Aktualności

mar31

Laptopy poleasingowe – czy warto inwestować w taki sprzęt?

Laptop poleasingowy – czy warto?

Laptopy poleasingowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Choć są używane, to większości klientów zupełnie to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Komputery z drugiej ręki są znacznie tańsze niż nowe, a do tego mogą mieć bardzo dobre parametry. Czy warto kupić laptop poleasingowy? A jeśli tak, to jaki wybrać?

mar  31
Więcej
lut22
Laptopy poleasingowe w mieście Warszawa – jak wybrać najlepszy sprzęt?

Laptopy poleasingowe: Warszawa – jaki sprzęt wybrać

Laptopy poleasingowe w mieście Warszawa – jak wybrać najlepszy sprzęt?

Kiedy szukasz taniego laptopa w Warszawie, warto zainteresować się nie tylko fabrycznie nowymi modelami. Rozważ ofertę sprzętu poleasingowego. Możesz w niej znaleźć wiele interesujących modeli – o doskonałych parametrach, a przy tym w znacznie niższej cenie. Sprawdź, czy warto kupować laptopy poleasingowe i czego możesz się spodziewać, wybierając używane urządzenie.

lut  22
Więcej
paź12
Jak dbać o baterię w laptopie?

Jak dbać o baterię w laptopie?

Jak dbać o baterię w laptopie? To pytanie przeważnie zadajemy sobie zbyt późno, kiedy nasza bateria przestaje już działać jak powinna. W tym artykule poruszymy najważniejsze kwestie związane z prawidłowym użytkowaniem baterii oraz odpowiemy na pytania dlaczego mimo iż nasz laptop jest wyłączony, jego poziom naładowania potrafi samoczynnie spadać. Czym jest opcja Fast Boot, co daje oraz jak ją wyłączyć.

paź  12
Więcej
sie05
Jaka matryca do laptopa: matowa czy błyszcząca. A może matryca antyrefleksyjna?

Jaka matryca do laptopa: matowa czy błyszcząca. A może matryca antyrefleksyjna?

Jaka powinna być nasza matryca do laptopa, to wybór, którego musimy dokonać świadomie. Kiedyś laptop dotykowy, musiał być skazany na matrycę błyszczącą typu glare. Teraz, także matryca matowa czy półmatowa antyrefleksyjna, może być równocześnie matrycą dotykową. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Wady i zalety tych rozwiązań prezentuje nasz blog komputerowy Scrascom. Co ważne, nie są to rozważania teoretyczne. Nasza oferta obejmuje laptopy biznesowe, wyposażone we wszystkie rodzaje opisywanych w artykule ekranów.

sie  05
Więcej
sie04
Co to jest ransomware

Ransomware co to jest i jak go unikać?

Współczesny użytkownik komputera musi zachowywać czujność. Na jego cenne zbiory danych na komputerze czy laptopie, czyhają liczne cyfrowe zagrożenia. Mamy tu zarówno cyfrowe wirusy, jak i robaki. Na rynku funkcjonuje ponadto, wiele rodzajów złośliwego oprogramowania, zbiorowego nazywane malware. Wśród tych ostatnich, niesłuszna palma pierwszeństwa przypada złowieszczemu ransomware. Ten rodzaj złośliwego malware, po zainfekowaniu naszego komputera, zablokuje nasze dane i zażąda oku. Co robić by pozbyć się ransomware? Niestety, jak w wypadku najgroźniejszych chorób, także tutaj lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

sie  04
Więcej
sie03
Małpa znak i symbol at @

Co oznacza znak małpa i jak go napisać?

Znak małpa zrobił ogromną karierę, wraz z rozwojem Internetu i technik komputerowych. Chociaż wydaje się, że powinien być to nowy element, wymyślony przez Krzemową Dolinę, to jest on z nami od późnego Średniowiecza. Dziś nie wyobrażamy sobie bez niego adresu poczty elektronicznej. Szybciej też trafiamy dzięki poczciwej małpce, na swoje i cudze adresy w portalach społecznościowych Facebook czy Twitter. Małpa znak @ był kiedyś najrzadziej wykorzystywaną kombinacją klawiszy w układzie QWERTY, obecnie jest jednym z najpopularniejszych. Nasz blog komputerowy Scrascom pokaże nie tylko skąd się wziął i jak napisać na klawiaturze znak małpa @. Dowiemy się też, jak czasami dziwacznie, jest on nazywany w innych językach. 

sie  03
Więcej
sie02
Polska klawiatura QWERTY i znaki na klawiaturze

Klawiatura QWERTY i polskie znaki na klawiaturze

Klawiatura QWERTY US jest dla nas codziennym zjawiskiem do tego stopnia, że bywa wręcz określana jako "klawiatura polska". Ten dziewiętnastowieczny wynalazek jest z nami ciągle, z uwagi na pewne ograniczenia techniczne, tradycyjnych maszyn do pisania. Ten układ klawiszy jest też często modyfikowany jako klawiatura niemiecka QWERTZ czy francuska AZERTY. Wszytko po to, by można było tworzyć nie występujące w tradycyjnym alfabecie łacińskim, znaki diakrytyczne. Co więcej istnieje także prawdziwa klawiatura polska programisty 214. Niestety jest ona trudna do kupienia i co więcej, większości z nas, byłoby zwyczajnie trudno na niej pisać. Tak bardzo zżyliśmy się już z typowym układem, jaki ma sprawdzona od lat klawiatura QWERTY. 

sie  02
Więcej
lip28
Jak włączyć Bluetooth w laptopie

Jak włączyć Bluetooth w laptopie z Windows 10?

Jak włączyć Bluetooth w laptopie z Windows 10, to kolejny poradnik komputerowy na naszym blogu Scrascom. Moduł Bluetooth, jest obecnie na wyposażeniu każdego nowoczesnego laptopa i komputera stacjonarnego. Czasami jednak, zwyczajnie nie wiemy, jak go uruchomić. Dość często, problem stanowi aktywny tryb samolotowy Windows 10, który domyślnie blokuje wszelkie połączenia radiowe. Tutaj, pokażemy jednak jak włączyć Bluetooth w laptopie, także jeżeli Windows pracuje właśnie w trybie samolotowym. Oczywiście, należy najpierw upewnić się, że nasz system ma zainstalowane także wszystkie niezbędne steroniki oraz poprawne ustawienia Bluetooth w systemie BIOS. O tym możecie Państwo poczytać, na innych stronach blogu komputerowego Scrascom Laptopy Poleasignowe Wrocław.

lip  28
Więcej