Aktualności

cze03
Jaki wybrać laptop 17 cali?

Laptop 17 cali – jaki wybrać?

Duży ekran i mocne parametry, to oczywiste przewagi, jakie laptop 17 cali, ma nad swoimi mniejszymi kuzynami. Zwykle jest to albo laptop gamongowy, albo mobilna stacja robocza, przeznaczona do pracy z grafią 3D. Wada takich notebooków to oczywiście znaczna waga, która może czasami przekraczać 4kg. Do tego dochodzi duży i ciężki zasilacz. Także cena takiego 17 calowego notebooka, może przyprawić nas o znacząco szybsze bicie serca. Na szczęście, w ofercie Scrascom, można kupić poleasingowy laptop 17 cali, w bardzo atrakcyjnej cenie. Będą to potężne stacje robocze Dell Precision i HP Zbook, wyposażone w mocne procesory intel Core i7 oraz profesjonalne karty graficzne Nvidia Quadro. 

cze  03
Więcej
cze02
Jaki mini komputer kupić?

Netbook czy mały laptop do pracy? Jaki mini komputer kupić?

Netbook to mały, tani laptop do przeglądania Internetu. Niska cena takiego urządzenia, wymusza szereg kompromisów. Są to, między innymi: mało wydajny procesor i komponenty, kiepskie wykonania i słabe materiały. Inny sposób na mały laptop to notebook typu ultrabook. Tutaj mamy najlepsze, dostępne na rynku komponenty, zapakowane w lekką i odporną obudowę klasy premium. Takie małe laptopy biznesowe, jak Lenovo X250 czy Dell Latitude e7250 dowodzą, że mini laptop nie musi być słaby jak netbook do Internetu. Wada to oczywiście bardzo wysoka cena. Są jednak sposoby, by nabyć tej klasy mini komputer jako laptop poleasingowy. Scrascom oferuje takie małe laptopy, często za mniej niż jedną trzecią początkowej ceny. Do tego rok gwarancji i legalny Windows 10 Pro. Pomysł wart rozważenia. 

cze  02
Więcej
maj29
Reset laptopa i baterii w laptopie

Jak zresetować laptopa?

Czasami nasz ulubiony laptop po prostu przestaje pracować. I jeżeli nie pomaga zamknięcie, użytkowanych przez nas programów, warto go zresetować. Nie zawsze sprawdzi się w tym zakresie zwyczajne zamknięcie i ponowne uruchomienie systemu Windows. Czasami musimy pokusić się o reset baterii laptopa. Warto też zaktualizować BIOS, który także czasem trzeba przywrócić do ustawień podstawowych. Jeżeli problem stanowi bateria laptopa, w naszym wpisie znajduje się także informacja, jak zrobić reset baterii laptopa. Jeżeli reset laptopa nie pomaga, sprawdźcie także nasze porady, jak rozwiązać typowe problemy z systemem operacyjnym Windows 10. 

maj  29
Więcej
maj27
Komputer All-in-One Dell czy Apple iMac

Minimalizm w stylu AIO, czyli komputer All in One

Czasami mamy tak mało miejsca, że chcemy pomieścić cały komputer w monitorze. Producenci rozumieją ten trend i wspierają ten domowy i biurowy minimalizm poprzez serie produktów AIO. Komputer All-in-One mieści w obudowie monitora także płytę główną z procesorem, pamięć RAM, dysk SSD, a także kartę graficzną. W sprzedaży dostępne są też komputery AIO dla graczy, niemniej cena, którą płacimy tam za minimalizm, jest jeszcze wyższa niż w wypadku laptopów gamingowych. Na szczęście, komputery All-in-one są też dostępne jako jednostki poleasingowe Apple iMac, czy Dell Optiplex. W naszej ofercie oznacza to także legalne oprogramowanie, a w klasie A+ perfekcyjny stan techniczny i estetyczny.

maj  27
Więcej
maj24
Jak dobrać pamięć RAM do laptopa? DDR3 czy DDR$?

DDR3 vs DDR4: jak dobrać pamięć RAM do laptopa?

Pamięć RAM to jeden z najważniejszych komponentów nowoczesnego komputera lub laptopa. Przełom, jak nastąpił w związku z przejściem z kości DDR3 na DDR4, więcej niż podwoił prędkość transferu danych, niezbędnych do pracy systemu operacyjnego, programów i gier. Jeżeli chcemy przyspieszyć komputer, najlepsza metoda to wymienić napęd HHD, na nowy i szybki dysk SSD do laptopa. Z tego wpisu dowiecie się też Państwo, jak dobrać pamięć RAM do laptopa, unikając pomyłek związanych z jednoczesnym funkcjonowaniem wielu różnych standardów. W skrócie, szukamy modułów SO-DIMM DDR3 lub DDR4. Po więcej szczegółów, zapraszamy do lektury.

