła, że szereg spraw, także urzędowych, można obecnie załatwić online. Dziś bierzemy pod lupę mniej popularne serwisy pocztowe. Są one na podium zaraz za popularną usługą WP Poczta. Kolejne miejsca wśród polskich internautów to Poczta o2.pl i Poczta Interia. Pakiet o2.pl oferuje nieprzeciętnie wiele darmowych usług, za które u innych operatorów musimy dopłacać. Dla amatorów amerykańskich klimatów ciekawym wariantem będzie Yahoo Mail. Rosnąca rzesza użytkowników email na urządzeniach mobilnych, z pewnością doceni app Yahoo Poczta.

maj  09
Więcej
maj08
Bajki dla dzieci i filmy Disneya za darmo

Gdzie oglądać filmy animowane i bajki Disneya za darmo?

Bajki dla dzieci Disneya, to świetna rozrywka, ktora także przekazuje cenne wartości. Myszka Miki i Kaczor Donald uczą, że przyjaźń i wzajemna pomoc, pozwalają pokonać wspólnie nawet największe trudności. Nowa superprodukcje, jak Mulan czy Moana, pokazują nam nieznane aspekty życia dalekich grup etnicznych. Dziś na blogu Scrascom pokazujemy gdzie można oglądać filmy animowane i bajki Disneya. Jak zawsze staramy się zaproponować rozwiązania darmowe lub oferujące najlepszy możliwy stosunek ceny do jakości. Wcześniej pisaliśmy już o kreskówkach europejskich, jak urocza Świnka Peppa. Na blogu były też bajki PRL, z takimi hitami jak Reksio czy Krecik.

maj  08
Więcej
maj07
Jak usunąć FB? Facebook login i hasło

Jak usunąć konto na FB? Bez hasła i zablokowane?

Czasami mamy dość wszechobecnej inwigilacji mediów społecznościowych i chcemy usunąć konto na FB. Chociaż mamy do tego pełne prawo, w każdej chwili, nie jest to jednak takie łatwe. Jeżeli nie wiemy, czy ten portal znudził nam się całkowicie, może lepsza okaże sie opcja dezaktywacja konta na FB. Nasi znajomi nie będą widzieć naszego profilu i nie odnajdzie nas wyszukiwarka. Pamiętajmy, że usuwając konto FB, tracimy także związany z nim profil Facebook Messenger. Na naszym blogu doradzamy także jak poradzić sobie w sytuacji gdy utraciliśmy hasło i login do Facebook. Doradzimy także jak usunąć zablokowane konto.

maj  07
Więcej
maj05
VGA czy DVI? A może DisplayPort?

Kabel VGA czy DVI? Jak podłączyć monitor do laptopa?

Monitor i zewnętrzna klawiatura, znacznie zwiększąją komfort pracy z komputerem przenośnym. Myszka bezprzewodowa do laptopa będzie zawsze bardziej dokładna niż każdy touchpad czy trackpoint. Dziś pokazujemy, jak podłączyć monitor do laptopa, wykorzystując kabel VGA oraz DVI. Jak już poprzednio pisaliśmy na blogu Scrascom, lepszym rozwiązaniem może być wykorzystanie nowych złącz cyfrowych. Kabel HDMI czy DisplaPort, przekaże nie tylko obraz, jak VGA czy DVI, ale także dźwięk. Bedziemy mieli także możliwość przesłania z laptopa obrazu 4K także na monitor 144Hz. Jeżeli nasz laptop nie posiada gniazda DVI, przydatna okaże się stacja dokująca, która pozwoli nam podłączyć czasem aż 3 monitory zewnętrzne.

maj  05
Więcej
maj04
Wzmacniacz WiFi czy repeater WiFi Powerline

Jaki wybrać wzmacniacz WiFi? A może repeater czy powerline?

