Aktualności

sie10
Ładowarka do laptopa

Jaka ładowarka i zasilacz do laptopa?

Komputer przenośny, pozwala nam pracować zarówno w domu, jak i podróży. Jego czas pracy, ogranicza jedynie pojemność baterii oraz dostępne gniazdo, gdzie możemy podłączyć zasilacz do laptopa. Taka ładowarka potrafi w pełni naładować ogniwa naszego notebooka, w około 2 godzin. Należy z dużą uwagą dobierać tego rodzaju akcesoria. Niskiej jakości zamiennik sprawi, że taki zasilacz może nie tylko uszkodzić nasz komputer, ale także spowodować pożar. Dobrej jakości ładowarka, to najczęściej oryginalny produkt, dostaczony przez wytwórcę danego laptopa. Stąd też w Scrascom, laptopy poleasignowe, są dostaczane wraz z dedykowanym zasilaczem, odpowiedniego producenta. Gwarantuje to ich długą, stabilną i przede wszystkim, bezpieczną pracę.

sie  10
Więcej
lip08
Nie działa klawiatura

Nie działa klawiatura w laptopie - co robić?

Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? Powodów może być wiele. Na naszym blogu przechodzimy przez wszystkie podstawowe rozwiązania tego problemu. Radzimy, co robić z zalanym czy zabrudzonym sprzętem. Jak naprawić ustawienia BIOS i sterowniki. A może po prostu rozłączyliśmy konektor klawiatury z płytą główną laptopa? Pokażemy, jak przywrócić Windows 10 i ustawienia początkowe komputera. Doradzimy też, co robić, jeżeli wszystkie te kroki okażą się nieefektywne. 

lip  08
Więcej
lip06
Co to jest sprzęt poleasingowy

Sprzęt poleasingowy co to znaczy?

Chociaż firma Scrascom, od lat sprzedaje komputery i laptopy po leasingu, ciągle trafiają nam się Klienci, którzy nie do końca rozumieją, co to znaczy sprzęt poleasingowy. Niektórzy uważają, że są to po prostu tanie, używane laptopy i komputery stacjonarne. Ważna jest świadomość, że leasing obejmuje jedynie sprzęt kategorii biznesowej. Oznacza to, że są to zupełnie inne notebooki, niż te które możemy nabyć w sklepach z elektroniką. Klasa biznes oznacza najlepsze podzespoły, ponadprzeciętną wydajność oraz bardzo dużą wytrzymałość. Takie komputery muszą niezawodnie pracować przez długie lata, stąd też jako nowe są bardzo drogie. Korporacje biorą je więc w leasing, a nabywcy z mniejszym budżetem, kupują jako sprzęt poleasingowy. 

lip  06
Więcej
lip01
Mobilna stacja robocza Dell Precision

Stacja robocza Dell Precision

Profesjonalny i bardzo wydajny laptop dla grafika, to właśnie tytułowa mobilna stacja robocza. Te potężne laptopy, są wyposażane w wydajne procesory Intel Core i7 oraz grafikę dedykowaną Nvidia Qudro. Jeżeli dodać do tego świetne matryce IPS, o wysokiej skali barw Adobe RGB i sRGB, wiadomo, że będzie to sprzęt drogi. Znacznie taniej można kupić stacje robocze Dell Precision, jako laptopy poleasingowe. Scrascom posiada szeroki wybór takich komputerów, również o przekątnej ekranu 17 cali. Jak wybrać taki laptop i na co konkretnie zwrócić uwagę? Więcej informacji na naszym blogu.

lip  01
Więcej
cze25
Jak włączyć touchpad

Touchpad nie działa? Jak go włączyć i wyłączyć?

