Aktualności

sie05
Jaka matryca do laptopa: matowa czy błyszcząca. A może matryca antyrefleksyjna?

Jaka matryca do laptopa: matowa czy błyszcząca. A może matryca antyrefleksyjna?

Jaka powinna być nasza matryca do laptopa, to wybór, którego musimy dokonać świadomie. Kiedyś laptop dotykowy, musiał być skazany na matrycę błyszczącą typu glare. Teraz, także matryca matowa czy półmatowa antyrefleksyjna, może być równocześnie matrycą dotykową. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Wady i zalety tych rozwiązań prezentuje nasz blog komputerowy Scrascom. Co ważne, nie są to rozważania teoretyczne. Nasza oferta obejmuje laptopy biznesowe, wyposażone we wszystkie rodzaje opisywanych w artykule ekranów.

sie  05
Więcej
sie04
Co to jest ransomware

Ransomware co to jest i jak go unikać?

Współczesny użytkownik komputera musi zachowywać czujność. Na jego cenne zbiory danych na komputerze czy laptopie, czyhają liczne cyfrowe zagrożenia. Mamy tu zarówno cyfrowe wirusy, jak i robaki. Na rynku funkcjonuje ponadto, wiele rodzajów złośliwego oprogramowania, zbiorowego nazywane malware. Wśród tych ostatnich, niesłuszna palma pierwszeństwa przypada złowieszczemu ransomware. Ten rodzaj złośliwego malware, po zainfekowaniu naszego komputera, zablokuje nasze dane i zażąda oku. Co robić by pozbyć się ransomware? Niestety, jak w wypadku najgroźniejszych chorób, także tutaj lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

sie  04
Więcej
sie03
Małpa znak i symbol at @

Co oznacza znak małpa i jak go napisać?

Znak małpa zrobił ogromną karierę, wraz z rozwojem Internetu i technik komputerowych. Chociaż wydaje się, że powinien być to nowy element, wymyślony przez Krzemową Dolinę, to jest on z nami od późnego Średniowiecza. Dziś nie wyobrażamy sobie bez niego adresu poczty elektronicznej. Szybciej też trafiamy dzięki poczciwej małpce, na swoje i cudze adresy w portalach społecznościowych Facebook czy Twitter. Małpa znak @ był kiedyś najrzadziej wykorzystywaną kombinacją klawiszy w układzie QWERTY, obecnie jest jednym z najpopularniejszych. Nasz blog komputerowy Scrascom pokaże nie tylko skąd się wziął i jak napisać na klawiaturze znak małpa @. Dowiemy się też, jak czasami dziwacznie, jest on nazywany w innych językach. 

sie  03
Więcej
sie02
Polska klawiatura QWERTY i znaki na klawiaturze

Klawiatura QWERTY i polskie znaki na klawiaturze

Klawiatura QWERTY US jest dla nas codziennym zjawiskiem do tego stopnia, że bywa wręcz określana jako "klawiatura polska". Ten dziewiętnastowieczny wynalazek jest z nami ciągle, z uwagi na pewne ograniczenia techniczne, tradycyjnych maszyn do pisania. Ten układ klawiszy jest też często modyfikowany jako klawiatura niemiecka QWERTZ czy francuska AZERTY. Wszytko po to, by można było tworzyć nie występujące w tradycyjnym alfabecie łacińskim, znaki diakrytyczne. Co więcej istnieje także prawdziwa klawiatura polska programisty 214. Niestety jest ona trudna do kupienia i co więcej, większości z nas, byłoby zwyczajnie trudno na niej pisać. Tak bardzo zżyliśmy się już z typowym układem, jaki ma sprawdzona od lat klawiatura QWERTY. 

sie  02
Więcej
lip28
Jak włączyć Bluetooth w laptopie

Jak włączyć Bluetooth w laptopie z Windows 10?

Jak włączyć Bluetooth w laptopie z Windows 10, to kolejny poradnik komputerowy na naszym blogu Scrascom. Moduł Bluetooth, jest obecnie na wyposażeniu każdego nowoczesnego laptopa i komputera stacjonarnego. Czasami jednak, zwyczajnie nie wiemy, jak go uruchomić. Dość często, problem stanowi aktywny tryb samolotowy Windows 10, który domyślnie blokuje wszelkie połączenia radiowe. Tutaj, pokażemy jednak jak włączyć Bluetooth w laptopie, także jeżeli Windows pracuje właśnie w trybie samolotowym. Oczywiście, należy najpierw upewnić się, że nasz system ma zainstalowane także wszystkie niezbędne steroniki oraz poprawne ustawienia Bluetooth w systemie BIOS. O tym możecie Państwo poczytać, na innych stronach blogu komputerowego Scrascom Laptopy Poleasignowe Wrocław.