maj  24
Więcej
maj22
Jaki wybrać plecak na laptopa

Plecak na laptopa: miejski, rowerowy i do samolotu

Laptop, nawet poleasingowy, to zawsze znaczny wydatek. Warto więc zabezpieczyć nasz sprzęt przed upadkiem i zadbać o niego, unikając kosztów późniejszych napraw. Stąd też torba na laptopa, czy też plecak rowerowy czy inny na laptop, to prawdziwa konieczność. Dziś na naszym blogu analizujemy plecak na laptopa w różnych postaciach. Miejski, na co dzień i do biura. Rowerowy, z miejscem na kask i czasem nawet buty. A że zdarza nam się podróżować, warto sprawdzić, jaki plecak można zabrać do samolotu. Każda linia lotnicza ma nieco inne normy w tym zakresie. Najbardziej represyjny jest tutaj Wizzair, bagaż podręczny którego, może mieć łączne wymiary jedynie 90 cm, zamiast najbardziej rozpowszechnionych 125 cm.

maj  22
Więcej
maj18
Grafika wektorowa Inkscape sposób jak zrobić logo

Grafika wektorowa: jak zrobić logo firmy w Inkscape?

Logotyp firmy, to najważniejsza część jej identyfikacji wizualnej. Tak jak strona internetowa, czy papier firmowy, wymaga ono starannego zaprojektowania i uwzględnienia zasad marketingu i komunikacji społecznej. Nie zawsze mamy jednak środki, by od razu powierzyć to zadanie profesjonalnemu grafikowi, czy agencji reklamowej. Dziś na blogu pokażemy jak zrobić logo firmy w darmowym programie Inkscape. Taka grafika wektorowa pozwala się dowolnie powiększać i skalować, bez utraty jakości. Program oparty jest na darmowej licencji GNU i jest dostępny na platformy Windows 32 i 64 bit, Mac oraz Linux. 

maj  18
Więcej
maj16
Kalkulator i przelicznik jednostek z bajt na megabajt

GB - ile to MB? Kalkulator i przelicznik jednostek z bajt

Kupując nowy dysk twardy czy SSD, często dziwimy się, że zamiast 512GB, za które zapłaciliśmy, system Windows 10 wyświetla jedynie 476GB. Zanim nazwiemy firmy Sandisk, ADATA czy Verbatim oszustami, przeanalizujmy komputerową nomenklaturę odnośnie określania pojemności jednostek pamięci komputerowych. Zamieszanie na rynku, powoduje pomieszanie standardu nazw dziesiętnego systemu SI i binarnego, komputerowego układu IEC 60027-2. Na naszym blogu przypominamy: co to takiego bajt i z ilu bitów się składa. Pójdziemy potem w górę poprzez kilobajt, megabajt i gigabajt. Skróty KB, MB i GB, nie powinny już być dla nikogo z czytelników zagadką. 

maj  16
Więcej
maj15
Defragmentacja Windows 10 i dysk twardy HDD

Dysk twardy HDD i SSD: defragmentacja dysku Windows 10

Dyski półprzewodnikowe SSD, w znacznej większości, wyparły już z naszych komputerów i laptopów poczciwy, talerzowy dysk twardy HDD. O ile na naszym blogu pisaliśmy już, jaki wybrać dysk SSD do laptopa i wskazywaliśmy różnice między gniazdami SATA, m.2 czy PCIe, dziś tematem jest defragmentacja dysku. Windows 10 ciągle zawiera ten mechanizm, zatem programiści Microsoft, ciągle uważają go za potrzebny. Co więcej, jest on domyślnie cały czas włączony i porządkuje nasze dyski raz w miesiącu. Instrukcja TRIM to ogromny przełom, jaki przyniosły ze sobą dyski SSD. Niemniej jeżeli wyłączymy automatyczną defragmentację, system plików NTFS doprowadzi z czasem do fragmentacji danych i spowolnienia pracy dysku. 

maj  15
Więcej
maj13
Umowa B2B co to znaczy i jakie prawa konsumenta?

Sprzedaż B2B: jaka różnica z B2C i jakie prawa konsumenta?

Umowa B2B, między przedsiębiorcami w Polsce, to często zwyczajne samozatrudnienie, gdzie jeden z podmiotów jest w zdecydowanie słabszej pozyzji. Od 1 czerwca 2020, Prawa konsumenta obejmą także częściowo osoby fizyczne, jeżeli prowadzona jest przez nie jednoosobowa działalność gospodarcza. By jednak zaszły takie przesłanki, dany zakup nie może mieć jednak związku z profesjonalnym obszarem, w którym odbywa się ekonomiczna aktywność takiego przedsiębiorcy. Zmiany to także rękojmnia i zapisy niedozwolone w umowach, tak zwane klauzule abuzywne. De facto, prawo oddziela w ten sposób stosunki B2B, od zakupów de facto B2C, kórych stroną są jedoosobowi przedsiębiorcy.

maj  13
Więcej