Tak jak myszka dla komputera stacjonarnego, tak touchpad to podstawowe urządzenie sterujące laptopa. Jeżeli podłączamy do notebooka myszkę zewnętrzną, zdarza się, że chcemy wyłączyć touchpad, by zwyczajnie nie przeszkadzał. Zdarza się, że potem nie możemy go z powrotem włączyć. Dziś na blogu piszemy co robić, kiedy touchpad nie działa. Czasami to kwestia skrótu klawiszowego. Czasem wystarczy sterownik Synaptics Pointing Device Driver. Bywa, że przyda się czyszczenie komputera lub przywrócenie ustawień BIOS. Więcej w naszym artykule.

cze  25
Więcej
cze24
Windows 10 Home cena

Ile kosztuje Windows 10? Cena wersji home i professional

Kupując laptop poleasingowy, zyskujecie Państwo Windows 10 Pro, w jego cenie. Ile jednak kosztuje ten system operacyjny Microsoft, kiedy kupowany jest z nowym komputerem, lub niezależnie? Dziś na blogu Scrascom, Windows 10 - cena wersji Pro i Home w różnych konfiguracjach. Oczywiście, koszt licencji systemu Windows będzie zależał od rodzaju jego zastosowania. Na niższą cenę mogą liczyć studenci i użytkownicy domowi. Znacznie więcej zapłacą firmy i przedsiębiorcy. Wyjaśniamy też różnicę między Windows 10 Pro i Home. Sprawdzimy też, co to takiego niesławny Windows 10 w trybie S.

cze  24
Więcej
cze24
Ile kosztuje Microsoft Office

Ile kosztuje pakiet Microsoft Office? Cena 2020 w Polsce

Edytor tekstów MS Word i arkusz kalkulacyjny MS Excel, to codzienne narzędzia naszej pracy na komputerze PC. Chociaż istnieją także bezpłatne alternatywy, jak chociażby OpenOffice, ich udział w rynku jest minimalny. Na naszym blogu, analizujemy dziś dostępne warianty, w jakich możemy nabyć w Polsce pakiet biurowy Microsoft Office. Cena będzie zależała, zarówno od zastosowań (użytkownik domowy, student czy przedsiębiorca), jak i od sposobu opłaty. Office 365 działa w ramach płatności abonamentowej, pozwalając nam rozłożyć w czasie koszty jego zakupu. Na naszym blogu opisujemy nie tylko warianty MS Office, ale także alternatywne pakiety biurowe.

cze  24
Więcej
cze24
Laptopy ranking 2020

Najlepsze tanie laptopy - ranking laptopów 2020

Ranking laptopów 2020? Jaki laptop kupić? Niekoniecznie musi to być zakup dewastujący nasz firmowy, czy domowy budżet. Tanie laptopy, to nie tylko byle jaki sprzęt z marketów elektroniki. W takim zakresie cenowym, możemy nabyć także biznesowe laptopy poleasingowe. Są to komputery używane, niemniej przywrócone do znakomitego stanu technicznego. Na naszym blogu, prezentujemy zarówno laptop do 1000 zł, 2000 zł czy nawet 3000 zł. W każdej z tych kategorii, będzie to notebook prezentujący świetna relację ceny do jakości.

cze  24
Więcej
cze24
Instrukcja użytkownika Windows 10

Ustawienia Windows 10 - porady i instrukcja użytkownika

System operacyjny Microsoft Windows 10, zdominował zarówno rynek korporacyjny, jak i konsumencki komputerów osobistych PC. Jest to bez wątpienia najbardziej udana iteracja oprogramowania giganta z Redmont. Duża praca programistów, jest widoczna zarówno w sferze wydajności, jak i optymalizacji systemu. Pewnym paradosem może wydawać się, że także na starszych komputerach, działa on lepiej i szybciej niż Windows 7. Na naszym blogu, opisujemy rozwiązania typowych problemów z Windows 10. Porady i instrukcja rozwiazania często występujących trudności z tym systemem, dalej na blogu scrascom.

cze  24
Więcej
cze24
Komputery poleasingowe Kraków

Tanie laptopy poleasingowe Kraków

Sprzęt poleasingowy i tanie biznesowe laptopy poleasingowe, Kraków zna od wielu lat. Małopolska, to ziemia ludzi pracowitych i doskonale obeznanych z realiami biznesowymi. Komputery po leasingu są tam cenione z uwagi na nieprzeciętny stosunek ceny do jakości. Notebooki Dell Latitude czy Lenovo Thinkpad są wzorowymi przykładami sprzętu, który będzie wydajnie pracował przez lata. Dodatkowa oszczędność to licencja Windows 10 Pro. Zapewnia ona szereg funkcji, niedostępnych w wersji Windows 10 Home. Scrascom oferuje takie komputery w klasie A+, to znaczy chociaż używane, to jednak w świetnej kondycji technicznej i wizualnej.

cze  24
Więcej