lip  28
Więcej
lip24
Moduł TPM oraz DirectX12 czyli wymagania Windows 11

Moduł TPM oraz DirectX12 czyli wymagania Windows 11

Windows 11 pojawił się w mediach na początku lata 2021 i od razu wzbudził szereg kontrowersji, poprzez dość wyśrubowane wymagania sprzętowe.  W skrócie, by zainstalować najnowszą wersję okienek, będziemy musieli posiadać 64 bitowy procesor oraz przynajmniej 4GB pamięci RAM. By nasz system był bezpieczny, a dane na dysku szyfrowane poprzez Bitlocker, wymagane będzie wyposażenie komputera w moduł TPM 2.0. O urodę wyświetlanych okienek Windows 11, zadba niezbędna dla jego poprawnego funkcjonowania, biblioteka API DirectX 12. Nie musimy jednak obawiać się najgorszego, nie są tu wymagane najnowsze karty graficzne, zdolne do obsługi DirectX 12 Ultimate.

lip  24
Więcej
lip22
Darmowe tapety 4K i 1980x1080 na pulpit komputera, na laptopa i na telefon.

Darmowe tapety na pulpit i na laptopa

Darmowe tapety na pulpit komputera czy laptopa, są często poszukiwanym zasobem internetowym. Każdy z nas, próbuje w ten sposób spersonalizować swój roboczy stół. A że w ciągu dnia patrzymy na taki pulpit setki razy, ładne tapety 4K czy też 1980x1080 pikseli, mogą wpływać pozytywnie na nasz nastrój oraz nawet na naszą efektywność w pracy. Na naszym blogu pokazujemy, nie tylko jak znaleźć takie tapety, ale także jak możemy wykonać je samemu. Wszystko to oczywiście, w oparciu o darmowe i legalnie dostępne narzędzia i zasoby powszechnie dostępne w sieci Internet. 

lip  22
Więcej
cze07
Jak odzyskać dane z dysku

Odzyskiwanie danych z dysku

Odzyskiwanie danych z dysku, to często ostatnia deska ratunku, w systuacji zagrożenia bezpieczeństwa naszych cennych informacji i plików. Może to spotkać zarówno nasz laptop służbowy, komputer biurowy czy też nasz tablet czy inny sprzęt w domu. Oczywiście, znacznie lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Nasz blog komputerowy Scrascom, zawsze stara się proponować rozwiązania wyprzedzające możliwe problemy. Tak więc wspomnimy tematy takie jak kopia zapasowa Windows, macierz dyskowa RAID czy też dysk sieciowy, gdzie mogą bezpiecznie chronić sie nasze cenne, cyfrowe informacje. Kiedy już jednak dojdzie do katastrofy, przede wszsytkim nie popełnijmy dalszych błędów. Uważajmy na szkodliwe oprogramowanie Malware z Internetu oraz nie róbmy nic, co może jeszcze bardziej uszkodzić naruszoną przez awarię, strukturę danych. Doradzimy też jak wybrać dostawcę, usługi odzyskiwanie danych z dysku.

cze  07
Więcej
paź20
Laptopy dla dzieci

Laptop dla dzieci

Laptop dla dzieci, to wcale nie zawsze prosta zabawka. Obecna nauka zdalna, wymaga sprzętu, który poradzi sobie z obłsugą wideokonferencji. Ważna jest także, obsługa pakietu Microsoft Office. Dobrze, jeżeli będziemy mogli zagać w proste gry i obejrzeć filmy FullHD. Taki laptop edukacyjny, przyda się także w szeregu prac domowych. Kupiony jako biznesowy sprzęt poleasingowy, okaże się przyjazny, także dla kieszeni rodzica. Nie bez znaczenia są także waga i wytrzymałość takiego sprzętu. Mocne ultrabooki i laptopt dla dzieci, to także komputery Lenovo ThinkPad, posiadające wojskowy certyfikat odporności MIL-STD-810G

paź  20
Więcej
paź07
Jak sprawdzić parametry komputera?

Jak sprawdzić model laptopa i parametry komputera?

W wielu wypadkach, wcale nie jest oczywiste, jaki procesor czy karta graficzna funkcjonują w naszym komputerze PC czy laptopie. Dziś na blogu doradzamy więc, jak łatwo i efektywnie sprawdzić, jaki posiadamy model laptopa. Z naszego najnowszego wpisu, dowiecie się także, jak sprawdzić parametry komputera. Pomoże to zarówno wybrać dodatkowe komponenty, jak i określić, czy dalsze inwestowanie w dany laptop czy komputer, ma w ogóle sens. Zapraszamy do lektury i testowania swojego sprzętu.

paź  07
Więcej