Aktualności

mar03
Zewnętrzna karta graficzna do laptopa

Karta graficzna do laptopa

Karta graficzna do laptopa to jeden z najważniejszych elementów, które należy rozważyć, dokonując wyboru komputera przenośnego. W odróżnieniu od stacjonarnego PC, nie będziemy mieli raczej możliwości dokonania późniejszych ulepszeń czy zmiany jego konfiguracji. Istnieją co prawda rozwiązania typu zewnętrzna karta graficzna, czy eGPU, niemniej są one dalekie od optymalnej wydajności i całkowicie nieopłacalne. Potrzeby większości użytkowników zdecydowanie zaspokoi grafika zintegrowana Intel HD lub AMD Vega. Jeżeli interesuje nas granie na laptopie, warto by od razu znalazła się w nim odpowiednia grafika dedykowana, najlepiej z rodziny Nvidia GTX lub RTX. Warto też sprawdzić, czy dany notebook posiada nas interesujący port umożliwiający podłączenie zewnętrznego monitora lub telewizora. Cześć laptopów posiada obecnie bardziej zaawansowane złącze Mini DisplayPort i wymaga zakupu adaptera do podłączania ich przez HDMI.

mar  03
Więcej
mar02
Jaka myszka do laptopa? Bezprzewodowa czy gamingowa?

Myszka bezprzewodowa do laptopa – jaką wybrać?

Myszka bezprzewodowa do laptopa stanowi znaczne ułatwienie pracy, pozwalając także wygodnie zagrać w gry komputerowe. Czujniki optyczne oraz znaczny zasięg połączenia dzięki technologii Bluetooth, sprawiają że są to urządzenia o dużej dokładności i wysokiej niezawodności. W naszym artykule pokazujemy różne typy myszy bezprzewodowych, w tym urządzenia dedykowane przez producentów, jak Apple Magic Mouse czy Microsoft Surface Arc. Doradzamy jak zadbać o trwałość urządzenia oraz podpowiadamy, jak zwykła kartka papieru może nam pomoć w sytyacji, gdy awaryjnie potrzebna nam jest podkładka pod myszkę. Jak zawsze w Scrascom, szukamy najlepszego możliwie rozwiązania, w jak najniższej cenie. 

mar  02
Więcej
lut28
Dyski SSD do laptopa SATA 3, M2 czy NVME

Jaki dysk SSD do laptopa wybrać? SATA 3, M2 czy NVME?

Dysk SSD do laptopa to najlepszy sposób, jak przyspieszyć wolno działający komputer. Nie bez znaczenia jest też cisza działania takiego nośnika danych oraz znacznie mniejsze nagrzewanie się, co jest istotne przy zwartych obudowach komputerów przenośnych. W naszym artykule opisujemy występujące na rynku warianty SSD oraz doradzamy, jak określić typ pasujący do naszego modelu notebooka. W związku z malejącymi cenami komponentów komputerowych, dyski półprzewodnikowe o dużej pojemności są coraz bardziej dostępne. Warto stosować je nie tylko dla systemu Windows, ale także dla uzyskania szybkiego dostępu do programów, gier oraz plików multimedialnych.

lut  28
Więcej
lut26
Linux jako alternatywa dla Windows 10

Debian czyli Linux zamiast Windows 10

Debian to popularna dystrybucja wolnego systemu operacyjnego Linux, która jest bezpłatna zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych. Jest to system wybierany przez osoby chcące zachować bezpieczeństwo i prywatność, chroniąc się przez zbierającymi dane o zachowaniach użytkowników, rozwiązaniami oprogramowania komercyjnego. Scrascom jest autoryzowanym dystrybutorem laptopów i komputerów, akredytowanym przez debian.org. Wspieramy także i na życzenie nabywców instalujemy wolny i darmowy pakiet biurowy OpenOffice, który zapewnia pełną kompatybilność w zakresie zapisu i odczytu plików w formatach Microsoft Office.

 

lut  26
Więcej
lut20
Laptop do grafiki czyli stacja robocza

Laptop dla grafika, czyli mobilna stacja robocza

Laptop dla grafika to drogi i skomplikowany komputer naszpikowany najmocniejszymi na rynku komponentami. Zwykle w środku znajduje się procesor Intel Core i7 oraz karta graficzna Nvidia Quadro. Nowy sprzęt tej klasy, z linii Dell Precision czy HP Zbook, może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jako komputery poleasingowe, takie stacje robocze dla grafików stają się dostępne także dla mniej zasobnych kupujących, w tym studentów architektóry oraz kierunków twórczych.

lut  20
Więcej
lut16
Jak znaleźć pomysł na biznes?

