Akcesoria komputerowe

Aktywne filtry:

-
Urządzenia peryferyjne komputera

Urządzenia peryferyjne i akcesoria komputerowe, pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać potencjał użytkowy laptopa lub komputera stacjonarnego. Niektóre z nich są dostępne wyłącznie dla osób nabywających laptopy biznesowe. Stacja dokująca, może być podłączona wyłącznie do notebooków posiadających odpowiedni port dokowania. Są w niego wyposażone laptopy Dell Latitude, Lenovo ThinkPad, czy HP EliteBook, dostępne w ofercie Scrascom. Co ważne, także poleasingowa stacja dokująca jest u nas dostępna za mniej niż jedną piątą ceny nowego urządzenia tej klasy.

 

Peryferia komputerowe pozwalają nam wykorzystać zewnętrzny monitor, do czego przyda się kabel HDMI, a czasem przejściówka DisplayPort – HDMI. Jeżeli mają Państwo wątpliwości, jak podłączyć laptop do telewizora, przedstawiamy odpowiedni materiał na naszym blogu. Ważne jest, by dobrać odpowiedni kabel i akcesoria komputerowe do konkretnego modelu laptopa, w czym pomogą Państwu nasi konsultanci.

 

Współczesne laptopy i ultrabooki, co raz rzadziej wyposażane są w napęd DVD czy Blu-Ray. Wiąże się to zarówno z wszechobecnym trendem miniaturyzacji, jak i z rosnącą popularnością rozwiązań streamingowych, pozwalających oglądać filmy online. Co zrobić, jeżeli posiadamy kolekcję płyt CD, DVD lub interesuje nas zapis danych na płytę? Rozwiązanie stanowi zewnętrzny napęd DVD, który działa także jako nagrywarka płyt CD i DVD. Urządzenie to jest zasilane przez port USB laptopa i nie wymaga do swojego działania żadnych sterowników.  

 

Kupno laptopa to znaczny wydatek, tak więc warto chronić nasz zakup przed upadkiem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Torba na laptopa, jest często tańsza niż markowe etui na telefon komórkowy. Pozwala nam ona pomieścić także dodatkowe urządzenia peryferyjne, jak myszka do laptopa, klawiatura numeryczna czy czytnik kart SD. W naszej ofercie znajdują się mocne i wytrzymałe torby na laptopy, sprawdzonych, polskich producentów.