Sieć bezprzewodowa, to obecnie podstawowy element wyposażenia biura czy mieszkania. Problem zaczyna się, gdy ściany i stropy blokują sygnał, który potrzebny jest nam w dalej położonych pomieszczeniach. Przyda nam się wówczas wzmacniacz WiFi. Ten niewielki repeater radiowy, wzmocni i przekaże dalej sygnał generowany przez router WiFi. W większych domach warto wykorzystać wzmacniacz sygnału WiFi, działający w oparciu o system Mesh. Niektórzy docenią także Powerline, który może przekazać sygnał sieciowy poprzez standardową instalację elektryczną. Uzyskany w ten sposób transfer danych może być jednak niezadowalajacy by oglądać Netflix 4K czy grać w gry online. Pokażemy też, jak wykorzystać posiadany już stary router jako wzmacniacz WiFi.

maj  04
Więcej
maj03
HBO GO cennik w Polsce 2020

Ile kosztuje HBO program TV i HBO GO cena 2020?

Program HBO zadebiutował w Polsce w 1996 i od początku postawił bardzo wysoko poprzeczkę dla elektronicznej rozrywki. Produkcje własne, takie jak brawurowe seriale Sex w wielkim mieście, czy Prawo ulicy, przechodziły momentalnie do klasyki gatunku. Najnowsze produkcje są jeszcze bardziej spektakularne, jak na przykład wspaniała Gra o tron. Czarnobyl, serial z 2019 pokazał nam katastrofę elektrowni atomowej z 1986 roku, w zupełnie nowym świetle. Na naszym blogu piszemy ile kosztuje korzystanie z HBO GO. Porównujemy też konkurencyjną ofertę Amazon Prime i Netflix, filmy których konkurują z produkcjami własnymi HBO GO. Cennik obejmuje tutaj także 3 kanały filmowe, stąd też naszym zdaniem, jest to bardzo interesująca oferta. 

maj  03
Więcej
kwi29
Czarnobyl serial HBO online i inne seriale

Gdzie oglądać Czarnobyl serial online i najlepsze seriale HBO?

Reaktor jądrowy ulega 26.04.1986 awarii w elekrowni atomowej Czernobyl. Serial HBO pod tym samym tytułem pokazuje nam tą historię, w sześciu dramatycznych, i trzymających w napięciu odcinkach. Dziś na naszym blogu piszemy, gdzie można obejrzeć online ten, i inne, najlepsze seriale HBO. Takie hity jak Rodzina Soprano, Westworld czy wspaniała Gra o Tron, na długo pozostają w pamięci widzów. Scrascom jak zawsze szuka tanich rozwiązań, o możliwie najlepszym stosunku ceny do jakości. Stąd też, zarówno Prawo Ulicy, jak i Czarnobyl, można obejrzeć na dowolnym laptopie czy telewizorze smart, chociażby w serwisie CDA.pl. Jeżeli interesuje nas najwyższej jakości obraz 4K i technologia HDR, możemy zakupić te produkcje HBO także na płytach Blu-Ray.

kwi  29
Więcej
kwi28
Gry multiplayer Wolfenstein Youngblood

Wolfenstein Youngblood i gry strzelanki na Zamku Wolfenstein

Pandemia Covid-19, to czas by odświeżyć sobie nasze ulubione gry komputerowe. Jeżeli kogoś pasjonuje, tak jak nas, II Wojna Światowa i ceni dobre gry wojenne, polecamy serię Wolfenstein. Chociaż ta, zasłużona dla komputerowej rozrywki franczyza, ma już prawie 40 lat, ciągle się rozwija. Wolfenstein Youngblood wyszedł już daleko za ramki gry strzelanki. Za oknem mamy lata 80, gdzie ciągle panuje III Rzesza. I zamiast wiele rozmyślać, jak bohaterowie serialu Człowiek z wysokiego zamku, siostry Blazkowicz po prostu rozwalają wroga. Fanów znakomitej gry multiplayer Wolfenstein Enemy Territory ucieszy zapewne wiadomość, że projekt ET:Legacy ciągle rozwija jej klienta i serwery Open Source.

kwi  28
Więcej