Pomysł na biznes

Kiedy przyjdzie nam do głowy pomysł na biznes, to często jest to połowa sukcesu przy tworzeniu projektu biznesowego. Pytanie, skąd go wziąć i jak założyć firmę, która pozwoli nam zarobić pierwszy milion? A może interesuje nas praca przez internet? Wszystkie te aktywności wymagają posiadania solidnego sprzętu komputerowego, niezależnie, czy to będzie laptop, czy też komputer stacjonarny. Firmy są zobowiązane do posiadania legalnego oprogramowania, stąd też dodatkowym wydatkiem będzie licencja Windows. Wszystko to, znacznie taniej zapewniają także komputery poleasingowe. W naszym artykule wskazujemy, jak można je wykorzystać, otwierając własną, wymarzoną, firmę. 

lut  16
Więcej
lut06
Komputer do gier

Komputer do gier i dla gracza od Scrascom

Komputer do gier - czy musi kosztować majątek? Czy naprawdę sprzęt dla gracza musi zasilać najmocniejszy procesor i najdroższa karta graficzna? Mu pokazujemu, jak grać w najnowsze tytuły gier za bardzo rozsądne pieniądze. Sprawdzamy realne wymagania sprzętowe gier i pokazujemy, że możemy pograć w hity jak Wiedźmin 3, Fortnite czy Red Dead Redemption także kupując komputery poleasingowe. Komputer gamingowy można w ten sposób kupić za bardzo rozsądne pieniądze.

lut  06
Więcej
lut03
Damska torba na laptopa jak etui na telefon

Torba na laptopa jak etui na telefon

Torba na laptopa to niewielki wydatek, w porównaniu do ceny samego komputera przenośnego. Nawet wytrzymałe ultrabooki Lenovo ThinkPad, mogą nie przeżyć upadku z wysokości, na beton czy asfalt. Na pewno jednak ucierpi na tym ich estetyka. Te współczesne akcesoria komputerowe stanowią często rozwiązania uniwersalne, nadające się nie tylko do przenoszenia notebooka do pracy, czy w podróży. Z reguły znajdzie się w nich miejsce na zasilacz, słuchawki czy portfel. Najlepsze rozwiązanie stanowi tu regulowana torba na ramię, która może także służyć nam jako zwykła aktówka. Większość toreb na laptopy wykonana jest z wytrzymałych włókien syntetycznych, zapewniających często pełną wodoszczelność. Bywają jednak także bardziej eleganckie, egzemplarze droższych marek, jak Tumi, czy Samsonite, wykonane ze skóry i innych materiałów.

lut  03
Więcej
sty30
Ultrabooki - jakie laptopy do 3000 zł

Ultrabook – co to takiego i jakie kupić laptopy do 3000 zł?

MacBook Air i Pro firmy Apple skierowały rozwój rynku laptopów na nową, przyspieszoną ścieżkę rozwoju. Te wydajne i długo pracujace na bateriach urządzenia, skłoniły Intel i Microsoft do przygotowania rynkowego kontrataku. Standard Ultrabook to zobowiązanie producentów do wypełnienia okreslonych norm, oznaczjących niską wagę, małą grubość i wielogodzinny czas pracy bez zasilacza. Wszystko to możliwe było dzięki niskonapięciowym procesorom Intel z rodziny "U". Topowe ultrabooki to Dell XPS, HP Envy czy Lenovo Thinkpad X1 Carbon. Produkują je także producenci sprzętu konsumenckiego, na przykład Asus Zenbook, Acer Swift czy Sony Vaio. W ofercie Scrascom, poleasingowe ultrabooki są dostępne, często taniej niż niskiej klasy tanie laptopy z marketów elektroniki.

sty  30
Więcej
sty20
Laptop i telefon dla seniora

Laptopy poleasingowe dla Seniorów

Laptop, czy telefon dla seniora, to często najważniejszy kanał, łączący starszą osobę ze światem. Słabszy wzrok i gorsza koordynacja ruchowa, sprawiają, że ważne są tutaj duże wyświetlacze i mocne obudowy. Przyda się także możliwość wydawania komend głosowych, co zapewni zarówno Windows 10 Pro, jak i Asystent Google. My polecamy biznesowe laptopy poleasingowe, które świetnie uzupełnią smartfon pracujący zarówno pod kontrolą systemu Android, jak i iOS firmy Apple. Mając na uwadze ograniczone budżety polskich emerytów i rencistów, jest to bardzo duża oszczędność. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w Scrascom otrzymacie Państwo Windows 10 Pro, w cenie laptopa. Możemy także, na życzenie. zainstalować bezpłatny pakiet biurowy OpenOffice, zapewniający pełną zgodność z formatami Microsoft Office.

sty  20
Więcej